freelance iş ilanları

Torrent haram mıdır?

54 Mesajlar 10.641 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

tayfun29 adlı üyeden alıntı

@darkthepro İsviçre ile Türkiye yı bir tutan akla hayranım.Ayrica 8000 olan ne onu meram ettim. Ek Olarak: Bu soruyu gerçekten sordun mu ? Yanı böyle bir mantık yok.Oyunun parası çokmuş harama istiyormuş vs.Bu seni buna mecbur mu bırakıyor git ücretsiz olan oyunu oyna .Yaptığın hırsızlıktır senin amacın geyik.

bende bu akla hayranım , senin ülkeden ana yasana göre avrupa şartları doğrultusu ibaresi yer alır, niye sende avrupa ülkesisin ama niye paran değersiz küçücük ülke ile Türkiye arasında fark ne ? 2015in en yaşanabilir ülkesi isviçredir niye okuma yazma oranı fazla, niye suç oranı az, niye kadınına saygı duyuyor, niye engellisini ezip, aşığılamıyor , niye işçisine büyük miktarlarda asgari ücret ödüyor, senin ülken ne yapyıor ? Ayağını kaybetmiş askerini dava edip protez parasını alıyor, engellisini en büyük engeli kendi koyuyor, yılda binlerce kadın ölüyor, ki daha terörü bitiremeyen bir ülke , hiç sordun mu doğuda okullar niye tatil çünkü bundan, işte sizin gibi akıl sahipleri matbaanın 300 yıl sonra gelmesinden sonra olunca sizin gibielr oluyor ek olarak burda herkes düşüncesini söyleyebilir siz kim oluyorsunuzda böyle bir tavır takınıyorsunuz haddinizi bilin çıkın deyin ki bunlar yalan, sizin hangi düşünceden olduğunuz belli kendi yalanlarınızda kaybedin kendinizi ayrıca ben orjinal oyunları alacak gelir düzeyine sahibim ki siz nasıl müslümansınız da beni yargılıyorsunuz sizin yaptığınız Allah katında kafir sıfatlarından birini almış olmaktır sizi Allaha havale ediyorum

wmaraci
reklam

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
İnternetten oyun indirmek harammidir diye az önce hocama sordum, aldigim cevap: ticaretini yapmayacaksan sahibi helal etmiyorsa haramdır bişey demiyorsa sana kalmış iyi düşünmen lazim

tamerh tamerh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 198 / 178
  • Ticaret 10, (%100)
Bir insanın bahçesinde ürettiği domatesi 2 liraya değil de 10 lira gibi fahiş bir fiyata satıyor olması kimseye o domatesi çalma hakkı vermez. Domatesle, yazılım aynı şeydir. İkisi de emek sonucu elde edilir.

Siz gerçekten işin doğrusunu mu öğrenmek istiyorsunuz yoksa yapacağınız işe fetva mı arıyorsunuz? Yanlış anlamayın bunu ben size sormuyorum. Bu soruyu kendinize sorun. Ve kendinize dürüstçe cevap verin.
Hermes

kişi bu mesajı beğendi.

pierre91 pierre91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 8 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
Tabiki de haram. Ücretini ödemeden kullanmak ne zaman doğru bir şey oldu ki? Biz önce kendimize bakalım ondan sonra firmaları eleştirelim pahalı satıyorlar falan diye.
Hermes

kişi bu mesajı beğendi.

Cubbeliahmetsohbetleri.com
Söylerken alim gibi, amel ederken cahil gibiyiz.
wmaraci
wmaraci

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)
Şimdi sen CODMW3 buradan indirmez de gider 180 TL ye satın alırsan oda israf olur.

Steam'de 99 lira. Hatta ayın 22'sinde geleneksel kış indirimleri olacak. Daha da ucuzlayacak. Sen nerede gördün 180 lirayı! :D

Oyunlar pahalı değil kardeşim. Nereden satın alacağını bilene, hiç de pahalı değil.

.

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

pierre91 adlı üyeden alıntı

Tabiki de haram. Ücretini ödemeden kullanmak ne zaman doğru bir şey oldu ki? Biz önce kendimize bakalım ondan sonra firmaları eleştirelim pahalı satıyorlar falan diye.

katılıyorum

soulmy adlı üyeden alıntı

Steam'de 99 lira. Hatta ayın 22'sinde geleneksel kış indirimleri olacak. Daha da ucuzlayacak. Sen nerede gördün 180 lirayı! :D

Oyunlar pahalı değil kardeşim. Nereden satın alacağını bilene, hiç de pahalı değil.

oyunlar dediğiniz gibi pahalı değil 1. kur farkından öyle 2. milli gelirimizden 3. dediğiniz gibi alınan yerden

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-call-duty-4-modern-warfare-3-cd-key-compare-prices/

buradan 21 tl ye alabilirsiniz
soulmy

kişi bu mesajı beğendi.

Hellyeah Hellyeah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 38 / 59
  • Ticaret 0, (%0)

madalyon adlı üyeden alıntı

islam dinine göre haramdır diğer dinleri bilmiyorum. onların ateist olması günahını yok saymaz :D nasıl düşünmez olurlar öyle şeymi olur helal falan etmezler inançlı olsalar bile kim böyle bişeyi helal eder?

diğer dinler derken başka din de mi var ? Benim bildiğim tek din islam'dır.He hristiyanlık yahudilik filan diyorsan onlar birer inanç sistemidir.Dinimize göre haram demişsin fakat neden haram olduğunu da söylememişsin.Bu kadar kolay fetva vermek bile günah bununda farkındasındır umarım :) kolay gelsin
soulmy

kişi bu mesajı beğendi.

HELLYEAH - I dont care anymore

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
Hellyeah aynen onu geçtim emek var ortada hadi müslüman mı olacak illa, belki oyunu tasarlayandandan biri müslüman hak yemiş olunuyor
soulmy

kişi bu mesajı beğendi.

madalyon madalyon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 618
  • Beğeniler 52 / 142
  • Ticaret 0, (%0)

Hellyeah adlı üyeden alıntı

diğer dinler derken başka din de mi var ? Benim bildiğim tek din islam'dır.He hristiyanlık yahudilik filan diyorsan onlar birer inanç sistemidir.Dinimize göre haram demişsin fakat neden haram olduğunu da söylememişsin.Bu kadar kolay fetva vermek bile günah bununda farkındasındır umarım :) kolay gelsin

konumuz inançlar değil. sonraki mesajıma bakarsan paralı bişeyi bedava kullandığın için haram yazdım.

Hellyeah Hellyeah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 38 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
madalyon Ücretle satılan birşeyi satıcının izni olmadan dağıtmak (emek hırsızlığı) buna haram dediniz.Ücretli olan birşeyi bedava dağıtan kişinin verdiği link ile indirmek harama ortak olmak manasına da gelir mi ?
Bir de şöyle bir sorum olacak örnek olarak bir oyun veya film için orjinal cd'sini para verip aldım.Dolayısıyla benim oluyor ve ben satın aldığım birşeyi birilerine bedava dağıttım.Bu da mı haram oluyor ?

HELLYEAH - I dont care anymore
wmaraci
Konuyu toplam 11 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 11 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al