İyi yazarları lütfen ödüllendirin !

18 Mesajlar 2.129 Okunma
smmexpress

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
Bugün derin düşüncelere dalıp kendimce farkındalık oluşturmak için sizlere küçük bir şey istiyorum.

Bildiğiniz gibi ülkemizde web site sahiplerinin çok fazla gelir elde edebileceği bir kaynak yok. Bir amazon yok mesela, ya da buysellads ya da clickbank vs.
Geriye elimizde bir tek adsense kalıyor. Onu da maalesef çekememezlikten ya da başka düşüncelerden ötürü kimse tıklamıyor. Bilhassa teknoloji içerikli siteler için bu dediğim geçerli.

Hal böyle olunca saatlerce uğraşıp yazısını hazırlayan site sahipleri de alakasız sitelerden tanıtım yazısı alarak ayakta kalmaya çalışıyor.

Dolu dolu 1000 kelimelik harika bir yazı okuduğunuz bir blogda ikinci yazı “ankara kombi servisi ..” olabiliyor.

Sizlerden ricam lütfen beğendiğiniz yazıları ödüllendirin, yazarlara destek olun. Bu iyi insanları internette tutun, barınmasını sağlayın.

Her zaman vatanımızı milletimi sevmekten ve bunu söylemekten geri kalmıyoruz. Bu konuda da birbirimize destek olalım.

Bu yazıyı önce kendime sonra tüm wmaracı ailesine yazıyorum !
zbam aHoruz ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

GizemOzturkk GizemOzturkk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 17 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Harika bir yazı olmuş. Kesinlikle katılıyorum.

emreaydinlik emreaydinlik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştiricisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 13 / 57
  • Ticaret 2, (%100)
Harika bir yazı olmuş,ellerinize yüreğinize sağlık.Ve 5 lira daha az vereceğim diye kaliteden olmak.Bunu yapmasınlar,yapmayalım.
GizemOzturkk

kişi bu mesajı beğendi.

Loop Loop Loop . . .

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Bu işin birde yazarlara düşen kısmı var. Bilgisayar başındaki okuyucu güruh, yazarlardan çok daha fazla. Yazar arkadaşlar aynı şekilde okuyucuyu ödüllendirmeli, onlara birşey katmalı

Yazarlar teknoloji blogu, kişisel blog açmak yerine okuyucuya gerçekten fayda sağlayan içerikler üretirlerse karşılığını da hızlı alacaklardır diye düşünüyorum.

Okuyucuya haklarını hatırlatıp-öğreten, geçimini veya hayatını kolaylaştıran faydalı yazılar muhakkak karşılığını bulacaktır. Ülkemizde gelir düzeyi belli, yüzlerce teknoloji blogu var ama teknolojiye erişebilen kesim çok daha az sayıda. Aranma hacmine göre konu belirleyip, ziyaretçi çekme amacıyla yazılan güzel yazıları ödüllendirilmesi gereken yazılar olarak görmüyorum şahsen
ehliblog

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
ehliblog Gerçekten de önemli bir noktaya değinmişsiniz. "Kombi Servisi" konusu ise tam bir zorunlu fiyasko!

Yorum yazan üyelerime çok nadir de olsa "mail aboneliği" konusunda telkinde bulunduğum zamanlar oluyor. Ama bakıyorum ki aynı kişi tekrar bir soru sormuş ve konu danışmış ama üye falan olmamış.

Misal ben KPSS memurluk konusunda yazılar yazıyorum. Çok da soru alıyorum bu konuda. KPSS konusunda birçok site; üyeliksiz yorum okumaya dahi izin vermezken ve ziyaretçiler bundan şikayet ederken, ben ve benim gibi zorunlu üyelik vs. işlerine girişmeden faydalı içerik sunanlara da destek verilmiyor.

Buradan ziyaretçilere sesleniyorum; hiç bilmiyorsanız beğendiğiniz yazıyı sosyal medya hesabınızdan paylaşın. Heralde sosyal medya delisi bir millet olarak bu hiç de zor olmasa gerek değil mi...
ehliblog

kişi bu mesajı beğendi.

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
ehliblog BakalimBilelim teknik servis sitelerinden örnek göstermişler.

Şu ana kadar sadece kombi ve klima servis firmalarına yaptığım çalışma olduğu için o açıdan değerlendireyim.

Bahsettiğiniz gibi kelime ile alakalı ciddi anlamda felaket denilecek şekilde makaleler yazılıyor.

Böyle olması öncelikle makale yazarlarından çok site ile ilgilenen kişilerden kaynaklanmaktadır.
Aynı zamanda;

• Fazla para vermeyeyim,

• İşi bilmeyenlere yazdırılması,

• Yaptığı işe özen gösterilmemesi

bu listeyi uzatabilir.

Çok önceleri wmaracı üzerinden bir kişi ile anlaşmıştık. Oldukça güzel yazılar yazmaktaydı. Sıkıntı ise her zaman makale tesliminde gecikmeler yaşanması nedeni ile kendisiyle şu anda çalışmıyorum.

1-2 site için mecburiyetten birileri ile çalışmıştım. Sonuç fiyasko oldu. Her ne kadar yazılar özgün olsa bile anlamsız cümlelerin olduğu bir yazıyı bırakın okumayı kopyala/yapıştır siteye ekler iken tiksiniyordum.

Sonra makale almak için sitede makale yazanların mesajlarını takip etmeye başlamıştım. 2 kişi ile anlaştım. 1 tanesi yazdığı yazılar oldukça berbattı. Düzeltene kadar kendim yeniden yazsaydım daha iyiydi.

musesuel ilk makale siparişimde güzel yazmasına rağmen attığım özel mesajı okumamış ve düzenlemeleri ben yapmıştım. Fakat sonraları kendisinden bana özel olarak "şablon halinde makale" istediğimi belirtmiştim.

Oldukça güzel yazılarını tamda istediğim gibi şablon halinde makale yazıp bana da siteye eklemek kaldıktan sonra siteye makale eklemek ve 3 ay sonra sitenizi zirvede görmek keyif verici oluyor.

Açıkcası 100 kelime 1 tl makalelerden pek hayır gelmiyor :D
musesuel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 13 / 57
  • Ticaret 2, (%100)
BiELOF Daha beni keşfetmediler bakalım bekliyoruz :)
BiELOF

kişi bu mesajı beğendi.

Loop Loop Loop . . .

• Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
emreaydinlik Her zaman ki tavsiyem.

İlgilendiği sitesi ile düzgün çalışmalar yapan 1-2 kişi bul.
Gerekir ise birkaç makale ücretsiz yaz.

3 ay sonra kendi yazdığın makalelerin sıralamasını takip et.

Sonra piyasada 1 tl yazanlardan olmayıp, şu kadar kelime bu kadar para diye konu aç.

Bak bakalım yazdıran oluyor mu? Olmuyor mu?

2-3 ay sabretmelisin :D

Not: Kendine ait makale yazarlığı hakkında siten olması + avantaj sağlar.

• Üyelik 03.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 13 / 57
  • Ticaret 2, (%100)
BiELOF
Zaten makale yazdığımReklam olmasın burada yazıyorum.Adsensede 10dk da reklam aldım.Ve gösterime başladı.Nasip kısmet diyelim :)
BiELOF

kişi bu mesajı beğendi.

Loop Loop Loop . . .

• Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
http://www.sonnindir.com/calismayi-durdurdu-hatasicozuldu.html
el attığı konu ise “Çalışmayı Durdurdu” hatası.Hepimizin nefret ettiği bir hata.Ama artık sıkıntı yapmanız.............

vb.gibi daha birsürü program sayabiliriz.Yanlız sizlere geneld................

Cevabı çok basit.Kullandığınız işletim sistemini güncellediğiniz anda uyumluluk problemleri ortaya çıkacaktır.arka planda çalışan işleml............

Türkçe imla kurallarına daha dikkat etmelisiniz.

Zaten makale yazdığımReklam olmasın burada yazıyorum.Adsensede 10dk da reklam aldım.Ve gösterime başladı.Nasip kısmet diyelim

Noktadan sonra boşluk başlar diyelim :)

Hayırlı forumlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al