wmaraci reklam

Daha özenli olamaz mıyız?

31 Mesajlar 4.624 Okunma
wmaraci reklam

darkdemon darkdemon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 14 / 58
  • Ticaret 1, (%100)
Kimse kötü bir iş çıkarmak istemez. Çünkü herkes elinden geldiğince en iyisini yapıp ortaya koyar ve beğenilmek ister. Bence öncelikle yapıcı eleştiri yapılıp sonrasında tasarımın ya da yazının beğenilen kısımlarının dile getirilmesi gerekir.

wmaraci
reklam

HeRaM41 HeRaM41 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 313
  • Beğeniler 17 / 33
  • Ticaret 5, (%100)
Ben siteler ile ilgili çoğu şeyi buradaki yardımsever arkadaşlardan öğrendim :) sağolun dostlar :D iyiki varsınız :) Bu arada bazıarkadaşlar bilmeyenler ile dalga geçergibi tavırlarıda var onlar hiç hoşuma gitmiyor bunudaekliyim :D

erdemli erdemli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Yıkmak kolay yapmak zordur. Marifet yapıcı olmaktadır.

"Sözü bilen kişinin, yüzünü ak ede bir söz
Sözü pişirip diyenin işini sağ ede bir söz
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı
Söz ola ağulu aşı, yağ ile bal ede bir söz" (Yunus Emre)

"Rıfk (nezâket), her şeyi güzelleştirip nezâketsizlik her şeyi çirkinleştirir." Hadîs-i Şerif (Sahîh-i Müslim)

ErenKeskin ErenKeskin Girişimci, Front-end Developer Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1223
  • Beğeniler 243 / 336
  • Ticaret 2, (%100)

depresan adlı üyeden alıntı

valla çekinmem hiç
burası bir forum, eleştiriye açık olacak
türü ne olursa olsun

Burası bir forum bu doğru ama siz benimde dikkatimi çektiniz.Benim insanları suçlama gibi bir huyum yoktur beni bu forumda az çok tanırlar ama kendi yaşadığım örneği veriyorum ben Tayfun Erbilenin yaptığı tasarımı wordpress'e entegre etmişim paylaşmışım sizin attığınız yorum "Beğenmedim"..Neresini beğenmediysen söyle de düzeltilmeye çalışılsın..ki tasarımda bana ait değil yukarısında yazıyo.Yani neden sürekli birilerini beğenmeme şeyi var içinizde anlamış değilim.Afedersiniz ama çok çok iyiyseniz siz yapında görelim.Bu yazımdan dolayıda diğer forum sakinlerinden özür diliyorum bu arkadaşa patlamam gerekliydi.

herenkeskin.com - Elektrik ve Elektronik Mühendisi - Gömülü Sistemler üzerine çalışıyorum.
wmaraci
wmaraci

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Bu aralar sitelerinin durumunu soran kişilerin sayısı mı arttı yoksa bana mı öyle geliyor. Herkes sitesinin durumunun nasıl olduğunu soruyor. Sorulması mesele değil ama 3-5 günlük veya 1-2 aylık sitelerin durumlarının sorulması çok saçma geliyor. Bir site 1 ayda Alexa'da 1,000,000 veya 500,000'e düşse, PR'de de 3-4'e çıksa bu o siteye "süper site" denilmesini mi gerektiriyor. Değerler ne olursa olsun önemli olan sitenize yazdığınız yazıları okuyanların sitenizden ne kadar yararlanıp yararlanmadıkları. Amacınız sadece değerlerinizi yükseltip para kazanmaksa blog yazmak yerine warez'le filan uğraşın.

Belirli konularda sınırlamalar getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Örneğin bu yazıda verdiğim örnek gibi sitelerinin durumunu insanlara danışmak için sitenin en az 6 aylık olması gibi. Şahsen aynı konuları tekrar tekrar görmek sıkmaya başladı. Biraz kendinizi geliştirin. Alexa değeri ve PR ile bu kadar ilgileneceğinize oturup sitenize ne yazacağınızı düşünseniz bence daha iyi olur. Her şey para demek değil. Şu anda isim yapmış sitelerin hangisi Alexa ve PR ile ilgileniyor?. Muhtemelen hiç biri.

cagri cagri Bu kez olacak! Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)

darkdemon adlı üyeden alıntı

Kimse kötü bir iş çıkarmak istemez. Çünkü herkes elinden geldiğince en iyisini yapıp ortaya koyar ve beğenilmek ister. Bence öncelikle yapıcı eleştiri yapılıp sonrasında tasarımın ya da yazının beğenilen kısımlarının dile getirilmesi gerekir.

Haklısınız. Önce yapıcı eleştiri ;) Herkes eleştirsin, hatta bu kaliteyi arttırır ama sırf olmamış demek eleştirmek değil, kantarın topuzunu kaçırmaktır.

HeRaM41 adlı üyeden alıntı

Ben siteler ile ilgili çoğu şeyi buradaki yardımsever arkadaşlardan öğrendim :) sağolun dostlar :D iyiki varsınız :) Bu arada bazıarkadaşlar bilmeyenler ile dalga geçergibi tavırlarıda var onlar hiç hoşuma gitmiyor bunudaekliyim :D

Ben de aynı şekilde, ***'da buradaki kadar yardımsever arkadaş görmedim. Gerçi bir çoğunuz benden yaşça küçüksünüz ama hiç birinize abilik taslamadım. Kardeşlerim de sağolsunlar ellerinden gelen yardımı yaptılar. Hatta bir kardeşim bana bir çok şey öğretti, bir diğer kardeşimin sitesinde yazarlık yaptım, bir başka kardeşim 2 gün önce sattığı temasını hediye etti. Ve daha bunun gibi bir çok şey... Ha benim de onlara elimden geldiğince yardımım oldu. Bu ortamın bozulmaması lazım bence.

erdemli adlı üyeden alıntı

Yıkmak kolay yapmak zordur. Marifet yapıcı olmaktadır.

"Sözü bilen kişinin, yüzünü ak ede bir söz
Sözü pişirip diyenin işini sağ ede bir söz
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı
Söz ola ağulu aşı, yağ ile bal ede bir söz" (Yunus Emre)

"Rıfk (nezâket), her şeyi güzelleştirip nezâketsizlik her şeyi çirkinleştirir." Hadîs-i Şerif (Sahîh-i Müslim)

Bu da güzel bir cevap oldu. Teşekkürler.

ErenKeskin adlı üyeden alıntı

Burası bir forum bu doğru ama siz benimde dikkatimi çektiniz.Benim insanları suçlama gibi bir huyum yoktur beni bu forumda az çok tanırlar ama kendi yaşadığım örneği veriyorum ben Tayfun Erbilenin yaptığı tasarımı wordpress'e entegre etmişim paylaşmışım sizin attığınız yorum "Beğenmedim"..Neresini beğenmediysen söyle de düzeltilmeye çalışılsın..ki tasarımda bana ait değil yukarısında yazıyo.Yani neden sürekli birilerini beğenmeme şeyi var içinizde anlamış değilim.Afedersiniz ama çok çok iyiyseniz siz yapında görelim.Bu yazımdan dolayıda diğer forum sakinlerinden özür diliyorum bu arkadaşa patlamam gerekliydi.

Dediğin gibi "Olmamış" ifadesi yerine "Şurasını şöyle yapsan" dese hiç böyle olmazdı.

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Bu aralar sitelerinin durumunu soran kişilerin sayısı mı arttı yoksa bana mı öyle geliyor. Herkes sitesinin durumunun nasıl olduğunu soruyor. Sorulması mesele değil ama 3-5 günlük veya 1-2 aylık sitelerin durumlarının sorulması çok saçma geliyor. Bir site 1 ayda Alexa'da 1,000,000 veya 500,000'e düşse, PR'de de 3-4'e çıksa bu o siteye "süper site" denilmesini mi gerektiriyor. Değerler ne olursa olsun önemli olan sitenize yazdığınız yazıları okuyanların sitenizden ne kadar yararlanıp yararlanmadıkları. Amacınız sadece değerlerinizi yükseltip para kazanmaksa blog yazmak yerine warez'le filan uğraşın.

Belirli konularda sınırlamalar getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Örneğin bu yazıda verdiğim örnek gibi sitelerinin durumunu insanlara danışmak için sitenin en az 6 aylık olması gibi. Şahsen aynı konuları tekrar tekrar görmek sıkmaya başladı. Biraz kendinizi geliştirin. Alexa değeri ve PR ile bu kadar ilgileneceğinize oturup sitenize ne yazacağınızı düşünseniz bence daha iyi olur. Her şey para demek değil. Şu anda isim yapmış sitelerin hangisi Alexa ve PR ile ilgileniyor?. Muhtemelen hiç biri.

Bu konuda haklısınız. Hemen, siteyi kontrol edin konuları açılmaması daha mantıklı olur.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
valla ne yapıyorsanız yapın beni istediğiniz kadar taşlayın, ben tasarımcı değilim, webmaster hiç değilim, yılların vermiş olduğu deneyimle bi kaç birey biliyorum o kadar, bir tasarımın neresine ne yapılacağını ben söylersem, tasarımı yapan arkadaşın "özgür" tasarımını çizemeyeceği düşünüyorum, sen birşey söylersen o bişey söylerse adamın kafasında tasarım düşüncesi kalmaz, sen zaten yardım ediyorsundur, bişeyi beğenirsem beğendim derim beğenmediysem beğenmedim derim, istediğim gibi kurallara göre de konuşabilirim, buna yönetim bile karışamazken sen nasıl karışabiliyorsun, son demlerimi yaşıorum zatn bırakın takılayım bırakma evresindeyken
sağlıcakla kal.

Orkunx Orkunx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 208 / 148
  • Ticaret 6, (%100)
isouslerin mesajına ve konuyu açan arkadaşa olduğu gibi katılıyorum :)

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Bence genç arkadaşlar hayata bu çıtkırıldırımlıkla bakarlarsa profesyonel iş hayatlarında, yaşamlarında asla başarılı olamayacaklardır. Çünkü karşıların da her zaman onları pohpohlayan bir ağabeyleri, "şunu şöyle yap şekerim" diyen arkadaşları olmayacaktır.

Acı ama gerçektir ki; gün geldiğinde yaptığınız işi beğenmeyip, yeri geldiğinde size tekmeyi vurduğu gibi kapı dışarı edecek insanlarla beraber çalışacaksınız. O zaman da "aa ben küstüm,şevkim kırıldı bu işi bırakıyorum, köşeme çekileyim" mi diyeceksiniz yoksa daha iyisini, beğendirene kadar yapmaya mı uğraşacaksınız?

Bu sebeple, insanların beğenisine sunduğunuz bir çalışmanın biri tarafından beğenilmemesi sizin şevkinizin kırılmasına değil, azminizin çoğalmasına sebep olmalıdır. Birinin "beğenmedim" eleştirisine 2 sayfa yanıt yazana kadar çoktan bir diğer projenize başlamış olmanız, bence sizin için daha hayırlı olur...

Başında da yazdığım üzere, gün gelecek profesyonel hayata atılacaksınız. Yine gün gelecek inanın bu kadar eleştiriyi bile mumla arayacaksınız. O yüzden kırılmayın, darılmayın, incinmeyin...
İnanın sizler kadar yetenekli olmak isterdim.

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
emekle yapılan bir işin altına olumsuz yönlerini belirterek yorumların atılması taraftarıyım, bodoslama bir şekilde yapılan olumsuz yorum kişinin moralini bozar :)

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al