wmaraci reklam
lidertakipci

Panik atak rahatsızlıgı icin öneri ?

45 Mesajlar 3.701 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Skala Skala https://mekasosyal.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İletişim Hizmetleri
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 32 / 52
  • Ticaret 9, (%100)
3 yıldır bende de var panik atak önceden o kadar kötüydü ki kalp atışlarım olsun sanki kriz geçiriyorum gibiydi kollarım falan uyuşuyodu kalp atışlarım hızlanıyodu falan 6-7 defa dahiliye ye gittim sıkıntımı var diye falan ordan psikoloğa yolladılar :D psikoloğun tek dediği öyle durumlarda otur sakinleşmeye çalış nefes alımlarını yavaşlat nefesini tut yavaş yavaş bırak falan dedi ( ne kadar hızlı nefes alırsan kalp o kadar hızlı oksijen pompalar ) ilk yıllardaki durumumla arasında katlar kadar fark var tavsiyem böyle durumlarda kendinle yüzleş, beynini yenmeye çalış. Eğer yenilirsen beynin seni ele geçirir hastalığını yenemezsin :)
KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
benim ateist bir arkadaşım vardı. Panik atak yüzünden geceleri yalnız yatamıyordu. Çareyi ateistliğe ara vermekte buldu. Namaza başladı, iyi geldi. Daha sonra ben oradan ayrıldım şimdi ne haldedir bilmiyorum. Abdest, namaz dua iyi geliyor bu tür sıkıntılara. Şarlatan hocalara gitme bence.

Şimdi tövbe zamanı..

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Skala Hocam gecmiş olsun benim hastalık suan minimun seviyede ilerlemiş vaziyettedede ama bundan 1-2 sene önce kacırılma , ölüm korkusu vs cok kötü yasıyordum camdan dısarıya baktıgımda seni öldürücez gibisinden sesler bile duyuyordum Allaha sükür suan öyle birşey yok ama cıkması an meselesi gibi birşey olabilir..

Hocam o korku anında herşeyi unutuyorum Anil abi saka yapmak icin pm atmıs saka kısmını yazmasaydı korkudan ne biliyim hayatım böyle renksiz bi anda solacaktı yani bi anda bi mesaj hayatımı değiştirebiliyor kısacası ..

Ek Olarak: hepyasemin Namaz kılıyorum belli olmuyor bi kılıyorum bi kılmıyorum öbür tarafta zebaniler bekliyor benide , namazda bile korktugumu hatırlıyorum .

Ek Olarak:

hepyasemin adlı üyeden alıntı

benim ateist bir arkadaşım vardı. Panik atak yüzünden geceleri yalnız yatamıyordu. Çareyi ateistliğe ara vermekte buldu. Namaza başladı, iyi geldi. Daha sonra ben oradan ayrıldım şimdi ne haldedir bilmiyorum. Abdest, namaz dua iyi geliyor bu tür sıkıntılara. Şarlatan hocalara gitme bence.

Skala Skala https://mekasosyal.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İletişim Hizmetleri
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 32 / 52
  • Ticaret 9, (%100)
Kotil korkularını yen ;) ölüm korkusu çoğu insanda vardır ve elbet tadacağız onu önce aklından bir sil :D dışarıya çık gez dolaş istanbul gibi mega şehirdesin çık sahile git eğer evde çok kalırsan dışarıdaki hayattan uzak kalırsan yenemezsin

wmaraci
wmaraci

GorkeM GorkeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek .
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 27 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Bu arada İnşirah suresi okuyup panik atak geçtiğini söyleyen kimseler var bende deniyeceğim yakında zor bi hastalık bende okb de var ikisi zor oluyor gerçekten

kizilperi kizilperi Hayallerinin peşinde.. Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / K
  • Meslek Asistan
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 486 / 152
  • Ticaret 74, (%100)

Kotil adlı üyeden alıntı

kizilperi Hocam bendeki dostlar anca korkutur hocam panik atak atlatmam gereken en önemlisi olan hastalık 2 tane daha var Sosyal fobi,Depresyon Bakalım amatoryus hocamın tavsiyesini yapalım o diğer 2 sinide ilac yöntemiyle halletmeyi deneyecegim..

Hocam ilaçların rahatlatıcı bir etkisi var birazda uykulu ve sizi bişeyleri birazda umursamaz sakin biri yapıyor yani bendeki etkisi böyle ama dışarı çıkıp bir hava almak tek başınıza da olsa gezmek daha iyi oluyor.
Dışarıda gezince hayatın güzelliklerini gördükçe hayata daha çok tutunma isteği geliyor korkum azalıyor benim için öyle :)

Geçmişten geleceğe yazıyor...

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
15 yaşında panik atak ha? İyiymiş.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
kizilperi Hocam tek basıma gezince falan anlamsız hissediyorum yani tat mat almıyorum muhakkak birinin olması lazım tek basıma sanırım hayatın tadı cıkmıyor :/ ..

GorkeM İlk defa duyuyorum hocam deneyecegim gecmiş olsun..

Skala Kizilperiye yazdıgım gibi hocam yenik basladım ben o zaman benim cocuklugum,gencligim pcde geciyor,geçtide .

Ek Olarak:

İsa adlı üyeden alıntı

15 yaşında panik atak ha? İyiymiş.

Benim yasım niye ikide bir acılıp duruyor cözemedimde , kalp krizin yası varmı ? ölümün yası varmı ? yok o zaman hastalıgında yası yoktur abi haksızmıyım ?

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
merhaba arkadaşlar hepinizden dinledim hastalıgın teşhisini ve tedavisini ögrendim kardeşim sen önce bu durum sana geldiginde derin bir nefes al kendini ormanda geziyormus gibi düşün ve ensevdigin seyleri yapıyormusun gibi hisset boş ver ne cinciye git nede doktore insan kendini tedavi eden en büyük doktordur ve hiçbirsey senin canını sıkmasın en degerli insan sensin bunları kendine söyle degerlisin gecende senin bir yazını okudum arkadasların seni arasına almıyormus almasın kardeşim buna üzülecek nevar sevin buna kendi kendine eglenmeyi ögren nerde yasıyorsun bilmiyorum haline üzüldügüm için yazıyorum bunları sen bana pm atabilirmsin telefon numaranı aralarda konusalım müsait oldugumuzda rahatlayacaksın nedir bu içine kapanmak sosyal fobi yok depresyon duymamıs olayım kocaman adamsın yakıstıramadım sana telefon numaranı bekliyorum
Kotil majorkun

kişi bu mesajı beğendi.

işte buu

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Merhaba küçükken oluşan bir depresyonda sebeb verebilir. Yani karanlık bir odada kalırsınız o bilinç altınıza işler birisi size bagırır o bilinç altınıza işler vs panik atagın çeşitleri ve seviyesi vardır doktor değilim o yüzden nasıl hissediyorsunuz ne vardır bilemem bir doktora görünün erken yaşta önlem alınmayan sorunlar ilerde üzülebilirsiniz o yüzden hemen olaya dur deyin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al