freelance iş ilanları

Ürünlere fiyat verme ucuz pahalı herkes yorum atarsa iyi olur

20 Mesajlar 2.066 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Merhabalar şimdi aklıma takılan bir soru varda nasıl acıklasam :
Birisi makaleyi 1 tlden satıyor 5 makalede 5 TL alıyor
Ben makaleyi 50 kurustan satıyorum 10 makalede 5 tl alıyorum .

Şimdi hangimiz daha iyi yapmıs oluyoruz?

Biraz mantıksız gibi bir soru ama aklıma takılıyor bir türlü cözemedim

wmaraci
reklam

umittopcan umittopcan Tanıtım Yazısı ve Grafik Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Operatör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** T**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 34 / 123
  • Ticaret 39, (%100)
Doğru yapan 100 kelimeyi 1 tl ye satan kişi bence. Siz standartlaşmış bir piyasa fiyatı ile oynamaya çalışıyorsunuz. Ticarette bu esnaflığa sığmaz aslında.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)

umittopcan adlı üyeden alıntı

Doğru yapan 100 kelimeyi 1 tl ye satan kişi bence. Siz standartlaşmış bir piyasa fiyatı ile oynamaya çalışıyorsunuz. Ticarette bu esnaflığa sığmaz aslında.

Ama daha cok kişi alsın biraz karısık birşey şimdi adam benden daha fazla siparis alır daha fazla kazanırım düsüncesindeyimde oda aynı hesapa geliyor

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
android uygulama yazıyoruz, normalde en basiti 50tl dir. ama adam tüm işleri ben alayım diye gelip 20tl ye yazıyor. en fazla 3-4 iş alıyor oda. ama ne oluyor. bundan sonra müşteri bir uygulamaya 20tl den fazla vermiyor. başka biri gelip 10 liraya yazayım diyor. fiyat 10 liraya düşüyor. oda 5 uygulama yazıp 50 lira alıyor. oysa fiyatı kırmasa 250 alacaktı.

yapılan işin bedeli düşüyor ve o iş emekten çok sömürüye dönüşüyor. javaydı, androiddi kolay öğrenmedik.
muhammetdemirel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)

yakupqqq adlı üyeden alıntı

android uygulama yazıyoruz, normalde en basiti 50tl dir. ama adam tüm işleri ben alayım diye gelip 20tl ye yazıyor. en fazla 3-4 iş alıyor oda. ama ne oluyor. bundan sonra müşteri bir uygulamaya 20tl den fazla vermiyor. başka biri gelip 10 liraya yazayım diyor. fiyat 10 liraya düşüyor. oda 5 uygulama yazıp 50 lira alıyor. oysa fiyatı kırmasa 250 alacaktı.

yapılan işin bedeli düşüyor ve o iş emekten çok sömürüye dönüşüyor. javaydı, androiddi kolay öğrenmedik.

Yani dogru aslında tüm işleri ben alayım diyorumda düzgün fiyat belirliyorum alan olmuyor mecburi piyasa altı düsürüyorum

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)

Kotil adlı üyeden alıntı

Yani dogru aslında tüm işleri ben alayım diyorumda düzgün fiyat belirliyorum alan olmuyor mecburi piyasa altı düsürüyorum

siz 50 kuruşa yazıyorsunuzda, başka biri gelip ben 30 kuruşa yazıyorum derse ne olur? müşteri her zaman en ucuzunu arar.

ogretman ogretman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ÖĞRETMEN
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 9, (%100)
makale yazarı olarak cevap vereyim ;

Ben profesyonel olarak bu işi yapıyorum. Birçok arkadaşımıza yazılarımı gönderdim ve şuana kadar tüm platformlarda 2k yazı hazırlamışım neredeyse.

Günde ortalama 15k kelime yazıyorum. Bu kadar yazının içinde tek bir defa düzenleme teklifi gelmez mi gelmedi. Fiyat ne kadar 100k=1

Ayrıca Hakkımızda gibi kurumsal yazılar hazırlıyorum, o zaman 100k=2 hatta bazen 100k=3 oluyor.

Forumdan bir meslektaşım örnek talep etti yolladım, çok beğendi. Kitap yazıyorum, bildiğiniz kitap.
Forumda o kadar iş yaptım 8.75 tuttu sen 8 yolla deyince 7 olsun diyenler var 1tl için uyanıklık yapıyorlar. Hepsine de hediyem olsun dedim para almadım işi kestim . Hala yazıyorlar önce para gönderelim sonra yaz hocam diye ama kabul etmiyorum.

Demek istediğim yazına güveniyorsan 5tl desen bile canın sağolsun hocam diyorlar.

Burada kaçtan sattığın önemli değil, zamanın varsa 10kuruştan sat istersen, yaz yaz sat. Ama zamanın yoksa 1 idealdir. Benim yazdıklarım kesinlikle 1 in üstünde ama standart belli. Özel hazırlıklar için ekstraları ekliyorum. Kalitene güveniyorsan zaten sürekli işler yaparsın bırakmazlar.

Son olarak isim vermeden bir şey demek istiyorum. 1 TL den makale yazdırırken dikkat edin, birileri 1tl ye satıyor ama kendi ekibine 50kuruşa yazdırıyor. Ben hala paramı alamadım yakında açıklayacağım isimlerini. Dikkat ederseniz memnun olurum.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)

yakupqqq adlı üyeden alıntı

siz 50 kuruşa yazıyorsunuzda, başka biri gelip ben 30 kuruşa yazıyorum derse ne olur? müşteri her zaman en ucuzunu arar.

Aynen öyle

Ek Olarak:

ogretman adlı üyeden alıntı

makale yazarı olarak cevap vereyim ;

Ben profesyonel olarak bu işi yapıyorum. Birçok arkadaşımıza yazılarımı gönderdim ve şuana kadar tüm platformlarda 2k yazı hazırlamışım neredeyse.

Günde ortalama 15k kelime yazıyorum. Bu kadar yazının içinde tek bir defa düzenleme teklifi gelmez mi gelmedi. Fiyat ne kadar 100k=1

Ayrıca Hakkımızda gibi kurumsal yazılar hazırlıyorum, o zaman 100k=2 hatta bazen 100k=3 oluyor.

Forumdan bir meslektaşım örnek talep etti yolladım, çok beğendi. Kitap yazıyorum, bildiğiniz kitap.
Forumda o kadar iş yaptım 8.75 tuttu sen 8 yolla deyince 7 olsun diyenler var 1tl için uyanıklık yapıyorlar. Hepsine de hediyem olsun dedim para almadım işi kestim . Hala yazıyorlar önce para gönderelim sonra yaz hocam diye ama kabul etmiyorum.

Demek istediğim yazına güveniyorsan 5tl desen bile canın sağolsun hocam diyorlar.

Burada kaçtan sattığın önemli değil, zamanın varsa 10kuruştan sat istersen, yaz yaz sat. Ama zamanın yoksa 1 idealdir. Benim yazdıklarım kesinlikle 1 in üstünde ama standart belli. Özel hazırlıklar için ekstraları ekliyorum. Kalitene güveniyorsan zaten sürekli işler yaparsın bırakmazlar.

Son olarak isim vermeden bir şey demek istiyorum. 1 TL den makale yazdırırken dikkat edin, birileri 1tl ye satıyor ama kendi ekibine 50kuruşa yazdırıyor. Ben hala paramı alamadım yakında açıklayacağım isimlerini. Dikkat ederseniz memnun olurum.

Hocam , güveniyorum yazımada mesela 1 tlye yazarken 0 tl kazanacagıma ne biliyim 50 kuruşa yazayım 3 makalede 1.5 tl kazanayım falan diye düsünüyorum

ogretman ogretman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ÖĞRETMEN
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 9, (%100)

Kotil adlı üyeden alıntı

Aynen öyle

Ek Olarak:

Hocam , güveniyorum yazımada mesela 1 tlye yazarken 0 tl kazanacagıma ne biliyim 50 kuruşa yazayım 3 makalede 1.5 tl kazanayım falan diye düsünüyorum

hocam forumda çok araştıran birisisin. Eminim öğrendiklerini yazına iyi aktarıyorsundur. Zamanın çoksa yapacak bir şey bulamıyorsan 50kr yazabilirsin tabi.
Olaya bakma açına bağlı ben 50kr yazsam , 1makalede en az 300k olmalı ve 10 makale olmalı ki yazdığıma değsin derim. Yine diyorum zamanın çoksa küçük küçük birikir hocam diyosan sıkıntı yok.
Son olarak kendini geliştirmeye bak, imla kurallarına dikkat et, anlatım bozukluğu nedir iyi öğrenmelisin gibi gibi. Pazarlama ve Viral mesaj içerikli yazılar nasıl yazılır odaklanmanı tavsiye ederim. Bu konuda birçok firma ile çalışıyorum, hatta atılan reklam maillerini hazırlıyorum. Ücret olarak 100k 1 falan da yok. Ama okuyan adamın aklını başından almalısın. O zaman hocam 100k yeri geliyor 7 oluyor.

Kendini geliştirmekte sınır yok, pazarlama konusuna dikkat etmeni tavsiye ederim hocam.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)

ogretman adlı üyeden alıntı

hocam forumda çok araştıran birisisin. Eminim öğrendiklerini yazına iyi aktarıyorsundur. Zamanın çoksa yapacak bir şey bulamıyorsan 50kr yazabilirsin tabi.
Olaya bakma açına bağlı ben 50kr yazsam , 1makalede en az 300k olmalı ve 10 makale olmalı ki yazdığıma değsin derim. Yine diyorum zamanın çoksa küçük küçük birikir hocam diyosan sıkıntı yok.
Son olarak kendini geliştirmeye bak, imla kurallarına dikkat et, anlatım bozukluğu nedir iyi öğrenmelisin gibi gibi. Pazarlama ve Viral mesaj içerikli yazılar nasıl yazılır odaklanmanı tavsiye ederim. Bu konuda birçok firma ile çalışıyorum, hatta atılan reklam maillerini hazırlıyorum. Ücret olarak 100k 1 falan da yok. Ama okuyan adamın aklını başından almalısın. O zaman hocam 100k yeri geliyor 7 oluyor.

Kendini geliştirmekte sınır yok, pazarlama konusuna dikkat etmeni tavsiye ederim hocam.

Size özelden bir konuyla ilgili pm atıcamda üstadım yardım ederseniz sevinirim :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al