lostyazilim

Tamamen ÜCRETSİZ E-Ticaret Yazılımı ve Web Hosting Bilgi Araştırması

26 Mesajlar 3.559 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
BySaNCeZ , arkadaşım daha fazla uzatma istersen? Yaşının adamı olmaya davet ediyorum seni. Burada ticaret mi yapıyorsun yoksa başka şeyler peşindemisin anlamış değilim. Daha fazla terbiyessizlik yapmaktan vazgeçsen iyi olacak yaşına göre hareket et adam gibi usluplu ol.

wmaraci
reklam

yigitcankus yigitcankus balonsatis.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Balon İmalat & Üretim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 824
  • Beğeniler 634 / 145
  • Ticaret 12, (%100)
Konu takip :)

Balon İmalat & Üretimi
www.balonsatis.com

cengizhandilber cengizhandilber WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci&Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 26 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
Valla açıkçası ben tüm girişimimi sizin sunucularınıza emanet edemem ve birçok arkadaşta bence böyle yapmaz.Çünkü düşünsenize o e-ticaret sitelerine belki varını yoğunu yatıran arkadaşlar var ve sizin gibi bir fırsat çıkıyor eyvallah çok güzel düşünmüşsünüz fakat her fikrin içinde bir ticaret fikri de muhakkak vardır.Bu sebepten insanlar size ne kadar güvenir neler olur sonunu kestiremiyorum.Açıkçası bunun cevabı sizin yaptığınız işin profosyonel olup olmayacağında gizli.

Pisiprens Pisiprens xyz Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret-Ürün Yönetim-Fotoğra
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Ben birkaç soru sormak istiyorum. Olay çok güzel düşünülmüş ama ne kadarı düşünülmüş merak ettim. Sakın yanlış anlaşılmasın heves kırmak yada sizi anlamadan eleştirme niyetinde değilim. Sadece daha iyi anlamak için..

Sunucularınız ne kadara kadar trafik izni verecek? Elbet bi limit koyacaksınız.
Sitelerin yedeğini alacak mısınız? ( günlük haftalık )
Ne kadar bir alan vermeyi düşünüyorsunuz. (Limitsiz mi limitli mi)
Dışarıdan gelecek saldırlara karşı donanımınız var mı?
Nasıl bir hizmet vereceksiniz. Diyelim ki ben size müşteri oldum ticket vs desteğiniz olacak mı?
Tasarımsal olarak ne kadar destekleyeceksiniz. Her site birbirinin aynı mı olacak
Magento Prestoshop gibi sürekli geliştirme eklentiler modüller olacak mı yada ne kadar olacak?
Admin panelinde ne kadar işlevsel olacak en çokta bunu merak ediyorum. Gerçekten magento ve prestoshop kalitesine yaklaşırsan ve admin kısmını basit ve çok işlevsel yaparsan, sunucunda iyi olursa buradaki eleştirilerin hiçbirini umursama.

Bu arada bu işe gerçekten yapma niyetindeyseniz gerçek manada işiniz bittiğinde bir başlık daha açın "bir e-ticaret sitesinden beklentiniz nedir" diye yazılanları dikkate almanızı tavsiye ederim.

www.mevsimbahar.com
wmaraci
wmaraci

Siberdanismanlik Siberdanismanlik Google Adwords Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Google Reklam Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
konu takipte. bizlerin yapabileceği bir şey varmı bu konuya ?

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Merhaba,

Yanıtlarınız için teşekkür ederim, bir kaç konuyu açıklığa kavuşturmak istiyorum.

1.) E-Ticaret yazılımları tamamen ücretsiz olacaktır. Hiç bir şekilde ücret talep edilmeyecektir. (Sözleşme, Telif Hakkı, Kullanım Şartları) açıkca bildirilecektir.

2.) Hosting sunucuları tamamen Radore firması üzerinde barınmaktadır. Fiziksel sunucumuz olduğu için Hosting planlarını radore verimerkezine ait sunucular üzerinden aktifleştireceğiz. Standart olacak extra özellik extra ödeme demektir. (10 GB Disk Alanı, 50 GB Trafik, 1 Email, 1 Sub Domain) ile sınırlıdır.

3.) E-Ticaret, yazılımları bize ait olduğu için hiç bir şekilde FTP ve CPanel bilgileri paylaşılmamaktadır. Kendi sunucuların da yıllık kiralama veya lisanslı bir şekilde tek ödeme dahilinde kullanılabilir. ( Fiyatlandırma 750 TL - 1000 TL arasıdır) KDV Dahil.

4.) Ücretsiz olarak sunduğumuz bu proje içerisinde bazı arkadaşların yorumlarına istinaden yazıyorum; Bizim hiç bir şekilde menfaat yada çıkar gibi beklentilerimiz söz konusu değildir. (Aylık satış neyse % 10 komisyon alınacaktır) Bir tek bu sistem mevcuttur. Bunun harici ödeme söz konusu değildir. (E-Ticaret Yazılımı, Hosting, Teknik Destek, Anlaşmalı Kargo Firması) gibi bir çok seçeneği biz zaten sunuyoruz.

5.) IdeaSoft sisteminin admin panelini bilenler için sistemi örnek baz alabilirsiniz. 12 farklı bankanın Sanal Pos entegrasyonu, Kapıda Ödeme, Ortak Ödeme, Havale ve EFT Ödeme, Mobil Ödeme bütün ödeme sistemleri ve kargo firmalarının entegreleri mevcuttur.

6.) E-Ticaret paketi alırken A4 kağıdı üzerine yazılmış tamamen resmi ve kurumsal olarak size yazılımın 1 yıl boyunca ücretsiz olarak kiralanacağına dair, hiç bir şekilde ücret talep edilmeyeceği ve sistem üzerindeki bakım, teknik destek, anlık müdahale ve buna benzer işlemlerin 365 gün boyunca ücretsiz sağlanacağına dair maddeler yer almaktadır.

7.) Disk Alanı veya Trafik yetersiz kaldığı zaman web siteniz üzerinde extra özellik paketi satın alarak hizmetinize devam edebilirsiniz. Size bir panel oluşturacağız bu panel üzerinde zaten anlık olarak bütün herşeyi takip edebileceksiniz. Harici ödeme söz konusu değildir.

8.) Backup sunucularımız üzerinde haftalık değil aylık yedekleme sistemi mevcuttur. Haftalık yedekleme tamamen ücrete tabi tutulmaktadır.

9.) Sistem üzerinde geliştirmeler yapabilmeniz için Dosya Yöneticisi menüsü olacak ve bu menü üzerinden sistemi geliştirmek adına sadece belirli sayfalara müdahale edebileceksiniz. Sistemin geliştirmesinde katkı sağlayan kişiler Geliştirici mühürüne sahip olacaktır. Ana resmi sitede ise Geliştirici olarak görünecektir.

10.) OpenCart, PrestaShop ve Magento yazılımlarının sistem işleyişini ve geliştirmeye açık olarak yapılandırmalarını baz alarak örnek e-ticaret yazılımını kıyaslayabilirsiniz. Hemen hemen aynı eşit değerliğe sahip ancak hazır değil tamamen sıfır kodlama yapısına sahiptir.

11.) Saldırı ve Attack için sunucularımız da Mitigation sistemi mevcuttur. (BotNET, DDOS) gibi saldırılara 100 MBit'e kadar filtreleme sistemi mevcuttur.

Bir kaç eksta bilgi ekleyeceğim. Şimdi bazı arkadaşlar diyor ki kazancınız nedir? Zaten herşey açıkca belirtilmiştir. OpenCart ücretsiz ve geliştirmeye açık ancak yazılım bilginiz var ise modül ve eklenti yazabilir sisteminizi geliştirebilirsiniz. Bunu da örnek olarak baz alabilirsiniz.

Karımız ne olacak? Ciro neyse % 10 komisyon alınacak. SADECEON yada benzeri sistemler de nasıl işliyor ise sistem buda O şekildedir. Herşey açıkca belirtilecek kişiler bunları okuyup da aklına yatan var ise hizmet alacak bu kadar eleştirmeye gerek yok.

Limited firması, olarak faaliyet gösteren bir şirket ve alınacak hizmet her ne olursa olsun fatura kesilecek şekilde ve sözleşmeye dayalı bir şekilde tarafınıza sunulacak, 7/24 ücretsiz ve hiç bir şekilde karşılık beklemeksizin gerek yazılımsal gerek ise bilgi konusun da 3 farklı arkadaşımız gece hizmet verecektir. Gündüz zaten 11 kişi faaliyet gösteriyor. Telefon desteğimiz olmayacak. E-Mail ve TICKET sadece.

Biz burada hosting, ve yazılımı karşılıyoruz. Siz ufak çaplı bir şeyler satmak istiyorsanız hizmeti alır kullanırsınız. Kimse sizden bir ödeme talep etmez yada beklemez. Kendi sunucunuz da veya hosting panelinizde kullanım hakkı için lisanslı bir hizmet satın alabilirsiniz.

Yani pek fazla eleştiriye dayalı yorumlara gerek olmadığını düşünüyorum. Konu bu ara askı da olduğu için yapılandırmalar devam ediyor vakti geldiği zaman faaliyete girdiğimiz zaman zaten konu aktif edilecek ve web sitesi üzerinden herkes anlık herşeyi görebilecektir. Ankara içerisinde ikametgah eden kişiler de açılışa gelip katılabilirler. Seminer ve eğitimler dahilinde herşey rayına uygun bir şekilde ilerleyecektir.

Zamanı geldiği zaman bu kadar eleştiri yapan arkadaşların da mutlaka sistem üzerinden bir talep oluşturacağını düşünüyorum. Tabi ancak bugün burada yazılanlara kulak asmadan gereken hizmet neyse onu sunacağımızı ümit ve kısmet ediyorum.

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.
emreyildiz cengizhandilber

kişi bu mesajı beğendi.

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Hayırlı olsun iyi haberleri bekliyoruz

www.Hizliisler.com

onurkoseler onurkoseler Game Developer Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek #
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 84 / 90
  • Ticaret 4, (%100)
Sonunda güzel projeler görebiliyoruz. 150 TL lik tasarıma 3bin tl + yıllık kira bedeli 600 dolar isteyen firmalar görmekten bıkmıştım. Başarılar dilerim.

cengizhandilber cengizhandilber WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci&Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 26 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam ne oldu nasıl gidiyor gelişme var mı projenizde?

Etki Etki WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 48 / 102
  • Ticaret 69, (%100)
takipteyim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al