wmaraci reklam

cPanel'e gelen spam IP'ler

16 Mesajlar 2.663 Okunma
smmexpress

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Tek tek uğraşamam dersen çok fazla saldırı oluyorsa cloudflare ücretli versiyonu kullanmaktan başka çare yok.

Ayrıca wordpress te XMLRPC.php özelliğini kapatırsan saldırılar azalır.

http://burakgarci.net/wordpress-xmlrpc-acigi

Ctrl+C
wmaraci
reklam

Sowyet Sowyet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

bluecity adlı üyeden alıntı

Tek tek uğraşamam dersen çok fazla saldırı oluyorsa cloudflare ücretli versiyonu kullanmaktan başka çare yok.

Ayrıca wordpress te XMLRPC.php özelliğini kapatırsan saldırılar azalır.

http://burakgarci.net/wordpress-xmlrpc-acigi

hocam merak ettiğim bir şey var, bu spam ip'lerin gelmesi acaba sunucu ile alakalı mı? yani web hosting firmam ile mi alakalı

daha bilindik tanındık ne bileyim natro gibi firmalardan alsak acaba bu spam ipler engellenebilecek miydi?

• Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Sunucunun etkisi tabiki olur güvenlik ayarlamaları düzgün yapılmamışsa saldırı alırsın.Bilindik firmalar iyidir fakat her bilindik firmada iyi değildir.Yabancı düşünürsen namecheap önerebilirim.Kullandığım en iyi hosting firmalarından birisi.Yerli firma ben önermiyorum yerli firmalarla hep sorun yaşadım iyi olan firmalar var ama onlarda çok para istiyor yabancı firmalardan hep 4 4 lük hizmet aldım.

Ctrl+C

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

Sunucunun etkisi tabiki olur güvenlik ayarlamaları düzgün yapılmamışsa saldırı alırsın.Bilindik firmalar iyidir fakat her bilindik firmada iyi değildir.Yabancı düşünürsen namecheap önerebilirim.Kullandığım en iyi hosting firmalarından birisi.Yerli firma ben önermiyorum yerli firmalarla hep sorun yaşadım iyi olan firmalar var ama onlarda çok para istiyor yabancı firmalardan hep 4 4 lük hizmet aldım.

cidden tamamen soğudum bu işlerden bu kadar basit bir sorunu çözemiyoruz. ne ben ne tüm ülkedeki insanlar, hosting sağlayıcıların zaten haberi yok.

buradaki birçok kişiye soruyorum hepsi bihaber adam daha cpaneli açmamış bile.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Kaliteli yerden hosting alırsan cpaneli açmana bu tarz sorunlarla uğraşmanada gerek kalmaz.Türkiyedeki çok fazla fasa fiso firma var.Sen önce sunucu sorununu hallet bu sorunların en başında sunucu güvenliği gelir.

Ctrl+C

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

Kaliteli yerden hosting alırsan cpaneli açmana bu tarz sorunlarla uğraşmanada gerek kalmaz.Türkiyedeki çok fazla fasa fiso firma var.Sen önce sunucu sorununu hallet bu sorunların en başında sunucu güvenliği gelir.

hocam başka bu hostingi kullanan kişilere de danıstım herhangi bir sorun görmediklerini ve hatta güvenliklerden memnun kaldıklarını söylediler.

başka arkadaşların bu konu hakkında fikirlerini almak isterim. konu derken ana konumuz olan cpanele gelen spam ipler

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al