wmaraci reklam
lidertakipci

Kelimede yükselmek Sadece "Bilgililer" baksın LÜTFEN

19 Mesajlar 1.357 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Bol bol içerik girmenize gerek yok blog, paravan gibi siteler açarak içerik ekleyin ve anahtar kelimelerinize link verin, Ek olarak da sosyal medya üzerinden (facebook, twitter, linkledin, google plus, vb) gibi paylaşımlar yapınız.

wmaraci
reklam

sercanyilmaz sercanyilmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama ve Marka İletişim Uzmanı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bir kere 1 ayda seo meo olmaz. Bu site dahil birçok ortamda yapanlar, yapacağını vaat edenler var onlara sakın aldanma. 1 ay 2 ay gibi bir sürede ani bir yükseliş yaşarsan bu kesinlikle kalıcı olmayacaktır. Aksine google'dan ceza yemene bile neden olabilir.

Seo site içi ve site dışı olarak 2 parçadan oluşur. %30 site içi seo, %70 site dışı seo önem teşkil eder. Önce site içini anahtar kelime ve kategori açıklamalarda SPAM YAPMADAN anahtar kelimelerin geçtiği ANLAMLI metinler kullanmalısın.

Kod yapısı ve içeriklerin uyumlu hale geldiyse düzenli olarak içerik girmelisin. Sadece oyun yükleyerek değil blog içerikleri, yazılar, oyun tanıtım metinleri girmelisin -ki bunlar da anahtar kelimenle uyumlu makaleler olmalı.

En hassas konu ise site dışı seodur. Nereden kaç adet backlink aldığın önemli. Öyle rastgele bilmem şu kadar pr lı sitelerden backlink satışı diyen sahtekarlarada inanma. Bunların hepsi 2012 yılında çöpe giden seo yöntemleri.

Güncel seo çalışmalarında kesinlikle goggle aldamtayı denememelisin. Üstelik site kullanıcılarına da gerçek fayda sağlamalısın ki insanlar sitende zaman geçirsin. Hemen çıkma oranı düşük olsun.

Sektörle alakasız, link çöplüğü olmuş. güncel olmayan ve kalitesiz sitelerden backlink alma sakın. Tanıtım yazıları şeklinde, tamamen kendi sitenin kategorisine uygun sitelerden backlink almalısın.

sırf pr yüksek diye alakasız yerlerden backlink alırsan ama bugün ama 1 ay sonra, google bunu görecek ve gereken işlemi yapacaktır. Nereden backlink alacağını bulmakta zorlanıyorsan pm msj at yardımcı olayım. Backlink paketi satmaya çalışanlara kanma. Dediğim gibi 2015'in sonlarına geldiğimiz bu günlerde seo anlayışı çok değişti. google algoritmalarını sürekli güncellerken, backlink paketi satanların kendilerini güncellememeleri garip gelmiyor mu? :))

Alacağın backlink sayısı vs de önemli ama istersen adım adım yardımcı olayım.
vatoz419

kişi bu mesajı beğendi.

vatoz419 vatoz419 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 27 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
sercanyilmaz , adlı kardeş valla eline konuna sağlı kne diyim sıf bana yardım etmek için o yazıya 10 dk ayırmışsındır. Çok teşekkürler. Ama dedeiğin gibi benim amacım hemen seo filan değil bu işleri 6. aydan sonra yavaş yavaş yapacağım zaten site ileriye dönük olacak. Benim sorum anahtar kelimem ilk 500 de bile çıkmıyor , 1 ayda çokdan çıkması lazımdı çünkü site sadece okelime ve 2 kelime daha üstüne kurulu olduğundan en azından sizce ilk 500e giremesi gerekemzmiydi neyse.
KOLAY GELSİN SİZE

wonderkid wonderkid WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo Executive
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Y**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 31 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
sercanyilmaz gereken herşeyi zaten yazmış ek olarak söyleyebileceğim içerikdaş sitelerden backlink alamıyorsan, haber sitelerinden tanıtım yazısı üzerinden sitene backlink vermelisin bu linkleri yine anahtar kelimelerin üzerine vermen gerekiyor.

Birde yeni site olduğun için bu kadar güçlü kelimede yükselmen kolay değil o yüzden siten otoriter kıvamına gelene kadar trafik çekebilmen için 'long tail' olarak tabir ettiğimiz kelimelerden yükselmeyi hedeflemelisin mesela 'torrent oyun indir' kelimesinde yüksek bir trafik vardır fakat yükselmek çok zordur bunun yerine atıyorum ' torrent gta 5 hızlı indir' gibi az trafiği olan fakat yükselmesi kolay olan kelimeleri tercih etmen lazım.

wmaraci
wmaraci

sercanyilmaz sercanyilmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama ve Marka İletişim Uzmanı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

vatoz419 adlı üyeden alıntı

sercanyilmaz , adlı kardeş valla eline konuna sağlı kne diyim sıf bana yardım etmek için o yazıya 10 dk ayırmışsındır. Çok teşekkürler. Ama dedeiğin gibi benim amacım hemen seo filan değil bu işleri 6. aydan sonra yavaş yavaş yapacağım zaten site ileriye dönük olacak. Benim sorum anahtar kelimem ilk 500 de bile çıkmıyor , 1 ayda çokdan çıkması lazımdı çünkü site sadece okelime ve 2 kelime daha üstüne kurulu olduğundan en azından sizce ilk 500e giremesi gerekemzmiydi neyse.
KOLAY GELSİN SİZE

kardeşim şu kadar sürede şu kadar rakama ulaşır, ilk 500 e girer gibi bir standart olamaz ki. Kelimenin rekabetine göre belki ilk 500 e girmen 3 ay sürecek onu şu aşamada bilemezsin.

siten yeni. Sakın backlink vs almayı düşünme. yeni siteler için düzenli içerik (blog metinleri) girmek ve sosyal medyayı kullanmak yeterli olacaktır. hemen hemen 2 aylık bir süre sonra YAVAŞ YAVAŞ backlink almaya başla.

mesela extraoyuncu adlı site, bu alanda kaliteli bir sitedir. ücret karşılığı buradan backlink alabilirsin. aynı kategoride diğer siteleri de teker teker tespit edip site içeriğine bakarak kalitesine göre eleyebilir ya da backlink alabilirsin :)

Kolay gelsin

forwin forwin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı ve Editör
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle sizi uyararak başlayayım sözlerime. Girdiğin her içerik için etiket olarak aynı şeyleri veya şeyi sakın yazmayın. Eğer ısrarla aynı etiketi yazarsanız bir süre sonra Google gözünde spamcı durumuna düşersiniz.

Girdiğiniz her bir içeriğin adını ve torrent indir şeklinde etiket oluşturabilirsiniz. Misal, xyz oyununu sitenize eklediniz diyelim. Etiketleriniz xyz oyunu toreent indir, xyz oyununu torrent olarak indir, xyz oyununu tek part indir, xyz oyununu tek parça indir vb. olsun. Anahtar kelimeniz minimum 3 kelime ile maksimum 5 kelime arasında olsun.

Sitenizin uzun vadede istediğiniz sıralamaya gelmesi için doğal SEO yapın. Sakın ola birkaç ay içinde ilk sayfaya ilk sıraya geleyim diye sürekli backlink kasmayın, olmadık sitelerden bir günde binlerce link almayın. Sitenizi spam olarak gösterecek her türlü davranıştan uzak durun. Biliyorsanız kendiniz SEO işlemi yapın bilmiyorsanız işini gerçekten severek ve gerçek SEO yapan bir kişi veya kurumdan hizmet alın. (Reklam gibi olmasın ama SEO konusunda biz de yardımcı olabiliriz. Yanlış anlamayın lütfen amacım reklam yapmak değil burada.)

Siteniz WP tabanlı ise SEO eklentisi vb. yükleyin ve oyun dosyalarını mümkün ise kendi sunucunuzda barındırın. (Sınırsız hosting satan yerler oldukça yaygın. Aylık 70-250 lira arası fiyatları değişir.) Amacınız link kısaltma vb. ile para kazanmak ise oyun dosyalarını kendi sunucunuzda barındıramazsınız tabii.

Şuan için aklıma gelenler bunlar. Sakin kafa ile düşündüğümüzde detaylı bir SEO planı oluşturulabilir.
vatoz419

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 27 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
ben torrent oyun atarken anahtar kelimelerimi xxx, xxx oyun indir, xxx full indir, xxx torrent indir, torrent, torrent oyun indir şeklinde yazı yorum ama " torrent, torrent oyun indir " bu iki kelimeyi her oyunda da kullanıyorum sizce doğrumu kullanış şeklim ?

Immortal Immortal Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Medya Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 19 / 38
  • Ticaret 0, (%0)

Arslantürk adlı üyeden alıntı

Oyun ekliyorsun güzel hoş ama sadece oyun eklemekle olmuyor. Binlerce, yüzlerce torrent sitesi var günümüzde.

O eklediğin oyun, film vs her ne ise 300-500 kelimelik kendin makale yaz, özgün olsun. 1 ay boyunca devam et gör bakalım ne etkileri veriyor.

Katılıyorum. Sadece oyn ekleme olmuyor. Makaleler yayınlayıp o anahtar kelimeden sitene link çıkışları yapmanı tavsiye ederim.

Bir de yüklediğin her oyuna aynı anahtar kelimeyi girmen spam etkisi yaratabilir.

Bu nedenle farklı kombinasyonlarla gir anahtar kelimeleri.

torrent oyun indir, torrent oyunlar, torrent oyun siteleri, GTA torrent.. vs

• Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 27 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Aynen haklsıın . Ama kardeş = xxx, xxx oyun indir, xxx full indir, xxx torrent indir, torrent, torrent oyun indir şeklinde yazı yorum ama " torrent, torrent oyun indir " bu iki kelimeyi her oyunda da kullanıyorum sizce doğrumu kullanış şeklim ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al