wmaraci reklam
lidertakipci

Adana Valisi 'Dünya Rakı Günü' Buluşmasını Yasakladı

26 Mesajlar 4.268 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Adana merkez patlıyor herkes :D :D

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
reklam

nuktoprak nuktoprak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 72 / 69
  • Ticaret 28, (%100)
Kendisini yakından tanırım, kalbi çok güzel bir adamdır. Yanlışları elbet olacaktır, fakat bende şehirin bunu kaldırabileceğini düşünmeyenlerdenim.

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

payners adlı üyeden alıntı

Antalyada Mustafa Akaydinin baskan iken yaptığı bira festivali Başkan değişince yasaklandı. Devletin gücünü hafife almayın!

Ya aklıma o festival geldi de 3 kişi falan ölmüştü sanırsam. Nasıl içiyorlarsa artık. Konumuza gelirsek, insanlar bu büyük şizofreniden ne zaman uyanacak merak ediyorum.

Sen diyorsun "egemenlik kayıtsız şartsız milletindir".
Yine sen yemin ediyorsun "Atatürk ilke ve inklaıplarına bağlı kalacağım"
Yine sen bağırıyorsun meydanlarda "Halkın dediği olacak. İktidar halkta olacak"
Yine sen "laik ve demokrasi için" mücadele ediyorsun mısırda, fasda

E niye döneklik ediyorsun şimdi. Halk bunu istemiş. Ne hakla buna karşı çıkıyorsun. Ha sen müslümansın ondan değil mi ? Senin diyanet işlerin var seni her yaptığında destekleyen. Günlük 1 saat çalışıp öğretmen maaşı alan imamların var senin değil mi. Fazla sevinme o diyanet dünyanın her yerinde aynı görevle yani iktidarı yani ekmek verenini korumakla görevli olarak iş yapıyor. Sana özgü değil.

Lütfen şu forumda laik ve demokratik ve Atatürkçü bir arkadaş İslam ve laikliğin, demokrasinin ve Atatürkçülüğün hiç bir alanda benzeşemediğini açıklasın.

İslamda insanların yaşantısını yönetecek kanun yalnızca Allaha aittir. Hüküm yalnız Allaha aittir. (yusuf 40)
Her kim de Allahın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir. (maide 44)

Türkiye Cumhuriyeti ana yasasına göre yasama görevi halk adına Tbmm ye aittir. Görüldüğü gibi Tc yönetim şekli ve İslam en temel konuda birbirinden ayrıdır.

Bunu sadece ben değil bizzat Atatürk de söylemiyor mu zaten. Devlet yönetiminde gökten indiği zannedilen kitaplarla değil akıl ve bilimle hükmedilir demiyor mu Atatürk. Bu içki festivalini yasaklayanların hepsi anayaya göre suç işliyorlar.

Kimse, Devletin sosyal, ekonomik, siyasi veya hukuki temel düzenini kısmen de olsa, din kurallarına dayandırma veya siyasi veya kişisel çıkar yahut nüfuz sağlama amacıyla her ne suretle olursa olsun, dini veya din duygularını yahut dince kutsal sayılan şeyleri istismar edemez ve kötüye kullanamaz. Ana yasa 24. madde

Uyanın artık hem müslüman hem de laik olma rüyasından. Tekrar söylüyorum. Bu tarz festivalleri yasaklamak anaysal bir suçtur. Devletin laik demokratik ve Atatürkçü yapısan yapılan bir taarruzdur.

Lütfen bir Atatürkçü forum üyesi şu olayı açıklasın da insanlar azıcık uyansın. Bu gün anayasaya dini hükümleri sokmaya kısmen de olsa dine dayandırmaya çalışan herkes anaysayı inkar etmiştir.
Diğer yandan namaz ve orucu Allahın kitabından hırsızlığın ve mirasın hükmünü Tc Anayasasından alan kişiler ise İslami açıdan şu hükme girer.

Yoksa Kitab’ın bir kısmına inanıp, bir kısmını inkâr mı ediyorsunuz? Artık sizden böyle yapanların cezası, dünya hayatında ancak rezilliktir. Kıyâmet gününde ise onlar azabın en şiddetlisine maruz bırakılır. Ve Allah, yaptığınız şeylerden gâfil değildir. Bakara 85
Ben ise müslümanım imanım akaidim belli. Yazımın içinde kimseye hakaret etmedim. Kimseyi aşağılamadım. Sözlerinde geçen"sen" hitabında kimin kastedildiği belli. Zerrece kendi fikirlerimi kullanmadan sadece iki kitab'ın (kuran ve anayasa kitabı) hükümlerini yazdım.

Benim dinim İslam ve yolum belli. Acaba bu şizofrenler ne yapacak.

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Çoğu kişi boş boş yorum yapmış...
ÖZGÜR BİR ÜLKEYİZ yazan arkadaşa sesleniyorum neyiniz kısıtlı herşeyi yapabiliyorsunuz..

Ayrıca bunun festival olarak yapılması yanlış.Bizim bir ağırlığımız var ülke olarak milllet olarak dini olarak.İçen içer istediğini yapar arkadaş buna engel olunsa şuan kimse tekele gidip abi 2 bomonti ver diyemezdi.O festivallerde insanların ne hale geldiğini sapıttıklarını kadınları taciz ettikleri konusuna kimse değiniyor mu ? Festivale gelenler sarhoş olacakta yapanlar olmayacak mı ?

Ahhh ah biraz siyasi bilinçle değilde olaylara objektif bakın.Hükümette hükümet abi bu hükümet gitmez boşa ancak dildeki tüyler biter

wmaraci
wmaraci

Ercincaglar Ercincaglar Master Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 826
  • Beğeniler 2 / 188
  • Ticaret 40, (%100)
Vali izin vermiyor ama belediye başkanı yapacağız diyor.
İzleyip göreceğiz :D

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

narinhosting adlı üyeden alıntı

Çoğu kişi boş boş yorum yapmış...
ÖZGÜR BİR ÜLKEYİZ yazan arkadaşa sesleniyorum neyiniz kısıtlı herşeyi yapabiliyorsunuz..

Ayrıca bunun festival olarak yapılması yanlış.Bizim bir ağırlığımız var ülke olarak milllet olarak dini olarak.İçen içer istediğini yapar arkadaş buna engel olunsa şuan kimse tekele gidip abi 2 bomonti ver diyemezdi.O festivallerde insanların ne hale geldiğini sapıttıklarını kadınları taciz ettikleri konusuna kimse değiniyor mu ? Festivale gelenler sarhoş olacakta yapanlar olmayacak mı ?

Ahhh ah biraz siyasi bilinçle değilde olaylara objektif bakın.Hükümette hükümet abi bu hükümet gitmez boşa ancak dildeki tüyler biter

"Neyiniz kısıtlı" :) :) :) Çok özgür bir ülkeyiz çoook... Festivali yasakla ama özgürlükten bahset... İnsanların özel hayatlarını kısıtlayan bir ülkeyiz...

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)

denizbabasi adlı üyeden alıntı

"Neyiniz kısıtlı" :) :) :) Çok özgür bir ülkeyiz çoook... Festivali yasakla ama özgürlükten bahset... İnsanların özel hayatlarını kısıtlayan bir ülkeyiz...

Diğer dediklerimi anlama gel buradaki anlamı evir çevir kılıfına dilediğin gibi uyarla başka birşey söylemiyorum sana (!)

Eğerki sen festivalden sonra kız çocuğunu karına taciz edilecek bir durum hayal edersen durumun vahimliğini anlarsın.heyy gidi hey havadan konuşmak kolay geliyor..
payners

kişi bu mesajı beğendi.

payners payners Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Bu adana belediye başkanı Iskilipli Atıf Hocaya hakaret eden sözde milliyetçi değil mi!
Buyrun Anayasa`nın 56. Maddesi :
A. Sağlık Hizmetleri ve Çevrenin Korunması Sağlık Hizmetleri ve Çevrenin Korunması
• Herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir.

• Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların ödevidir.

• Devlet, herkesin hayatını, beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlamak; insan ve madde gücünde tasarruf ve verimi artırarak, işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla sağlık kuruluşlarını tek elden planlayıp hizmet vermesini düzenler.

• Devlet, bu görevini kamu ve özel kesimlerdeki sağlık ve sosyal kurumlarından yararlanarak, onları denetleyerek yerine getirir.

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
[QUOTE=payners]Hocam bu mesajinizda ne demek istediniz bir kaç defa okudum bişey anlamadım. Neyi savundunuz onu da anlamadım. Net bişey yazın ona göre cevap vereceğim.
https://wmaraci.com/forum/1655022-mesaj13.html[/QUOTE]

Neyi mi savundum. Yeteri kadar açık değil mi ? Tüm partiler laik demokratik ve Atatürkçü değil mi ? Bir vali nasıl anaysal olarak emredilen laikliğe demokrasiye ve Atatürkçülüğe aykırı bir uygulama yapabiliyor. Bu hükümet halktan oy alırken laik demokratik ve Atatürkçü olduğunu söyleyerek almadı mı ? Şimdi aynı halka nasıl anayasal olarak meşru bir şeyi yasaklayabiliyor. Bu yapılan tamamen söz verdikleri gibi olmadıklarını gösterir ve bu bir suçtur. Tc kanunlarına aykırı davranıyorlar. Halkın egemenliğine izin vermiyorlar. Daha açık nasıl anlatayım ya.

İslami açıdan bakarsak hem müslüman olduklarını iddia etmeleri ve belki bu yasağı koyarak islami bir haraket çizdiklerini düşünmeleri tamamen boş bir iddia. Allahın dini olan İslam ve bu dinin kutsal kitabı olan Kuran sadece namaz hac gibi emirler yada içki zina gibi yasaklarla gelmemiştir. Müslüman yani teslim olan Allaha boyun eğen kul için Kuranın tamamı alınması ve yasanması gerekn bir kitaptır. Bakın evlilik, aile, ekonom, ticaret, yiyecekler vb. aklınıza gelecek tüm konularda İslamın bir hükmü vardır. Mesela bugun devlet dese ki akşam namazının farzı 3 rekat değil de 4 rekat olacak. Ramazan hicri aylara göre değil miladi bir aya göre tutulacak. Mesela martta oruç tutulacak.
Halk ne der ? Bunun dinsizlik olduğunu dini tahrif olduğunu yanlış olduğunu falan filan söyler değil mi ?

Şimdi gelelim diğer tarafa. Devlet kasten birini öldüren kişiye ne ceza verir. Hapis. Ama İslam bu durumda öldürülen şahsa sorar. Kısas mı istersin diye. Şimdi namazı 3 rekatken 4 rekat yapmak dinsizlik yada dini tahrif oluyor da Allahın kısas hükmünü kaldırıp hapis cezası koymak neden aynı olmuyor. Aynı kitap. Aynı din. Kuranın içinde geçen iki hüküm. Biri kısas diğeri namaz. Neden namazı değiştiren namazı yasaklayan kişi yanlış yapmış oluyor da kısası kaldıran değiştiren kişi doğru yapmış oluyor.

İnsanlar işte burada uyuyor. Dini sadece vicdanlarda evlerde olan basit bir ahlak öğretisinden ibaret sanıyorlar. Namaz kılalım oruç tutalım yeter. 600 sayfa Kuran sadece namaz kılın ve oruç tutun diye mi indirildi. Mekkeli müşrikler neden Paygamberimizi taşladı. Hakaret etti. Neden yurdundan çıkardı. Namaz kılın dediği için mi ? Oysa ki o zaman namaz kılan hristiyan ve yahudiler vardı. Neden yani aklınız alıyor mu sadece vicdanlara olan bir dine bu karşı çıkılması.

İslam her şeyden önce sadece Allahın dini/kanunu/şeriatı ile yaşamayı ve kabullenmeyi emreder. Bunu kabullenen insanlara namaz ve orucu emreder.

Allah kuranda defalarca hükmetmenin kanun koymanın kendisine ait olduğunu ve asla kimsenin bu konuda O'na ortak olamayacağını söyler.
Allah şuara suresinde şöyle buyurur.
Yoksa onların, Allahın dinde izin vermediği şeyleri meşru yapan ortakları mı var ?
Ben şimdi burada bu ayetin tefsiri için bir kaç alim ismi söylerim ama tartışmaya girmek istemiyorum. Siz en iyisi Elmalılı Hamdi yazıra bakın.

Bu gün Allahın dinde izin vermediği şeyleri (içki, faiz, zina, kumar daha modern tarifle milli piyango vb. onlarca şey) insanlara şeriat (türkçe anlamı kanun) kılan devlet değil mi ?

Bir diğer ayette Allah "Her kim Allahın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir" diyor. Bu ayetten daha açık ne var.

Ve Kuranın bir çok ayetinde Allah hakimiyetin (türkçesi yasama yetkisi) sadece O'na ait olduğunu söylerken hakimiyet halka aittir demek Kuran'ı inkar değil mi ?

Ben burada kimseye hakaret etmiyorum. Kimseyi aşağılamıyorum. Forumda bir çok ateist var. Yada açıkça inanmıyorum diyen insan var. Bunlar Kuranın ifadesi ile kafirdirler. Onlar da Kuranın onlar hakkındaki hükmünü biliyor ve kabulleniyorlar. Benim hiç konu açıp birilerine kafir diye hakaret ettiğimi gördünüz mü ? İslam devleti bizzat kendi içindeki hrstiyan ve yahudileri bile beslemiş emekli maaşı bağlamıştır. Ve onlara kafir demiştir. İnsan İslam devletine düşmanlık edip fesat çıkarmadıkça istediği gibi yaşayabilir.

Ben şimdi Atatürkçü olduğumu söylesem. Ama tüm Atatürkçülük ideolojisine aykırı fikirlere sahip olsam, kendimce bir Atatürkçülük tanımı yapsam forumdaki Atatürkçü üyeler bana karşı çıkmaz mı? Senin bu inancın Atatürkçülük değil demez mi ?

Ben bunu ifade ediyorum. Ya laik demokratik ve Atatürkçü olun ya da müslüman olup bu hükümet, devlet düzenine katılmayın. Olay bu kadar basit. Allah Rasulune Mekkeliler krallık teklif etmişlerdi. Gel sana mal verelim en zengin sen ol. Gel bize kral ol demişlerdi. O bunları nasıl reddettiyse bugün müslümanım diyen şahısda bu dinin önderine uymak ve gayri islami tüm düzenleri elinin tersiyle itmesi gerekir.

Yazım kimseye hakaret yada aşağılama içermez. Sadece Kuran ve Tc Anayasasına göre insanların inançlarını analiz ettim.
Aslında laik ve Atatürkçü birisi çıkıp bu inançların ne olduğunu açıklasa olay daha da netleşecek ama kimse bu konuya değinmiyor.

Ek Olarak: Türkiye Cumhuriyeti anayasal olarak asla İslam Devleti değildir. Bunu birileri anlasın artık. Bu kadar basit bir olay neden anlaşılamıyor. Bu ülkeyi kuranlar bunu basa basa söylediler. Atatürkçü üyelerden rica ediyorum. Bu ülkeyi kuran insanlar bu ülkeye İslam Devleti yakıştırmasını kabul ediyorlar mı? İçinde her namaz kılınan oruç tutulan devlet İslam devleti ise bana bir tane İslam Devleti olmayan ülke söyleyin o zaman. İslam devleti Allahın kanunlarına göre yönetilen devletin adıdır. Bunu anlamak neden bu kadar imkansız ki?

payners payners Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

kendoka adlı üyeden alıntı

Neyi mi savundum. Yeteri kadar açık değil mi ? Tüm partiler laik demokratik ve Atatürkçü değil mi ? Bir vali nasıl anaysal olarak emredilen laikliğe demokrasiye ve Atatürkçülüğe aykırı bir uygulama yapabiliyor. Bu hükümet halktan oy alırken laik demokratik ve Atatürkçü olduğunu söyleyerek almadı mı ? Şimdi aynı halka nasıl anayasal olarak meşru bir şeyi yasaklayabiliyor. Bu yapılan tamamen söz verdikleri gibi olmadıklarını gösterir ve bu bir suçtur. Tc kanunlarına aykırı davranıyorlar. Halkın egemenliğine izin vermiyorlar. Daha açık nasıl anlatayım ya.

İslami açıdan bakarsak hem müslüman olduklarını iddia etmeleri ve belki bu yasağı koyarak islami bir haraket çizdiklerini düşünmeleri tamamen boş bir iddia. Allahın dini olan İslam ve bu dinin kutsal kitabı olan Kuran sadece namaz hac gibi emirler yada içki zina gibi yasaklarla gelmemiştir. Müslüman yani teslim olan Allaha boyun eğen kul için Kuranın tamamı alınması ve yasanması gerekn bir kitaptır. Bakın evlilik, aile, ekonom, ticaret, yiyecekler vb. aklınıza gelecek tüm konularda İslamın bir hükmü vardır. Mesela bugun devlet dese ki akşam namazının farzı 3 rekat değil de 4 rekat olacak. Ramazan hicri aylara göre değil miladi bir aya göre tutulacak. Mesela martta oruç tutulacak.
Halk ne der ? Bunun dinsizlik olduğunu dini tahrif olduğunu yanlış olduğunu falan filan söyler değil mi ?

Şimdi gelelim diğer tarafa. Devlet kasten birini öldüren kişiye ne ceza verir. Hapis. Ama İslam bu durumda öldürülen şahsa sorar. Kısas mı istersin diye. Şimdi namazı 3 rekatken 4 rekat yapmak dinsizlik yada dini tahrif oluyor da Allahın kısas hükmünü kaldırıp hapis cezası koymak neden aynı olmuyor. Aynı kitap. Aynı din. Kuranın içinde geçen iki hüküm. Biri kısas diğeri namaz. Neden namazı değiştiren namazı yasaklayan kişi yanlış yapmış oluyor da kısası kaldıran değiştiren kişi doğru yapmış oluyor.

İnsanlar işte burada uyuyor. Dini sadece vicdanlarda evlerde olan basit bir ahlak öğretisinden ibaret sanıyorlar. Namaz kılalım oruç tutalım yeter. 600 sayfa Kuran sadece namaz kılın ve oruç tutun diye mi indirildi. Mekkeli müşrikler neden Paygamberimizi taşladı. Hakaret etti. Neden yurdundan çıkardı. Namaz kılın dediği için mi ? Oysa ki o zaman namaz kılan hristiyan ve yahudiler vardı. Neden yani aklınız alıyor mu sadece vicdanlara olan bir dine bu karşı çıkılması.

İslam her şeyden önce sadece Allahın dini/kanunu/şeriatı ile yaşamayı ve kabullenmeyi emreder. Bunu kabullenen insanlara namaz ve orucu emreder.

Allah kuranda defalarca hükmetmenin kanun koymanın kendisine ait olduğunu ve asla kimsenin bu konuda O'na ortak olamayacağını söyler.
Allah şuara suresinde şöyle buyurur.
Yoksa onların, Allahın dinde izin vermediği şeyleri meşru yapan ortakları mı var ?
Ben şimdi burada bu ayetin tefsiri için bir kaç alim ismi söylerim ama tartışmaya girmek istemiyorum. Siz en iyisi Elmalılı Hamdi yazıra bakın.

Bu gün Allahın dinde izin vermediği şeyleri (içki, faiz, zina, kumar daha modern tarifle milli piyango vb. onlarca şey) insanlara şeriat (türkçe anlamı kanun) kılan devlet değil mi ?

Bir diğer ayette Allah "Her kim Allahın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir" diyor. Bu ayetten daha açık ne var.

Ve Kuranın bir çok ayetinde Allah hakimiyetin (türkçesi yasama yetkisi) sadece O'na ait olduğunu söylerken hakimiyet halka aittir demek Kuran'ı inkar değil mi ?

Ben burada kimseye hakaret etmiyorum. Kimseyi aşağılamıyorum. Forumda bir çok ateist var. Yada açıkça inanmıyorum diyen insan var. Bunlar Kuranın ifadesi ile kafirdirler. Onlar da Kuranın onlar hakkındaki hükmünü biliyor ve kabulleniyorlar. Benim hiç konu açıp birilerine kafir diye hakaret ettiğimi gördünüz mü ? İslam devleti bizzat kendi içindeki hrstiyan ve yahudileri bile beslemiş emekli maaşı bağlamıştır. Ve onlara kafir demiştir. İnsan İslam devletine düşmanlık edip fesat çıkarmadıkça istediği gibi yaşayabilir.

Ben şimdi Atatürkçü olduğumu söylesem. Ama tüm Atatürkçülük ideolojisine aykırı fikirlere sahip olsam, kendimce bir Atatürkçülük tanımı yapsam forumdaki Atatürkçü üyeler bana karşı çıkmaz mı? Senin bu inancın Atatürkçülük değil demez mi ?

Ben bunu ifade ediyorum. Ya laik demokratik ve Atatürkçü olun ya da müslüman olup bu hükümet, devlet düzenine katılmayın. Olay bu kadar basit. Allah Rasulune Mekkeliler krallık teklif etmişlerdi. Gel sana mal verelim en zengin sen ol. Gel bize kral ol demişlerdi. O bunları nasıl reddettiyse bugün müslümanım diyen şahısda bu dinin önderine uymak ve gayri islami tüm düzenleri elinin tersiyle itmesi gerekir.

Yazım kimseye hakaret yada aşağılama içermez. Sadece Kuran ve Tc Anayasasına göre insanların inançlarını analiz ettim.
Aslında laik ve Atatürkçü birisi çıkıp bu inançların ne olduğunu açıklasa olay daha da netleşecek ama kimse bu konuya değinmiyor.

Ek Olarak: Türkiye Cumhuriyeti anayasal olarak asla İslam Devleti değildir. Bunu birileri anlasın artık. Bu kadar basit bir olay neden anlaşılamıyor. Bu ülkeyi kuranlar bunu basa basa söylediler. Atatürkçü üyelerden rica ediyorum. Bu ülkeyi kuran insanlar bu ülkeye İslam Devleti yakıştırmasını kabul ediyorlar mı? İçinde her namaz kılınan oruç tutulan devlet İslam devleti ise bana bir tane İslam Devleti olmayan ülke söyleyin o zaman. İslam devleti Allahın kanunlarına göre yönetilen devletin adıdır. Bunu anlamak neden bu kadar imkansız ki?

Bir şey tüm elde edilmez ise tamamen de terkedilemez. Ne yani ülkenin resmiyette dini yazmıyor diye içindeki insanlar dini inkar mı etmiş oluyorlar. Sen ben biz dini yaşadığımız sürece devletin resmi bir dininin olmasına gerek yoktur. Suan ülkede bunu idda eden de yok zaten. Yukardaki alinan karar tamamen anayasaya uygundur. Yukarda maddesini de yazdım.

Şu devlet meselesine gelirsek Sen Müslümansın ama devlet değil. İslama göre domuz haramdır devlet bunun satışını serbest bıraktı diye domuz eti mi yiyeceksin yoksa dininin emrettiği gibi uzak mı duracaksin. Dini yaşadığımız ve kendimize tatbik ettiğimiz sürece etrafinizdakilere aldırış etmeyin.

Tekrar yazayım ben yine sizin ne demek istediginizi anlamiyorum. Çok karmaşık ve çelişkili mesajlar yaziyorsunuz ya da anlasmamimiz imkansız

Ek Olarak: Ayrica ayetlerin direkt kelime anlamlarina bakıp biseyler yazmaya çalışıyorsunuz. Sizin yöntemle Kuran da Namaz kılmayın diye ayet var. Sizin mantiktan gidersek sadece bu ayete bakarak namaz kilmamamiz gerekir. Siz sırf fitne olsun diye bu işleri yapıyorsunuz bunu biliyorum sizin gibi cok insanlarla tanıştım o yüzden bu son mesajimdir. Allah ıslah etsin ne diyelim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al