Üniversite Yolunda Bir Genç İçin !

13 Mesajlar 1.589 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

omerenes omerenes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 93 / 127
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba abilerim,ablalarım,kardeşlerim...

11.sınıf ögrencisi olarak okumaktayım.

Bir buçuk sene sonra Allah izin verirse üniversite sınavına gireceğim.Bunun içinde maddi gereksinimlerim var.

-Test kitabı
-Dersane gibi.
(Bunların hepsi geleceğim için)

Ha bide harçlık !

Bu tür ihtiyaçlarım babama fazla geliyor bende işin bir ucundan tutup kendi harçlığımı kendim kazanmak istiyorum.

Okuldan eve geldikten sonra 6 saat vaktim oluyor kimisinde ders calışıyor kimisinde boş boş oturuyorum.

Bu boş vaktimde sizin bana uzatcağınız bir el ile kendi gelir kapımı açmak istiyorum.

Kesinlikle sizden para falan istemiyorum.Bana sadece nasıl gün içerisindeki boş vaktimde internet üzerinden para kazanmamı sağlıyacağnızı öğretmenizi istiyorum.

Şu anda köşede paypalda duran bir 28TL param var.

Sizinde yardımlarınızla İNŞALLAH gelir elde edebilirim.

Allah hep güzel insanlar çıkarsın karşımıza.
wmaraci
reklam

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Yazabiliyorsan seri şekilde makale yazımı yaparak kazanabilirsin. Zamanın gayet yeterli iyi bir miktar kazanmak için.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

omerenes omerenes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 93 / 127
  • Ticaret 9, (%100)

CezaLet adlı üyeden alıntı

Yazabiliyorsan seri şekilde makale yazımı yaparak kazanabilirsin. Zamanın gayet yeterli iyi bir miktar kazanmak için.

Hocam makale yazmak konusunda pek bi bilgim yok açıkçası bilgi verebilseniz sevinirim.

Allah hep güzel insanlar çıkarsın karşımıza.

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)
omerenes kardeşim Tokat'ta mı yaşıyorsun?

wmaraci
wmaraci

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

omerenes adlı üyeden alıntı

Hocam makale yazmak konusunda pek bi bilgim yok açıkçası bilgi verebilseniz sevinirim.

Örneğin size "Bilgisayar fanı tamizlenmeli mi?" diye bir başlık veriliyor, bu başlık altında 100+ kelimelik makale yazıp satıyorsunuz.
omerenes

kişi bu mesajı beğendi.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
Merhaba değerli kardeşim, Cezalet arkadaşımızın da dediği gibi bir yatırım yapmadan, kesin olarak kazanabileceğin güzel alanlardan birisidir makale yazımı. Okudukça yazdıkça hem kendini de geliştirmiş olursun, yavaş yavaş tecrübe kazanıp SEO(arama motoruna uygun olarak yazılmış) uyumlu yazıları yazmaya başladığında Lise bitiminde birde site açarsın kendine.

Forum üzerindeki makale yazımı konularını incele az biraz mantık oturur kafanda.
omerenes

kişi bu mesajı beğendi.

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)
Düşecek domainleri takip et arasıra çok kaliteli domainler düşmekte onları 15 - 20 TL gibi fiyatlara alıp 50-200 TL gibi fiyatlara satabilirsin.
omerenes

kişi bu mesajı beğendi.

championur22 championur22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 44 / 63
  • Ticaret 20, (%100)
Dostum Kütüphane GİT kitap al kitap oku. Git kendini geliştirecek derslere çalış. Kitap alacak param yok deyip yan gelip yatma 1.5 senen kalmış. Git ders çalış burada boş boş dolaşma. Şimdi burada kazanacağın 5-10 TL ileride 500-1000 Kaybına sebep olacak. 11. SINIFA gidiyorum. DEYİP kendini acındırmaya çalışma dostum. Bunun için kütüphaneler var test kitabı bulamıyorsan git kitap oku. Her şey test kitabı değil ...
cudjex

kişi bu mesajı beğendi.

madalyon madalyon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 618
  • Beğeniler 52 / 142
  • Ticaret 0, (%0)
bence makale yaz.

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
Merhaba kardeşim, böyle bir düşünceye sahip olduğun için öncelikle seni tebrik etmek istiyorum.

Ben de tıpkı senin gibi düşünmeye başladığımda 5. sınıfın sonlarıydı. Malum asgari ücretle çalışan bir babanın 3 çocuğundan biri olmak her zaman için zordur. O dönemde evimizin yakınlarında bulunan sanayide bir hırdavatçıda çalışmaya başladım. İlk aldığım haftalığı da hiç unutamam, bana çok fazla bir para gibi gelmişti. O haftalığı aldığım günden beri de babamdan tek kuruş para almadım. Çoğuna inandırmak zor bu durumu, ama gerçekten hiç almadım. Şu an Tokat'ta üniversite okuyorum, ailemin bu şehirde olmamasına rağmen hem onlardan yine para almamaya devam ediyorum hem de biriktirdiğim paradan da yemiyorum. Öyle çok pinti bir adam da değilimdir, Allah affetsin babamın maaşından daha çok para harcadığım zamanlar oldu. Sen şimdi soracaksın iyi de nasıl oldu diye. Cevaplayayım: Etrafımdaki kişiler kadar rahat değilim. Yaz tatili benim için çoğu zaman tatil olmadı, çünkü karne aldığımız gün internet kafeye giderdik, sonraki cumartesi günü de işe başlardım. Babamdan para alma fikri bana hep itici geldi, çünkü kendi kazandığımın çok kıymetli olduğunu gördüm. Bereketli bir kere, çünkü emek var. 5. sınıftan sonra yazları çalıştım, parayı biriktirdim, okula giderken de rahatça harcadım. Bu benim için de iyi oldu. Çünkü babasından para alanlara nazaran çok daha iyi durumdaydım. Bunun yanı sıra çalışıp bir de bursluluk sınavını kazandım. İşte bu hayata karşı ilk zafer :) Daha sonra liseye geçtim, bu aldığım para biraz sönük kalmaya başladı, ya da bana öyle gelmiştir. Cumartesi günleri çalışmaya başladım. Patron da iyi adamdı Allah razı olsun, 35-40 lira verirdi. Bendekini de üstüne koyunca maddi sıkıntım kalmadı. Lise bitti üniversite kazandım, bir de şehir dışı olunca para kaygısı bastırdı. Çünkü bu yaşıma kadar babamdan para istememişim şimdi istersem her şeyden önce kendimi kötü hissederim. Bu nedenle ek bir iş aramaya başladım. Derken makale yazarlığı ile tanıştım. Makale yazarlığından bir zamanlar günde 10 lira falan kazanırdım. Ama bu da iyi bir paraydı çünkü ayda 300 lira yapıyor, 300 lira da bir eğitim kredisine bedel. Bu konuda kendimi geliştirdim, işimi temiz yapmaya başladım. Bir zamanlar komisyoncularla çalışırdım, şimdi ise işlere yetişemez oldum. Komisyoncu nedir diye sorarsan 1 liraya iş alıp sana 50 kuruşa yazdırarak kâr eden kişidir. Şu anda bu forumda en çok tanınan makalecilerden biriyim, benden çok ticaret puanı olan 3-5 makaleci ya vardır ya da yoktur. Okuldan eve 15.00'da geliyorum, 19.00'a kadar yaklaşık 6 bin kelime, yani 60 liralık yazı yazıyorum. Hafta sonu daha da arttığı oluyor. Bazen hafta içi de daha fazla yazıyorum. Eğer sen bu anlamda para kazanmaya karar verdiysen sana da makale yazarlığını tavsiye ederim. Birçok yerde çalışmış biri olarak bu işi iyi bulmamın en temel sebebi başında bir patron olmayışıdır. Patron sensin, işine geleni yaz para kazan, işine gelmeyeni yazma :) Her zaman iş olmayabilir, fakat o zaman da kendin yazarsın, konuları sen belirlersin. Yani bir anlamda birikim yapmış olursunuz. Daha sonra bunları satarak para kazanırsın. Bu iş iyi bir iş, Makalepaneli söylüyor dikkate al :) Sağlıcakla..
steel omerenes kafka123

kişi bu mesajı beğendi.

I Love Yandex Money
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al