lostyazilim

İHS nameserver değiştiremiyorum yardım edin.

11 Mesajlar 2.113 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Ghonzoos Ghonzoos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 16 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
İHS firmasında kayıtlı bir domainim var GüzelHosting'den aldığım hostinge bağlı ama şimdi ben başka bir firmadan yeni domain aldım bu yeni domainimi hosta bağlamak istiyorum ama İHS'deki eski domainimin nameserverlerini değiştiremiyorum 4 kutucuk var hepsini siliyorum BOŞ BIRAKILAMAZ diyor ben bu GüzelHosting nameserverleri yerine hangi nameserverleri yazabilirim? İHS'nin nameserverlerini yazsam sıkıntı olurmu birde bilen varsa İHS'nin nameserverlerini verebilir mi?

Yani arkadaşlar İHS'deki domainim boşta duracak birşey yüklemeyeceğim ne yazmam veya yapmam gerek?

wmaraci
reklam

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
IHS paneline giriş yap,
Üst menüden Alan Adları -> Alan adlarım yolunu takip et.
Gelen listeden alan adının yanındaki "Yönet" butonuna bas.
Park Sayfası (Kapalı) diye bir yazı vardır. Ona bas ve Park sayfasını aktif et. Domain IHS'nin NS lerine yönlenir ve Ana sayfaya istediğin bir yazıyı yazma imkanı verir.

http://www.ihs.com.tr/video/alan-adi-kontrol-paneli/alan-adi-park-sayfasi-islemleri.html

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Domain park özelliği vardır. IHS de domain kontrol sayfası > Yönetim İşlemleri > Park Sayfası şeklindedir. Aktif ederek domaini boşta tutabilirsiniz.

Ek Olarak: Arkadas yazmıs zaten ben bakarken, iyi çalışmalar

• Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 16 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Engin07 ve ozdenfurkan

Dediğiniz işlemi gerçekleştirdim bunun aktif olması biraz zamanmı alıyor? Çünkü hala sitemde yüklediğim script kurulu teşekkürler bu arada.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Ghonzoos tarayıcınızından cookileri temizleyip tekrarbakın olmadıysa 24 saate olacaktır

• Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 16 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
ozdenfurkan İlk defa duyuyorum ve daha önce hiç yapmadım bilginiz varmı cookileri nasıl temizleyebilirim hocam?

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
İHS firmasında kayıtlı bir domainim var GüzelHosting'den aldığım hostinge bağlı ama şimdi ben başka bir firmadan yeni domain aldım bu yeni domainimi hosta bağlamak istiyorum ama İHS'deki eski domainimin nameserverlerini değiştiremiyorum 4 kutucuk var hepsini siliyorum BOŞ BIRAKILAMAZ diyor ben bu GüzelHosting nameserverleri yerine hangi nameserverleri yazabilirim? İHS'nin nameserverlerini yazsam sıkıntı olurmu birde bilen varsa İHS'nin nameserverlerini verebilir mi?
sizin İHS firmasında kayıtlı bir domaininiz var kullanmis oldugunuz hosting sirketi Guzelhosting Sizin sorununuz İHS firmasında ile ilgili degil Sizin yapmamaniz gereken Guzelhosting panelinizden almis oldugunuz domain ismini park edeceksiniz tabiki ikinci bir host park etme yetkiniz varmi bilmiyorum varsa yeni alan isminde park ettikten sonra guzelhosting dns ayarlarindan dns isimlerini ogrenip yeni almis oldugunuz alan isim sitesine giris yapip dns bolumune guzel hosting sirketinin dns lerini yazacaksiniz.Yapmak istediginiz islemin ihs firmasi ile ilgisi yok.Sizin baglantiniz guzelhosting ile yeni almis oldugunuz alan ismi sirketi arasinda baglanti yapmaktir

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

Ghonzoos adlı üyeden alıntı

ozdenfurkan İlk defa duyuyorum ve daha önce hiç yapmadım bilginiz varmı cookileri nasıl temizleyebilirim hocam?

Geçmişi sil diyip tüm seçenekleri aktif edin tarayıcıyı kapatıp açın

• Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 16 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
flatcast İHS'deki domaini hostingden ayırabilsem gerisi kolay hallederim hocam ama takıldığım yer burası ben bu domain ile hostingi nasıl ayıracağım? Alan adı park denilen şeyi yaptım domaine ama hala aynı değişen bişey yok nameserverleri değiştirsem otomatik ayrılırmı acaba? Bu arada yeni domaini almadım şu işi halletsem alcam ama

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
İHS'deki domaini hostingden ayırabilsem gerisi kolay hallederim hocam ama takıldığım yer burası ben bu domain ile hostingi nasıl ayıracağım? Alan adı park denilen şeyi yaptım domaine ama hala aynı değişen bişey yok nameserverleri değiştirsem otomatik ayrılırmı acaba? Bu arada yeni domaini almadım şu işi halletsem alcam ama
_________________________________________________________________________________
Oncelikle size az once yazmis oldugumu cevabi iyi okuyun Siz İHS'deki domaini hostingden ayirsaniz dahi Guzelhosting hostundaki ayni isimli domeni yeni almis oldugunuz domain ile kullanamassiniz
Ilk oncelikle islem yapmadan once hostunuzla ilgili sunlari ogrenin Egerki hostunuzda ikinci bir domain park etme yetkiniz varsa yeni alacak oldugunuz domin ismini hosta yazarak kullanin egerki yetkiniz yoksa ihs deki domain ismini hostunuzdan silince butun ihs baglantilari bitmis olur Yeni alan ismini ekleyip dns ayarlarini yapip kullanirsiniz.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------
wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al