wmaraci reklam

Yayıncılar birer birer Adsense'i terk ediyor...

32 Mesajlar 4.520 Okunma
wmaraci reklam

bymuratmis bymuratmis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web yazilim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 454
  • Beğeniler 64 / 116
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam kesinlikle katiliyorum adsense türkiyeyi sömürüyo. Neden baska ülkelerde baska dillerde oranlar yüksekken bizde en aşagida? Resmen aşalıyo diyoki bu alemin patronu benim sizde bana muhtaçsınız.. Hayir oyle bisey yok .Evet bizim ulkede ayni sistemle veya baska turde daha iyisini yapabilen cikmadi veya cikmiyor ama bu bize adsense muhtac oldugumuzu gostermez.Hocamisinda dedigi gibi siteniz alaninda genis kitlelere sahip ise bulundugunuz alan da kategoride is yapan firmalarla sirketlerle anlasma yapmak mumkun ve cokta mantikli bir yontemdir. Eger anlasmayi iyi yaparsaniz firmaya verdiginiz vaatler yerine gelirse firma memnun kalirsa surekli calismsk ister ve esine dostuna yayar realde isler boyle yurur neden sanaldada yurumesin. Para garanti banlanma derdi yok sistem gormedi kabul etmedi derdi yok. Size bu konuda ornekler veremem su an icin alaninda genis bi sitem yok ama oldugunda ilk yontemim bu olucak. Zaten mantikli dusunurseniz anlarsiniz... İyi çalışmalar.
.

wmaraci
reklam

Alicevat Alicevat Falanlar, Filanlar... Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
Sevgili explore***01;

Güzel kardeşim, bu mücadeleyi ilk başlattığın gün sana destek olmuş ve elalemin söylediğine kulak asmamanı tavsiye etmiştim. Büyük alevler küçük kıvılcımlardan çıkar.

Birçok arkadaşımız, Google'a zerre kadar zarar veremezsin demektedir. Evet haklılar. Fakat burada ki amaç Google'a zarar vermekten ziyade topluluk olarak tek ses olabilmek ve ilgili yöneticilerin dikkatini çekebilmektir.

Birçok kişinin geçimini Google vesilesiyle sağladığını ve burada ki 3-5 yorum doğrultusunda daha iyi bir alternatif bulmadan bundan vazgeçmeyeceğini de herkes bilmektedir.

Sevgili explore***01;

Şimdilik şahsın ile yürüttüğün mücadeleni tekrardan tebrik ederim. Fakat toplumsal hareketler için çeşitli otoritelerin (Kurumlar, oluşumlar, ekipler, dernekler, büyük portallar vs.) bu işin içinde olması gerekir. Aksi takdirde beklenilen katılımı ve hareketi bulmak neredeyse imkansızdır.

Bu sebepten ötürü yukarıda belirttiğim destekler olmadan topluluğu hedefleyen tekil girişimler genelde hüsranla sonuçlanmakta ve bu durum kişinin psikolojisinde, hakkını arayamadığı veya haklı davasında amacına ulaşamadığı düşüncesiyle küskünlük veya buhram gibi olumsuzlukların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Şayet ülkemizde doğru düzgün bir web topluluğu, derneği, otoritesi vs. olmuş olsaydı! Bugün çok daha güçlü yaptırımlar sağlayabilir, hakkımızın yendiği herhangi bir uygulamada hep birlikte tek ses olabilirdik.

Bu bilgiler ışığında;

Bu tarz forumlarda vakit harcamak yerine enerjini güzel bir web yazılımcıları topluluğu, derneği, oluşumu vs. kurma yolunda harcayabilir ve bugün olmasa da yarın bir çok konuda dayatılan haksızlıklara karşı etkili girişimlerde bulunabilirsin.

Tabi ki burada da fikirlerini paylaş bizleri bilgilendir.
Fakat bu işin yeri buralar değil kardeşim.

Sonra üzülme.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

AkıllıSoft Yazılım & Bilişim Teknolojileri

ekavak ekavak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek internet medyası
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 5 / 26
  • Ticaret 6, (%100)

explore***01 adlı üyeden alıntı

Ranpeli dostum. Benim maddi olarak Google tarafından canım yanmadı. Ancak haksızlığa dayanamıyorum işte...

Sitelerimde Google'sız gayet iyi kazanıyorum. Ayrıca ülkemi çok seviyorum, yenemeyeceğimi bilsem de bu sevgi uğruna yazarım ben...

Kaldı ki; Google Adsense yenilmez değil, gayette kan kaybediyor, biz yayıncılara, yazarlara yaptığı sömürünün bedelini ödüyor...

Kimden kazanıyorsun hocam hangi firma??

technokolik.com

explorer1001 explorer1001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 24
  • Ticaret 8, (%100)
Sevgili ekavak dostum;

Mühim olan soru şu değil: "hangi reklam firması ile çalışıyorsun?"

Şudur: "Hangi şirket, firma ile anlaştın?"

Bu benim bulunduğum sektöre bağlı değişir. Size söylesem de sizin işinize yaramaz yani...

wmaraci
wmaraci

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
Bizde google söürme mantıgında olduğumuzdan her ülkede var illaki ama adamlar bosunamı hindistan çin rusya türkiye gibi ülkeleri daha zor şartlar altında bırakıyor youtubede bile türkiye seçme ülkeni direk para kazanma açılıyor neden bizim bütün youtube forumları spam yapmakla ilgili şeyler paylaşıyor yığınla içerik makale vs. var youtube forumlarında nası çekeriz nası yakalanmayız otomatik video çekip yükleme vs bu tarz programlar.

Bir yandanda hakkediyoruz ve şöylede bir durum var bizim reklam verenimiz tl ile ödeme yapıyor tl olarak bizde para alıyoruz ama adamlarda dolar euro vs ödeme oluyor ona görede yayıncıya ödeme yapılıyor. Napsın yani biz aylık 100 tl reklam verirken adwordse adam 100 dolarmı saysın ki ülke ekonomimiz belli daha yeni gelen zamlar belli vergi artışları vs refah düzeyimiz bu kadar belli iken ve her geçen gün içeri girerken ne olcak ta adamlar reklam verebilecek googleye olduğu kadar yani :)
0sozdunyasi0

kişi bu mesajı beğendi.

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Arkadaşlar siz iyi misiniz ? Google kimi sömürüyor anlamış değilim. Bu kadar reklam işlerinden uğraşıp da bu kadar bilgisizce konuşmanız cidden şoke edici.

Sitenizdeki reklama tıklanınca size kim ödeme yapıyor. Google mu yoksa reklam verenler mi ?

Ben ara sıra adwords kullanırım. İlk reklam verdiğim kelimeler zamanında 50 kurus iken suan aynı performans 1 lira oldu. Neden ? Rekabet arttı. Yani reklam veren inanlar daha fazla ödemediği sürece siz daha fazla kazanamazsınız.

Ha neden başka siteler bazen fazla veriyor. E kumar illegal reklamlar da ondan. google reklam veren kişinin yaptığı ödemeden %68 ini size veriyor. Yani tamam bu kesintiyi eleştirin. Sayılmayan tıklamayı eleştirin. (bence bu bile eleştirilmez ama)

Sanki reklam fiyatlarını google belirliyor. Sözlere bakın google Türkiyeyi sömürüyor. Tık başına 20 kuruş veren reklamcı baska bir frma geldiğinde 40 kurus mu vercek.

Ha bir de şunu düşünün. Bu sitede ben hiç şunu görmedim. Arkadaşlar özel bir tema kullandım. Düzenli makale girdim. Özgün ve faydalı oldum. Ama kazanamadım.
Böyle bir şey yok.

Aylık 1000 lira kazanmak için 10 bin lira sermaye koyup dükkan açtım. İlk aylar gelir zararı bile geçemedi. Daha yeni yeni bir yerlere varıyoruz. Siz de sitenizi bir dükkan gibi görüp 10k değil de1k lira masraf etseniz siz de kazanırsınız.

Ha sömürü demişken buyrun size türk firması gittigidiyor. Tık başı ne veriyor gidin bir bakın.

vatoz419 vatoz419 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 27 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
bilgilendirdiğin için saol hocam

joduska joduska Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)

explore***01 adlı üyeden alıntı

Ceasar Hocam; bir zamanlar kullanıyordum bu Adsense denilen illeti. Sonradan şanslıyım ki kendimi bu beladan, esaretten kurtardım:)) Özgürce kazanıyorum artık. Eğer ki Allah var ise herkese bunu nasip etsin... Google Adsense bence uyuşturucu gibidir... Anlık tembellik dolayısıyla insanlar fırsatları kaçırıyor ve kolay yoldan para kazanmak amacıyla insanlar kendini bu belaya kaptırıyor... Halbuki azıcık araştırma yapsalar; faiz, vergi, şirket karı ödemeyip hepsini kendileri, bizzat yayıncılar alacaktır..

O Google Adsense ile heba olan kötü günlerime üzülüyorum... Boşu boşuna Google'a emanet ettiğim alanlara yanıyorum...

bende bu işe başlayacağım hocam. madem adsense kullanmayacağız ne kullanıcaz? :( sadece soru başka bir anlam aramayın sakın..

PcDelisi PcDelisi Kısa bir ara Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 705
  • Beğeniler 227 / 226
  • Ticaret 387, (%100)
adsense insanın piskolojisini bozar 2 yıl önce tüm sitelerim kullanırdım her saat kontrol ederdim hesap kapatıldımı diye şimdi kullanmıyorum çokta mutluyum :)

WebMoney hesabıma ödeme yapmadan önce mutlaka adresin güncel olduğuna dair bilgi isteyin.

explorer1001 explorer1001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 24
  • Ticaret 8, (%100)

joduska adlı üyeden alıntı

bende bu işe başlayacağım hocam. madem adsense kullanmayacağız ne kullanıcaz? :( sadece soru başka bir anlam aramayın sakın..

Yok hocam ne yanlış anlaması; siteniz her tebaya itibar eden üstüne de ürün ve hizmet odaklı olmayan bir site ise reklam işini unutun, zaten o şartlar altında Google Adsense'de size kazandırmaz.

Sitenizin alakalı olduğu ürün ve hizmetlerle ilgili şirketkerle irtibata geçin; acımadan tek tek mail atın, "reklam alanlarımız şunlardır, aylık şu kadardır" diye.

Ben sırf bu yolla adsense'den %20 %30 daha fazla kazanmaya başladım bile.

Herkese tavsiye ederim.

Şunu da aklınızdan çıkarmyın "BİZ YAYINCILAR TEFECİ YA DA HİÇBİR ŞEY ÜRETMEDEN PARA KAZANAN HARAÇÇILARDAN DEĞİLİZ; BİZLER SAYGI DUYULMASI GEREKEN İNSANLARIZ, HAKSIZLIĞA DA TAHAMÜLÜMÜZ YOK. EĞER Kİ İSTERSEK KİMSEYE BAĞLI OLMADAN , EYVALLAH DEMEDEN KENDİ PARAMAIZI EN MÜSTAKİL ŞEKİLDE KAZANABİLİRİZ. ŞÜPHESİZ BUNUN İÇİN DE SESİMİZİ DUYURACAĞIZ, KENDİNİ YENİLMEZ TANRI GÖRENLERE KARŞI., BİZLERİ KÜÇÜMSEYİP DOLANDIRMAYA ÇALIŞANLADA KARŞI.."
joduska

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al