lostyazilim

Google Hızlı İndex Garantili Yolu!

74 Mesajlar 35.093 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
İçeriğinizi Google Hızlı İndexleme Yolları İle Koruyun!

Merhabalar Google SEO bilimcileri. Bugünkü makalemde tüm webmasterler için problem ve gerektiğinde tehdit olan google tr index için yapılacak Google site indexleme yollarından bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere özgün içerik yazdığımızda hızlı index için uğraştığımızı onlarca ping ve imleme sitesi kullandığımızı sıkıntı yaparak "acaba içeriğimi kopyalarlar mı?" diye sorduğunuz ve bununla ilgili en iyi, garantili ve etkili hızlı index çözümünü sizlere sunacağım…

Google Site İndexleme Bu Kadar Kolay!

Normal bir yazı yazdığınızda ve içeriğinizi pinglettirdiğinizde Google indexleme süresi yaklaşık olarak 5 dakika ile 1 saat arasında değişebiliyor. Bu sonuca cevap en iyi ve en garantili hızlı index için yol pingleme servislerinin katkısı ve imleme siteleri ile fayda sağlıyor. Google hızlı index için en etkili ve garantili yol yine webmaster araçlarından geçiyor ve dizine kendi içeriğinizi en hızlı şekilde gönderiyor ve içeriğinizi önce gönderilmesini arkasından da aramalara yerleştirilmesini bekliyorsunuz… Bu geçen sürede içeriğinizi kim alırsa alsın aklınızda problem olmayacak en doğal yöntemle siteyi Google indexleme yoluna webmaster araçlarından direkt olarak dizine göndereceksiniz…

Peki Nasıl Yapılır?

Bu yolu bu konuda 3 aylık deneyimlerime göre anlatacağım. Bu işlemden ger zaman %100 sonuç almış bulunmaktayım… Hemen uzatmadan konuya gireyim… Webmaster araçlarına giriyorsunuz ve aşağıdaki yönergelere göre sitenize botu çağırıyor ve göz gezdirerek hemen almasını sağlıyorsunuz…

Sol tarafta gördüğünüz gibi webmaster araçlarına girdiğimiz zaman tanımlamalar kısmından Google bot gibi tara alanına giriyoruz ve içeriğimizi Türkiye için Google tr index yol ve mantığına göre uyarlıyoruz.

Üstteki resimdeki gibi de sayfasını yayınladığımız adresi başında "/" olmadan ve sonuna dosya adı ile "html, php, asp vb." olarak yazıp tamamen emin olduğumuzda getir butonuna basıyoruz… Google site indexleme için yapacağımız %80 lik kısım bitti… Şimdi son kısma geliyor ve sitemizi dizine aşağıdaki resimdeki gibi gönderiyoruz…

Önce dizine gönder sekmesini tıklıyoruz ve karşımıza bir pencere açılıyor. O kısımdan sadece "URL" kısmını seçiyorsunuz ve URL dizine gönderildi kısmını gördüğünüz zaman hızlı index olayınız tamamlanmış oluyor…

Üstteli resimde dizine gönder diyoruz ve başarılı durumunu görene kadar bekliyoruz… Başarılı dedikten sonra hızlı index olayı tamamlanmış bulunuyor…
Bugünkü makalemizin de sonuna geldik arkadaşlar… Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.

WMA için Ek Olarak: Siteniz hemen index almıyor. Sitenizin tüm içeriğini html kodlarından tutunda içeriğe kadar Google a gönderiyorsunuz. Google üzerinde indexleniyor ve ondan sonra Google dizinlerine yerleşiyor. 1 dakika ile 1 saat arasında değişiyor ve kopya olma şansı imkânsız oluyor. Çünkü tüm içeriği Google getir diyerek sitenize direk alıyorsunuz...

Kaynak: http://www.seomakale.com/google-tr-index-ile-google-hizli-index-yollari.html
trgy ApranaX ahmetKayar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

http http cokkisiselbisey Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 24 / 36
  • Ticaret 0, (%0)
çok tesekkurler

Seomple Seomple Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-ticaret & Seo Danışmanlığı
  • Mesajlar 793
  • Beğeniler 33 / 240
  • Ticaret 26, (%100)
Bilgim olmasına rağmen okurken oldukça keyif aldım :) Emeğine sağlık kardeşim.
aliteker

kişi bu mesajı beğendi.

kuruoglu kuruoglu Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 700
  • Beğeniler 123 / 149
  • Ticaret 7, (%100)
Mantıklı. Bir tek sorun var. Sıfırdan başlayanlar tek tek her post'u göndermek zorunda.
Elinize sağlık bu arada.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

Ben Teşekkür ederim sağolun...

Seomple adlı üyeden alıntı

Bilgim olmasına rağmen okurken oldukça keyif aldım :) Emeğine sağlık kardeşim.

Teşekkür ederim :) Akıcı yazmak böyle bir şey herhalde :) Zor oldu aralara kelime sıkıştırdım oran için :) :)

kuruoglu adlı üyeden alıntı

Mantıklı. Bir tek sorun var. Sıfırdan başlayanlar tek tek her post'u göndermek zorunda.
Elinize sağlık bu arada.

Yok yok :) Gerek yok ona :) Yeni bir post açtığında öyle yapsın. İçeriğe direk google bot gönderiyor ve o indexi tamamen çekiyor :) Ondan sonra ayırıp makalesini ve urlsinin google dizinine ekliyor :)
sosyofikir

kişi bu mesajı beğendi.

Bea Bea Mesaj Kaygısı Yok Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 14 / 15
  • Ticaret 2, (%50)
Kalan getirme işlemi sayısı: Geri kalan URL ve bağlantılı sayfa gönderimleri sayısı:
499

9 . sınırlı sayıda mı yapabiliyoruz bunu?

csariaslan csariaslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
cok güzel ellerine sağlık isime yaradı direk :) girdim cagırdım google amcayi

Sedat Sedat Güzel Hayat Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bİlgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)
güzel mantıklı teşekkürler

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

Bea adlı üyeden alıntı

Kalan getirme işlemi sayısı: Geri kalan URL ve bağlantılı sayfa gönderimleri sayısı:
499

9 . sınırlı sayıda mı yapabiliyoruz bunu?

Günlük çağırma sayısı 10 / Aylık çağırma sayısı yaklaşık 500. Her ay tazeleniyor, bazen kendine göre :) Eğer bir günde sitene 10 tane konu eklense zaten Google ayrılmaz siteden :)

csariaslan adlı üyeden alıntı

cok güzel ellerine sağlık isime yaradı direk :) girdim cagırdım google amcayi

Teşekkür ederim... Garanti yolunu bulucam dedim buldum :)
Bea

kişi bu mesajı beğendi.

orions orions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek web tasarım hobimdir
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
google bence kendisi alsın zaten ara ara sitelere giriyor botlar googlenin gözüne sokar gibi indexleyeceksede indexlemez
7mb sitemap.html dosyam var sürekli sitemap olusturmak zor olur... 58 bin index var

Çalışıyorsa .!! Tamir etmeye uğraşma....
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al