freelance iş ilanları

Ruslar sitelerimize saldırıyor !

68 Mesajlar 7.980 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Resmi sitelere saldırıları Anonymous yaptı. Ama bu saldırıyı fırsat bilen bazı gruplar da bankalara varıncaya kadar bir akışın içine sızdı. Bunların içinde elbette en çok Ruslar vardır da sadece vatandaşların veya bireysel hackerların işi değil. ODTÜ Rektörü, "Dünya'nın en yoğun saldırısını aldık" diyor.

wmaraci
reklam

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)

mchnakc00 adlı üyeden alıntı

o değilde bizim türk hackerler duruyormu yoksa karşılık veriyormu bizi neden savunmuyorlar internetteki binlerce site bu yüzden çevrim dışı kaldı bende bu nedir diyordum.

Hangi Türk hackerlerden bahs ediyorsun :) Türkiyede türk hackerlerden çok kürt hackerler var, ve ayrıca şunu belitmektede fayda var başkalarının programını kullanarak hack yapılmaz ve ne yazık ki Türkiye bu konuda hazıra alıştığı için karşılık verse dahi sınırlı sayıda olur.. Yani programların izin verdiği sınırlamaya göre hack yapılır. Ve yapılanların hepsi DDOS tur yoksa direk sunucuya erişilip yapılan bir hackleme yöntemi değildir. Elektrikleri gittimi DDOS durar

Ek Olarak:

SizinWeb adlı üyeden alıntı

Herkesin ortak noktası Siber Alanda bir ordu yada topluluk oluşmadığından kaynaklanıyor bügün turkiyenin bu alanda ne bir ekibi nede bir açıklaması var ancak ülkemize yapılan bir saldırıda topraklarımızı koruyan devlet ve asker varsa siber anlamdada ülkemizin çıkar ve menfaatleri doğrultusunda bu alanda görev yapıcak kişilerin olması gerekiyor bugün bankalara yapılan saldırı yarın devletin farklı hizmet noktalarına yapılırsa daha çok insanımız zarar görücektir ve devlet kendi vatandaşının haklarını ve topraklarını korumakla mükelleftir 2016 yılında bilişim alanında bazı değişimler gelicek ancak bunlar sanırım agırlıklı olarak sanal ortamdaki mali düzenlemelerle olucak diye biliyorum.

Yapacakları düzenleme Bilişim suçlarının cezasını artırmak olacak bekleyin ve görün, kendi halkına Bilişim yönünden destek vermiyen bir hükümetten bahs ediyoruz o yüzden yapılan saldırıları kınmayıp hak ettiğini düşünüyorum..

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

VBMaSTeR adlı üyeden alıntı

Yanlışın var. Bu işlerin temelini oluşturan insanlar, savunma da yapabilir saldırıda yapabilir. Sen birşeyin savunmasını yapıyorsan, açıklarını da daha iyi bilirsin ve saldırıyıda en iyi sen bilirsin. Unutma ki Çanakkale zaferi saldırıyla kazanılmadı, savunma ile kazanıldı.

Burda çürüyen birşey yok. Senin mantığın yanlış. Sen diyorsun ki devlet korsana destek versin. Bu acizliktir. Esas bu güvene zarar verir. Bugün devlet senin dediğin gibi korsana destek veriyor olsa, şuan burada bunu konuşuyor olurduk. Eee ne oldu şimdi? Hani itibar ?

Çok vatansever korsan varsa arkadaş, gitsin misilleme yapsın. Çeksin bir tane böyle video boyuna saldırsın. Bizlerde yardım etmek için bütün sitelerimizden ziyaretçilere virüs yapalım. Milyonlarca bilgisayarla ddos saldırı yapalım?

kendinizi iftiracı konumuna sokuyorsunuz
ben savunma yapan birinin saldırı, saldırı yapan birisinin savunma yapamıyacağını iddia etmedim.
"o adamların proje, oluşan saldırılara karşı güvenlik çözümleri üretmeleri gerekirken bu tür saldırılarda kullanılmaları yanlış"
zaten birçoğu darbeci, paralelci olarak görevden alındı..
Sadece amerika, çin, rusya'nın yaptığı gibi "türkiye'nin de türk hacker gruplarını desteklemesi, örtülü ödenekten ödenek ayırması" gerektiğini düşündüğümü söyledim.

Sen de unutma ki 3 kıtayaya hükmeden 600 yıllık osmanlı imparatorluğu da 5 yılda çökmuştur.
Kolay gelsin

VBMaSTeR VBMaSTeR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Kimyager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 26 / 61
  • Ticaret 2, (%100)

cwt adlı üyeden alıntı

kendinizi iftiracı konumuna sokuyorsunuz
ben savunma yapan birinin saldırı, saldırı yapan birisinin savunma yapamıyacağını iddia etmedim.
"o adamların proje, oluşan saldırılara karşı güvenlik çözümleri üretmeleri gerekirken bu tür saldırılarda kullanılmaları yanlış"
zaten birçoğu darbeci, paralelci olarak görevden alındı..
Sadece amerika, çin, rusya'nın yaptığı gibi "türkiye'nin de türk hacker gruplarını desteklemesi, örtülü ödenekten ödenek ayırması" gerektiğini düşündüğümü söyledim.

Sen de unutma ki 3 kıtayaya hükmeden 600 yıllık osmanlı imparatorluğu da 5 yılda çökmuştur.
Kolay gelsin

cwt adlı üyeden alıntı

@ETicaretler bir noktaya kadar haklısınız altyapı eksikliği var ama yurtdışından bu rahatlıkla yapılabilir. dediğiniz gibi sadece rusyadan saldırı geliyorsa neden rus ip'leri engellenmiyor?
dünya genelinde bulunan türklerden bir uygulama indirmeleri istenip rusyaya karşı bu uygulamanın kullanılması sağlanırsa rusyanın a. bile koyarız. :)

Rus ip leri engellemek. Hmmm ilginç. Sen daha olaylara vakıf değilsin. Önce bu saldırıların dağıtık olduğunu kavraman gerekiyor.

Osmanlı'nın çöküşüyle bu konunun bir alakası yok. Nasıl bir bağdaştırma tekniğin var çözemedim. Sen devletin hacker gruplarına ödenek ayırıp desteklemesini düşüneceğine önce tarihini daha iyi araştır. Daha iyi öğren. Ondan sonra fikir ve çözüm üretirsen daha sağlıklı üretim yapabileceksin gibi gözüküyor.

Hala daha Türk hacker grubu, bu gruplara destekten bahsediyorsun. Birazcık hacker adını verdiğin lamerlere hayranlığından vazgeçip, bu işin gerçek ehilleri nasıl yetiştirilir nasıl bu ülkeye daha fazlası kazandırılır onu düşün. Daha sana bu konuda bir yorum yapmıyacağım. Çünkü abidik kubidik yaklaşımların benzetmelerin ve mantığın var. Sana hackerlara ağzı açık hayranlıkla yaşadığın günler diliyorum.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

RHEngineer RHEngineer Makina Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 233 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Türk hacker lar daha çok web yazılım açıklarını bularak hacking yapıyorlar. DDOS veya benzeri saldırılar Türkiye'den pek yapılmıyor.

Siberdanismanlik Siberdanismanlik Google Adwords Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Google Reklam Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
google türkiye yazın
birde rusya yazın

aramızda olan fark çıkıyor.

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
@WBMasterR direk saldırıların rusyadan gelmediğini bildiğim için neden rus ip numaraları engellenmiyor şeklinde ironi içeren bir soru sormuştum
ayrıca hacker adını verdiğim kişilerin kim olduklarını bilmediğin için lamer olarak tanımlan gayet normal.
ben de sana hayırlı domain, facebook sayfa satışları diliyorum

RHEngineer RHEngineer Makina Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 233 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
@Graybilisim nic.ru ve tr yazınca da. Adamların Domain servisi ne güzel :D
Siberdanismanlik

kişi bu mesajı beğendi.

Siberdanismanlik Siberdanismanlik Google Adwords Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Google Reklam Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca :(

Yaman Yaman Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)

cwt adlı üyeden alıntı

Kefaret bundan bahsediyorsun galiba
Evet hocam bu video. Obama sadece oyun oynamayın oyun yapın diyor bizim bakanımız "pek kafayı yormayacaksın. yorarsan sıyırırsın" diyor. ortadaki fark işte.
cwt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al