lostyazilim

Dolandırıcılık hakkında - Detaylı konu

19 Mesajlar 2.120 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)

Neoyun adlı üyeden alıntı

Dolandırılmadan, dolandırmadan, dolandırılmamayı öğrenemezsiniz.

:D Hocam dediginizde haklısınız dolandırdımda , dolandırıldımda ama dolandırma cok kotü birşey tabiki elbet tecrübe için bir çok olayı yaşamak gerekirde biraz çakal olup ayık takıldıkdan sonra bir problem yasanacagını zannetmiyorum .

He bu dolandırdıgıma gelirsek herif **************ydı beni dolandırmaya kalktı dolandırdım pişmanmıyım tabikide evet o para ona ait değildi birisinden almıştı . Kendi parası olsaydı bi gram pişmanlık duymazdım

wmaraci
reklam

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Arkadaşlar bu konuda şöyle bir proje oluşturulabilir WM Aracı için, bu yüzden bu mesajıma Psycho ve admin arkadaşlarıda etiketlemek istiyorum.

Ticaret üzerinde 0 TP ile bir şeyler satmaya çalışan arkadaşlar var, tabi neredeyse çoğu iş önce para sonra iş şeklinde gerçekleşiyor. Bu yüzden bu arkadaşlar bir şey satamıyorlar, satsalar dahi dolandırabiliyorlar, yaşandı bunlar daha önce. Hayatımın %20'si bu forumda geçiyor bu yüzden bunu düzeltmeye yönelik ufak bir projem var.

Satış veya Alış etiketi olmadan E-Ticarete konu açılamasın, satış etiketi ile konu açılabilmesi için TP en az 3 olsun. Böylece bir şey satacak kişilerin ticaret yapması gerekir ve forum ticaret konusunda çığır atlar, hatta ticaretiyle ünlenmiş rakibine yetişir bu konuda. Çünkü ufak tefekte olsa bir şeyler alıp ticaret kazanması gerekecek ve sürekli olarak ticaretin dönmesine sebep olacak bu.

Ayrı olarak bu proje'den forum nasıl kazanç sağlayabilir ? Şimdi bahsedeceğimi eminim ceasar adlı abimiz dahi çok kolay kodlayabilir. Site'de premium alınan üyelikler mutlaka TP'ye +1 ticaret olarak eklensin, sizden alıyorlar ve sizin sitenizde ticaret yapıyorlar sonuçta. Böylece yapmaları gelen o 3 ticaretten birisini sizden pre alarakta sağlayabilirler.

Eğer forum bu bahsettiklerim ile bir yükselme sağlarsa alırım bir yıllık platininizi :D Kazıklamayı ve **************ığı %90 oranında azaltmazsa bulun beni.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)

artizfm adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar bu konuda şöyle bir proje oluşturulabilir WM Aracı için, bu yüzden bu mesajıma Psycho ve admin arkadaşlarıda etiketlemek istiyorum.

Ticaret üzerinde 0 TP ile bir şeyler satmaya çalışan arkadaşlar var, tabi neredeyse çoğu iş önce para sonra iş şeklinde gerçekleşiyor. Bu yüzden bu arkadaşlar bir şey satamıyorlar, satsalar dahi dolandırabiliyorlar, yaşandı bunlar daha önce. Hayatımın %20'si bu forumda geçiyor bu yüzden bunu düzeltmeye yönelik ufak bir projem var.

Satış veya Alış etiketi olmadan E-Ticarete konu açılamasın, satış etiketi ile konu açılabilmesi için TP en az 3 olsun. Böylece bir şey satacak kişilerin ticaret yapması gerekir ve forum ticaret konusunda çığır atlar, hatta ticaretiyle ünlenmiş rakibine yetişir bu konuda. Çünkü ufak tefekte olsa bir şeyler alıp ticaret kazanması gerekecek ve sürekli olarak ticaretin dönmesine sebep olacak bu.

Ayrı olarak bu proje'den forum nasıl kazanç sağlayabilir ? Şimdi bahsedeceğimi eminim ceasar adlı abimiz dahi çok kolay kodlayabilir. Site'de premium alınan üyelikler mutlaka TP'ye +1 ticaret olarak eklensin, sizden alıyorlar ve sizin sitenizde ticaret yapıyorlar sonuçta. Böylece yapmaları gelen o 3 ticaretten birisini sizden pre alarakta sağlayabilirler.

Eğer forum bu bahsettiklerim ile bir yükselme sağlarsa alırım bir yıllık platininizi :D Kazıklamayı ve **************ığı %90 oranında azaltmazsa bulun beni.

Ben yeni üyeyim ticaretimi alarakmı yükselticem hocam ? belki ürün satan biriyim az vicdan yahu :D

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)

Kotil adlı üyeden alıntı

Ben yeni üyeyim ticaretimi alarakmı yükselticem hocam ? belki ürün satan biriyim az vicdan yahu :D

Hocam 30 TL harcama yapmayı sermaye olarak görmeyen insanlar zaten forumda **************lık potansiyeli vardır, önemli olan onları uzak tutmak olmalı, üzerine alınma lütfen.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)

artizfm adlı üyeden alıntı

Hocam 30 TL harcama yapmayı sermaye olarak görmeyen insanlar zaten forumda **************lık potansiyeli vardır, önemli olan onları uzak tutmak olmalı, üzerine alınma lütfen.

Hocam tamam senin icin 30 tl sakiz parasidir belki ama benim icin buyuk mebla :)
Dolandiricilik potansiyeli adam dinsiz biriyse yuksektir ama namazinda niyazinda biriyse falan daha azdir risk .
Ya zaten adam uye oluyor 7 gun icerisinde birini dolandirip banlaniyir o bakimdan yeni uyelere biraz guvenmemek lazim..

payners payners Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Herkesi kendimiz gibi bildiğimiz için kaybediyoruz ama Allah a şükür karşıma hep düzgün adamlar çıktı. Adamla telefonla konuşmadan bile 7.5 bin lirayı hemen yolladım adam bile şaşırdı . (Dolandırılmaya ne kadar açığım :D )

Dolandırma olaylarına gelince en ufak **************lıkta gidin savcıya sürünsün şikayet olmayınca yüz buluyorlar. 50 lira için kim uğraşır diye ufaktan ufaktan dolandırıyorlar.
Forumlarda Genelde eski üyelerle alışveriş yapın. + referansı olanlarla alışveriş yapın.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)

payners adlı üyeden alıntı

Herkesi kendimiz gibi bildiğimiz için kaybediyoruz ama Allah a şükür karşıma hep düzgün adamlar çıktı. Adamla telefonla konuşmadan bile 7.5 bin lirayı hemen yolladım adam bile şaşırdı . (Dolandırılmaya ne kadar açığım :D )

Dolandırma olaylarına gelince en ufak **************lıkta gidin savcıya sürünsün şikayet olmayınca yüz buluyorlar. 50 lira için kim uğraşır diye ufaktan ufaktan dolandırıyorlar.
Forumlarda Genelde eski üyelerle alışveriş yapın. + referansı olanlarla alışveriş yapın.

Hocam Allah sizin gibi temiz insanlari karsiniza cikarmis :)
Hocam ufak bile olsa gidip sikayette bulunmak gerekiyor bakiyorlarki sikayet eden yok dolandir babam dolandir biri sikayet etse ibret olur belki .

7.5 bin hocam nasil gonderdiniz adam alip gitse cok kotu olurdu Allah korumus :)

payners payners Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

Kotil adlı üyeden alıntı

Hocam Allah sizin gibi temiz insanlari karsiniza cikarmis :)
Hocam ufak bile olsa gidip sikayette bulunmak gerekiyor bakiyorlarki sikayet eden yok dolandir babam dolandir biri sikayet etse ibret olur belki .

7.5 bin hocam nasil gonderdiniz adam alip gitse cok kotu olurdu Allah korumus :)

Site almıştım hala arkadaşlarla görüşüyoruz bu forumda değil başka bir forumda.
İsmen bilmesekte genelde kaliteli elemanların olduğu kişiler vardı. Arada çürük elmalar çıksa da ayıklamayı biliyorduk. Ufak bi dolandırılma yaşadık sonra adam paraları geri yolladı o da imana geldi :D

Biz Müslümanız aldanırız Fakat Aldatmayız. Düşüncem budur Allah kötü kişilerden bizi muhafaza eylesin... Amin

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)

payners adlı üyeden alıntı

Site almıştım hala arkadaşlarla görüşüyoruz bu forumda değil başka bir forumda.
İsmen bilmesekte genelde kaliteli elemanların olduğu kişiler vardı. Arada çürük elmalar çıksa da ayıklamayı biliyorduk. Ufak bi dolandırılma yaşadık sonra adam paraları geri yolladı o da imana geldi :D

Biz Müslümanız aldanırız Fakat Aldatmayız. Düşüncem budur Allah kötü kişilerden bizi muhafaza eylesin... Amin

Amin hocam , hocam aldatanı aldatmanın tadıda bi ayrı :)
Siz demekki iyi biriymişssinizki Allah karsınıza iyi insanlar falan cıkarıyor hep :)

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al