freelance iş ilanları

3000 tl ile nasıl bir iş , yatırım yapabilirim ?

37 Mesajlar 5.352 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

makalepark makalepark WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 38 / 28
  • Ticaret 5, (%100)

trpara adlı üyeden alıntı

güzel kardeşim bende böyle bir şey düşünüyorum ama şirket kurmk gerekiryormu nasıl bir yol izlemek gerekiyor bunları bilmiyorum maalesef

e-ticaret sitesi açmak için bazı siteler var, paketleri var 3 paket örneğin 500tl 1000tl 3000tl diye,

herşeyi onlar hallediyor, sen hiç ürün falan da eklemiyorsun, bir nevi onların bayisisin. herşeyi onlar ayarlıyor, böyle bir sistem düşünebilirsin.

bunu yaptığında üzerinde düşen senin ofisin olacak o siteyi iyice reklam yapıp çok ürün satışı yapılmasını sağlamak. bunu da sosyal siteler ve hitli sitelere reklam vererek yapabilirsin. önerim misal 1500tl ise al ordan bir paket, geri kalan bütçeyi de reklam için kullan.

fakat kişisel fikrim, sağlık sektörüne uygun bir site aç, üstteki arkadaşın dediği gibi link, tanıtım yazısı vs çalışmaları yap, 3 koyuyorsan bir zaman sonra 13 kazandırır o site sana.

kolay gelsin.

Bu sitenin aynısından yaptırılacaktır! http://goo.gl/YiBrSn
wmaraci
reklam

trpara trpara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 5, (%100)

birfincanask adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Bu konuda yardımcı olmak isterim, bilgi açısından. Benimde mali müşavir olmama az kaldı.
Şimdi öncelikle şunu belirtmem lazım şirket kurmana gerek yok diye bir durum hayal sadece. bu konuda yüklü cezalara muhatap olabilirsin. Eğer bir mal yada hizmet alım-satımı yapıcaksan vergi mükellefi olman lazım. Eğer, bu işten cidden kazanırım diyorsan şahıs şirketi açmanı öneririm. Kuruluş işlemleri için şehire göre değişebilir fakat, 500-700 TL arası masraf çıkar.
Ardından her ay satış yapmasanda, 30 TL boş KDV beyanı için ödersin. 300 TL Bağ-kur için ödemen lazım. 3 ayda bir muhtasar ve g.gelir vergisi bildirimi, aylık muhasebeci ücreti derken aylık ortalama satış yapmadan 500-600 TL giderin olacak.
Ayrıca şahıs şirketi kursanda satış yaparken ambalaja örneğin A Bilişim yazarsın, Faturaya da aynı şekilde basarak(şahıs ismi ile birlikte) marka olduğun izlenimi verebilirsin.
Not: Bende e-ticaret yaptım fakat kolay olmadığını gördüm masraflar baya zorluyor. İyice fizibilite yapmadan girmemenızı tavsiye ederim.

çok kaliteli bir yorum olmuş teşekkür ederim kesinlikle satış yapmadan bu masraflar çıkıyor dimi eminsiniz..ben ona göre atılacam bu işede

https://www.icerikyazar.com/

genchakan genchakan Her Şeyi Blogluyorum Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 936
  • Beğeniler 186 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Dediğiniz rakama 1500 özgün makale alınabilir. Uzun vadede çok iyi bir adsense geliri olur bence. Konu seçimi ve siteye bağlı olarak kat be kat kazandırır.

herseyiblogluyorum.blogspot.com

birfincanask birfincanask Online Projeler, SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret, SMMM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 147 / 23
  • Ticaret 10, (%100)

trpara adlı üyeden alıntı

çok kaliteli bir yorum olmuş teşekkür ederim kesinlikle satış yapmadan bu masraflar çıkıyor dimi eminsiniz..ben ona göre atılacam bu işede

Hocam bu masraflar tam olarak çıkacaktır. Bende şahıs şirketi kurdum ve bu masraflara katlandım. Ona göre bir plan yaparsanız daha rahat edersniz. Yine aklınıza takılan birşey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
trpara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Darknet Darknet Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1108
  • Beğeniler 125 / 293
  • Ticaret 25, (%100)
e-ticaret işinde dropshipping yaparak para kazanabilirsin sadece iyi bir site ve domain ile çok para yatırmadan sadece domain masrafıyla bu işi yapabilirsin.

bekayazilim bekayazilim www.bekawebyazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 405
  • Beğeniler 69 / 69
  • Ticaret 9, (%100)
ürün alıp internet sitesinde satabilirsin piyasada olmayan ama çok gidecek olan 3000 bini 6000 yapıp başka ürün alarak 2 ye katlayabilirsin.

Bekayazılım İnternet Bilişim Hizmetleri
info@bekawebyazilim.com
0542 370 17 52
www.bekawebyazilim.com
www.bekawebsoft.com

La_Motta La_Motta . Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek seo ve adwords
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 48 / 83
  • Ticaret 14, (%100)
3000 TL'ye her malı toptan alamazsın.

örneğin 3000 TL'lik kibrit alıyorsan, çakmak alıyorsan, bayağı yüklü bir alım olur, belki direk fabrikasından alırsın. çok ucuza gelir ve 2 katına piyasada istediğine satarsın.

ama bir güzellik ürününden 3000 TL'ye 50 tane alabiliyorsan, ürünü neredeyse parekende fiyatına bulup satın alırsın ve maalesef 2 katı fiyat çekemezsin.

yani ürüne bağlı biraz. 3000 TL ile ancak ucuz ürünler bulunup yüklü alım yapılabilir. aksi takdirde 2 katına satma olayı da oldukça zor.
trpara

kişi bu mesajı beğendi.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Şahıs açılışı yapıp vergi levhası almak kaba hesap 1000 TL tutar.

Son yorumları okuyunca ilave etmek isterim ki;

Dropshipping veya hazır e-ticaret sistemi dedikleri olay aslında e-ticaret değil komisyonculuk. Bir başkasının malını satıyorsunuz. Anlaştığınız firma eşi benzeri bulunmayan ürünler satmıyorsa çok uğraşmanız gerekli. Normal bir çabayla ne uzar, ne kısalırsınız..

Ticarete girişmek istiyorsanız vergi levhası olmak zorunda değil. Instagramda kadınlar köyde tarhana yapıp satıyor, whatsapp üzerinden iletişim kurup havale ile ödeme alıyorlar.

Size tavsiyem, en yakın bölgeden en ucuza hangi ürünleri temin edebiliyorsunuz? öncelikle bunu araştırın. İmalatçılar genelde aynı bölgede bulunur, bu tarz bölgeleri biliyorsanız birkaç gün gezin oralarda, her deliğe girip çıkın derim. Daha gezerken bile aklınızda birşeyler canlanabilir.

Daha sonra sosyal medya üzerinden satış yapma hakkında araştırma yapın, instagram piyasasına bir göz atın.
1fikrimvarcom trpara

kişi bu mesajı beğendi.

rshcoosl rshcoosl Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 31 / 39
  • Ticaret 26, (%100)

birfincanask adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Bu konuda yardımcı olmak isterim, bilgi açısından. Benimde mali müşavir olmama az kaldı.
Şimdi öncelikle şunu belirtmem lazım şirket kurmana gerek yok diye bir durum hayal sadece. bu konuda yüklü cezalara muhatap olabilirsin. Eğer bir mal yada hizmet alım-satımı yapıcaksan vergi mükellefi olman lazım. Eğer, bu işten cidden kazanırım diyorsan şahıs şirketi açmanı öneririm. Kuruluş işlemleri için şehire göre değişebilir fakat, 500-700 TL arası masraf çıkar.
Ardından her ay satış yapmasanda, 30 TL boş KDV beyanı için ödersin. 300 TL Bağ-kur için ödemen lazım. 3 ayda bir muhtasar ve g.gelir vergisi bildirimi, aylık muhasebeci ücreti derken aylık ortalama satış yapmadan 500-600 TL giderin olacak.
Ayrıca şahıs şirketi kursanda satış yaparken ambalaja örneğin A Bilişim yazarsın, Faturaya da aynı şekilde basarak(şahıs ismi ile birlikte) marka olduğun izlenimi verebilirsin.
Not: Bende e-ticaret yaptım fakat kolay olmadığını gördüm masraflar baya zorluyor. İyice fizibilite yapmadan girmemenızı tavsiye ederim.

Merhaba. Benim şahıs şirketim var bisiklet kiralama üzerine. Dediğiniz masrafları ödüyorum. Hatta bağkur 440tl geliyor. Bende fatura kesme yok yazar kasa var. Vergi levhasında da bisiklet kiralama ve lensi yazıyor. Bu durumda bir eticaret sitesi açıp bisiklet parçaları, aksesuar vs satabilirmiyim? Ekstra bir masrafı olur mu vergi açısından?
İnsanlar bu giderler yüzünden eticaret sitesi açamıyorken ben bu giderleri zaten ödediğim için açmak istiyorum. Yazılımcı olduğum için eticaret sistemini de kendim yapacağım bana bir masrafı olmicak.

omerenes omerenes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 93 / 127
  • Ticaret 9, (%100)
E-ticaret işine gir.

Allah hep güzel insanlar çıkarsın karşımıza.
wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al