wmaraci reklam

Bu Reklamlara Kim Tıklıyor?

25 Mesajlar 2.459 Okunma
smmexpress

pxjasius pxjasius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek PHP Dev.
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 57 / 53
  • Ticaret 7, (%86)

iskorpita adlı üyeden alıntı

Valla ben genelde yanlışlıkla tıklarım merak ettiğimden değil :)

hocam adsense reklamları şirketler tarafından veriliyor hepsiburada n11 reklamlarını yıllardır görüyorum sizce herkes yanlışlıkla tıkladığı için mi bu kadar para reklama veriyorlar.

birçok normal kullanıcı reklamlara tıklıyor. bilinçli kullanıcılarda siteye destek olmak için tıklıyor ama bu çok az kişi tarafından yapılıyor orası ayrı :D

wmaraci
reklam

DisOrientedb DisOrientedb YouGiveUp? Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 115 / 67
  • Ticaret 14, (%100)
çevremde "reklamlara tıklıyor musun" diye sorduğum 5 kişiden 4'ünden gelen yanıt: "güvenmiyorum, tıklamıyorum"
Önümüzdeki yıllarda Google bırakın AdBlock'u filan, reklamı gösterse bile tıklatacak adamı zor bulacak gibi bir tablo yani. Bende merak ediyorum cidden kim tıklıyor :))

Geçen sene bir dijital reklamcılık etkinliğinde, 200 kişilik salonda benzer bir soru soruldu. Tıklıyorum diyen kişi sayısı inanılmaz azdı! Yani 5 bilemedin 10 olsun hadi maksimum... Nereye gidiyor bu iş çok açık aslında.

Kişisel olarak tıklama oranım 10.000'de 1'dir heralde :)

kahvelekesi kahvelekesi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek fotoğrafçı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Örneğin facebook bu sene yayınladığı raporda "risk etmenleri" bölümüne "ad-block"u ekledi. En büyük geliri mobil'den. masaüstü için artık yeni reklam modelleri bile üretmiyor. muhtemelen ad-block için sağlam bir lobi çalışması yapıyordur ancak hala bana çok garip geliyor.

Yani görüyorum sitede günde 100-200tl kazanıyorum diyenleri. fevkaladenin de fevkinde garip geliyor :D

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Ben site içeriğini beğenirsem özellikle arada bir tıklarım. Tıkladığım yerlerde de üç beş gezerim. Taş atıp kolum yorulmaz. Fakat site sahibi daha çok üretim yapabilir.

wmaraci
wmaraci

kahvelekesi kahvelekesi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek fotoğrafçı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
ama bu senin söylediğin "adsense" emeğini bilenler için geçerli BCanKARA

• Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
kahvelekesi sonuçta site sahibi reklam koyuyorsa keyfine koymuyordur. Adsense bilsem de bilmesemde ben böyle yapıyorum eskiden beri. Başkası farklı düşünür bilemem kendi fikrimi söyledim.

Zaten imzada bulunan web sitemde ki tüm reklamların üzerinde Google Reklamı, Sponsorlu Bağlantı falan diye yazdım. Bilsin insanlar.
kahvelekesi

kişi bu mesajı beğendi.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Edge'yi kullanırken farkettim ben de çoğu sitedeki reklamı. Gene de bu sorunun tam cevabını sana burası veremez; çünkü buradaki insanlar interneti belli bir seviyenin üstünde kullanıyorlar.
Bir ev hanımı için ya da bir çocuk için yahut da hiç bu işlerle alakası olmayan sıradan bir kullanıcı için reklam tıklama daha tercih edilebilir bir şey.
Mesela az önce bir bot firmasının indirim reklamını gördüm. Tıklamadım ama oldukça dikkat çekiciydi. Oradan bağlantı kopyalamak ya da Google'da aratıp başka kaynak aramaktansa reklama tıklar bakarsın. Hayır bir de insanlarda bu reklama tıklayıp biri para kazanacak diye niye ödleri kopuyor onu da anlamak güç. Reklam tıklamamak bir statü göstergesi mi oldu? :) Çay söyleyip şekersiz içiyorum havası mı atmış oluyorlar?
kahvelekesi

kişi bu mesajı beğendi.

MBarisTR MBarisTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 993
  • Beğeniler 242 / 259
  • Ticaret 25, (%100)
Hocam leptop arıyorsunuz mesala, hemen leptop reklamları çıkıyor. Genelde kurnazlık yapıp 1k'lık leptopu 800 olarak gösteriyolar tıklayınca da abuk sabuk hepsiburada ürünleri çıkıyo

s

• Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
MBarisTR bunu sen mi diyorsun? Facebook beğeni hilesi diye site yapan adam reklam hilelerinden bahsediyor. İlginç doğrusu...
MBarisTR

kişi bu mesajı beğendi.

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Ortalama ve üstü bilgisayar ve internet işlerinden anlayan kişiler genelde reklamlara tıklamazlar, hatta reklamın bol olduğu sitelerden anında çıkarlar çünkü internet dipsiz bir okyanustur ve aradığını elbette başka yerde bulabilir. Geriye kalan kullanıcılar ise bazen karşılarındakinin reklam olduğunu bile ayırt edemeyip, görselde ki linki sitenin bir parçası sanabilir. Genelde küçük çocuklar ve internetle az haşır neşir olan kimseler reklamlara tıklar ve spam tuzaklara düşerler...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al