freelance iş ilanları

Ne Durumlarda Vergi Alınır?

15 Mesajlar 1.595 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

Neoyun adlı üyeden alıntı

suskun009 günlük cüroları milyonları aşan Türkiye merkezli e-ticaret sitelerini yutkunarak izlemeye devam o zaman. Bu korkuyla ne yaşanır, ne de iş yapılır :)

Online kazançların vergilendirilmesi düzenlemesi gelirse bu soru işaretleri kalkacak zaten :) benim demek istediğim 10000 büyük bi rakam aylık bunun vergisini devlet görürse ister, takılır takılmaz bilemeyiz tabi ama senden istediklerinde ama onlardan almıyorsunuz mu diyeceksiniz? :)

wmaraci
reklam

Neoyun Neoyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnternet girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)
suskun009 bunun varsayımsal yönü yok, istemeyecekleri için sıkıntı yok :)

TayfunGuler TayfunGuler Kod Şiirdir Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2229
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)

TayfunGuler "Ofisleri yada dükkanları yoksa biz bakmıyoruz" diyecekler :) İnternet konusunda o kadar çok bekleyen şikayet var ki, hiç birine doğru düzgün bakmıyorlar.

Bakın burda: http://burak.cc/ilk-250-binimi-nasil-kazandim/
Devlet yumruğu başlığı altında bu konuda yaşadıklarımı anlattım. Bu konuda tecrübesiz değilim, bu forumdaki kullanıcılar ne kadar webmaster kavramından uzakta olsa, burada takılmayı sevdiğim için takılıyorum. Yoksa işim olmaz :)

Bu konuyu destekleyen bir kanun madde var mı ? 16 yaşında ceza almadım demişsinizde bu nasıl oldu ? Tecrübelerinizi aktarın ki konular çoğalmasın.

Wordpress/Php/React/Laravel/Codeigniter/Woocommerce işleriniz için Pm atınız.
www.tayfunguler.org

Neoyun Neoyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnternet girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)
TayfunGuler bunu destekleyen bir madde yok, yaşımdan dolayı insiyatif sağlandı.

wmaraci
wmaraci

EditorumORG EditorumORG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 740 / 271
  • Ticaret 76, (%87)

suskun009 günlük cüroları milyonları aşan Türkiye merkezli e-ticaret sitelerini yutkunarak izlemeye devam o zaman. Bu korkuyla ne yaşanır, ne de iş yapılır :)

TayfunGuler "Ofisleri yada dükkanları yoksa biz bakmıyoruz" diyecekler :) İnternet konusunda o kadar çok bekleyen şikayet var ki, hiç birine doğru düzgün bakmıyorlar.

Bakın burda: http://burak.cc/ilk-250-binimi-nasil-kazandim/
Devlet yumruğu başlığı altında bu konuda yaşadıklarımı anlattım. Bu konuda tecrübesiz değilim, bu forumdaki kullanıcılar ne kadar webmaster kavramından uzakta olsa, burada takılmayı sevdiğim için takılıyorum. Yoksa işim olmaz :)

Ne demek "dükkanı veya ofisi yoksa biz bakmıyoruz" böyle bir saçmalık mı var? Sen bildiğin devletten vergi kaçırıyorsun. Hadi bu işi 1, 2 kere yapsan neyse her gün aynı işi yaparak hesabına hergün yüklü miktar para girişi oluyorsa takipe alınırsın elbette.

"Burada kimse webmaster değilmiş" sen kendini ne sanıyorsun ya? Egon biraz fazla yüksek gibi. Amacım tartışma yaratmak değil, dediklerin çok saçma. 250 milyar kazanmışta şu su bu su varmış. Bunu her konu da yazmak zorundamısın? "Ben 250 milyar kazandım" ibaresini her konu da belirtmek zorundamısın?
suskun009

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al