wmaraci reklam

2 yıllık bilgisayar programcılıgı

24 Mesajlar 3.106 Okunma
smmexpress

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
2 yıllık bilgisayar programcılığı mezunuyum. Bölümde iş yok diyenlere pek aldırış etme. Elbetteki bazı bölümler kolaylıkla iş bulabilir. Fakat her şey senin elinde. 2 yıl boyunca yatarsan kimse iş vermez sana. Kamuda çalışmak istersen KPSS'den 85 ve üzeri puan yapman gerek. Özelde çalışmak istersen de iyi bir iş bulma olasılığın kendini ne kadar geliştirdiğine bağlı. Özelde işe girdiğinde büyük bir ihtimal 1000-1500 TL arası işe başlarsın. Fakat maaşın git gide artar.

Tavsiyem çalışmayı sıkı tutup bölümü güzel bir ortalama ile bitirip DGS'ye girmen. Benim ortalamam 3,6 idi. Yanlış hatırlamıyorsam 50 puana yakın bir puan getirmişti. DGS, gireceğin YGS'den daha kolay. MAT-1 ve Türkçe var. Türkçe sorularının çoğu paragraf sorusu. Ben DGS'ye girdiğimde 35-40 matematik neti ile mühendisliğe yerleşenler vardı.

Hakkında hayırlısı olsun. Aklına takılan bir şey varsa seve seve cevap veririm.
main tolgademo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

tolgademo tolgademo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Okul
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 221 / 57
  • Ticaret 17, (%94)
hangi ünivertise hocam

• Üyelik 02.07.2024
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Ticaret , (%)

oguzhan46 adlı üyeden alıntı

bilgisayar programcılıgı mezunuyum hiç başlama derim kardeşim meslek olarak çok iyi ama kamuda iş istihdamı çok az ben kpss den 80 puanım var ama yıne atama yok , Türkiye genelı sıralamam 1200 de yıne atama yok , klavyen varsa bıtırıp katipliğe basvurabılırsın ondada 120 130 kelıme yazman lazım

Ek Olarak: yaşınız genç işe ygs ye yuklenıp 2 yıllık saglık bolumlerı hepsınden ıyı :)

kaç dakikada 120-130 kelime gerekli?

dakikada 70+ yazabiliyorum.
oguzhan46

kişi bu mesajı beğendi.

oguzhan46 oguzhan46 Herşeyden önce adam al Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgi İşlem - Web Tasarım -Seo
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 33 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
xPaylas minimum sartları 3 dk da 90 kelıme ama ne kadar hızlı yazarsanız o kadar alınma sansınız yuksek oluyor program otomatık hesaplıyor dogru yanlısları

Ek Olarak: @[isousluer](userid:527) dediklerin doğru ama kardeşim bölüm güzel ben bizzat yasadıklarımı anlattım benım bilgisayar mühendisi arkadaşlarım da var ama kendi işini yapamıyorlar alım yok senede 50 kısı 100 kişi . arkadaşım şuan polis . 30 35 bin bilgisayar programcılıgı mezunu var belki de daha fazla . ama devlet kadro açmıyor

Ek Olarak: anlayacağınız bu bölümünde popülerliği bitmiş durumda

Ek Olarak: @[isousluer](userid:527) şu an ne iş yapıyorsunuz kardeşim

kişi bu mesajı beğendi.

Dürüstlük pahalı bir mülktür ucuz insanlarda bulunmaz
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

tolgademo adlı üyeden alıntı

hangi ünivertise hocam

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nden mezunum ben. Üniversite olarak küçük bir üniversite fakat hocalarım çok iyiydi. Her türlü desteği sağladılar. Bu yüzden üniversite seçmeden önce biraz araştırma yapsan iyi olur.

xPaylas minimum sartları 3 dk da 90 kelıme ama ne kadar hızlı yazarsanız o kadar alınma sansınız yuksek oluyor program otomatık hesaplıyor dogru yanlısları

Ek Olarak: isousluer dediklerin doğru ama kardeşim bölüm güzel ben bizzat yasadıklarımı anlattım benım bilgisayar mühendisi arkadaşlarım da var ama kendi işini yapamıyorlar alım yok senede 50 kısı 100 kişi . arkadaşım şuan polis . 30 35 bin bilgisayar programcılıgı mezunu var belki de daha fazla . ama devlet kadro açmıyor

Ek Olarak: anlayacağınız bu bölümünde popülerliği bitmiş durumda

Ek Olarak: isousluer şu an ne iş yapıyorsunuz kardeşim

Bilgisayar mühendisi olup da kendi işini yapamıyorsa problem arkadaşlarınızdadır hocam. Devlette kadro az olabilir. Ama siz devletten başka bir yerde çalışmam derseniz aç kalırsınız. Ben Konya'da bir sürü iş buldum fakat mühendis istedikleri için başlayamadım.

Geçtiğimiz sene DGS'ye girdim. Kazanamayınca da tekrar hazırlanmak istemedim. Şu an çalışmıyorum.
tolgademo oguzhan46

kişi bu mesajı beğendi.

oguzhan46 oguzhan46 Herşeyden önce adam al Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgi İşlem - Web Tasarım -Seo
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 33 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
isousluer evet dedıgınız gıbı sıkıntı var cunku özel sektör hak ettıgın parayı vermıyor o yuzden arkadasları uyarıyorum sonucta emek verılıyor o kadar okulu bıtırınce de dedıgınız gıbı fabrıkada 1000 tl ye calıstırılıyor . eskilerin şöyle bir tabiri vardır elin adamı canını almayınca para vermez diye :)

Dürüstlük pahalı bir mülktür ucuz insanlarda bulunmaz

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

isousluer evet dedıgınız gıbı sıkıntı var cunku özel sektör hak ettıgın parayı vermıyor o yuzden arkadasları uyarıyorum sonucta emek verılıyor o kadar okulu bıtırınce de dedıgınız gıbı fabrıkada 1000 tl ye calıstırılıyor . eskilerin şöyle bir tabiri vardır elin adamı canını almayınca para vermez diye :)

Orada haklısınız hocam. Başlangıçta yüksek maaş alınması düşük bir ihtimal ama çalıştıkça o maaş artıyor zaten. Bu sektörde 1000 liraya başlayıp da işini hakkıyla yapanlar çok güzel paralar kazanıyor. Bizzat çevremde de var. Yalnız adam bilgisayar programcılığı bitirmiş, özel sektörde işe başlayacak, 2000-2500 TL maaş istese olur mu? Aynı şey mühendis için de geçerli. 4 sene boyunca yatmış, hiçbir projeye katılmamış, kendini geliştirmemiş ama okul biter bitmez ben 1500 liraya çalışmam diyor. Neden, sırf mühendislik okudu diye. Her şey insanın kendinde bitiyor hocam.
oguzhan46

kişi bu mesajı beğendi.

salotuna salotuna WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci / Yazılımla Uğraşıyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 43 / 33
  • Ticaret 16, (%100)
isousluer hocam çok güzel anlatmışsınız bizde bu sene son sınıfız bilgisayar programcılıgı gidicez 2 yıl geçiş hakkı ile sonra dgs girip 4 yıl uzatıcaz inşallah
tolgademo

kişi bu mesajı beğendi.

tolgademo tolgademo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Okul
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 221 / 57
  • Ticaret 17, (%94)
@salotuna hocam aynisi bende yapmayi dusunuyorum

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Arkadaşlar bu sektörde iş tamamen size bakıyor belki mühendislik diplomanız yok diye büyük kurumsal firmalara giremeyebilirsiniz fakat zamanla kendinize geliştirdiğiniz de orta çaplı şirketlerde güzel fiyatlara çalışabilirsiniz bende 2 yıllık mezunum ve lise sayısal çıkışlıyım meslek bile değil. İlk işe girdiğimle asgari ücretle başladım ve şu anda 2000 TL + sosyal hakların altında bir fiyata çalışmam.
isousluer tolgademo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al