wmaraci reklam
lidertakipci

CentOs Web Panel Tanıtım ve Kurulum

40 Mesajlar 7.795 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

alkimoberon adlı üyeden alıntı

3 günlük hikayem;
reseller paketim aşırı cpu vs sebeplerden zırt pırt firma tarafından kapatılınca bir sunucu kiraladım
ve ücretiz Webuzo kurdum...

1-2-3-4 derken 5 domainide ekledim ama her defasında boş Webuza default sayfası gelince kıllandım, biraz araştırdım acaba free lisansta domain sınırımı var diye ama bulamadım... Hı bu arada araştırırken bir yandanda sunucuyu kurcalamaya devam ettim. Sonra dedimki bu sunucuda problem var haydi baştan kurdum sunucu ve webuzoyu...

1-2 domain ekledikten sonra iyice ifrit oldum acaba yine yaparmı diye bunları düşünürken, centos web panel kurayım dedim, hop sunucu bir daha yeninden kuruldu, centos web panel kurdum ilk kullanıcıyı oluşturduğumda default web sitesinide girdim (aynı zamanda benim ns1'li ve ns2'li nameserver olur kendileri) dnsler bugünlerde biraz hızlı biliyorsunuz, çat diye güncelliyor en azından introdns öyle diyor...

Neyse efendim şuan introdnste hala Dns kaydı geri döndü diyor Looop dedikçe benim kafamda loop olmaya başladı...

Lütfen biri çıkıp bana webuzo sınırsız domain ekliyor diyebilirmi.. yani 5 olayı sadece benim yaşadığım bir sıkıntımı yoksa ne bileyim.
Hadi canlar bi el atin hele...
Kafam loop oldu

Merhaba,

Mailinizi şimdi gördüm, işin açığı hiç 5 domain eklememiştim bu hususta bilgi sahibi de değildim. İletinizi görünce denemek istedim 6 adet domain ekledim ve bahsettiğiniz gibi bir ekranla karşılaşmadım. Tam olarak nerede nasıl bir ekranla karşılaşıyorsunuz.

İncelemek isterseniz:

192.121.166.177:2002
root
198989
alkimoberon

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

alkimoberon alkimoberon Buralar hep dutluktu Platin Üye
  • Üyelik 28.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek BT
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 5, (%100)
süper hemen webuzo macerama kaldığı yerden devam edeyim o halde, sitenizdeki pagespeed uygulamasını yapmaya çalışırken hatalı bir işlem yaptım sanırım. ve domain eklenemedi, yedekleri vardı ve sildim tekrar oluşturmuş ve yukardaki hikayeye dalmıştım. Tekrar kurdum webuzoyu bakıyorum. örneğin en son kurduğunuz 6. domaine herhangi bir index.html attığınızda açıyormu yoksa defaultpagemi geliyor.

SEO Hizmetleri ve Backlink için doğru kişiye bakıyorsunuz.

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

süper hemen webuzo macerama kaldığı yerden devam edeyim o halde, sitenizdeki pagespeed uygulamasını yapmaya çalışırken hatalı bir işlem yaptım sanırım. ve domain eklenemedi, yedekleri vardı ve sildim tekrar oluşturmuş ve yukardaki hikayeye dalmıştım. Tekrar kurdum webuzoyu bakıyorum. örneğin en son kurduğunuz 6. domaine herhangi bir index.html attığınızda açıyormu yoksa defaultpagemi geliyor.

Bunu şöyle test edebiliriz yeni bir domain ekleyelim 7. olarak bakıp görelim. Bu arada pagespeed i son kurmamda performans olarak beğenmedim. Webuzoyu kurup LEMP kurun ve direk kullanın herhangi bir editleme ve modül eklemesi yapmayın bence.

Neticeyi birazdan yazacağım.

tecnomedyanet tecnomedyanet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 20 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
hocam emeğine sağlık güzel ve sağlam anlatım olmuş :)
AKDNZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek BT
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 5, (%100)
tamam hocam ben bu arada login oldum index atacaktım atmadım, baktım çıktım... Sonucu bekliyorum merakla

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

tecnomedyanet adlı üyeden alıntı

hocam emeğine sağlık güzel ve sağlam anlatım olmuş :)

Çok uzun zaman önce yapmıştım anlatımı şuan CWP de durum nedir bilmiyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

tamam hocam ben bu arada login oldum index atacaktım atmadım, baktım çıktım... Sonucu bekliyorum merakla

http://technoface.net/

Neticeye 7. siteye bakabilirsiniz.
alkimoberon

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek BT
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 5, (%100)
o zaman webuzoya devam diyoruz ve başlasın ftp loading :) Teşekkürler hocam bu arada LEMP ile ilgili bir desteğinizi isteyebilrim. Sadece Apachiyi kaldırıp LEMP kursam wordpress te permalink sorunu yaşarmıyım

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

o zaman webuzoya devam diyoruz ve başlasın ftp loading :) Teşekkürler hocam bu arada LEMP ile ilgili bir desteğinizi isteyebilrim. Sadece Apachiyi kaldırıp LEMP kursam wordpress te permalink sorunu yaşarmıyım

Lemp yani nginx işin içine girdiği zaman tüm scriptler için kurallar değişir fakat siteleriniz wordpress ise şunu yapmanız yeterli.

cd /usr/local/apps/nginx/etc/conf.d

nano common

en alta inip aşağıdaki kuralı yapıştırıp kayıt edip çıkın.

try_files $uri $uri/ /index.php?$args;

sonrada /etc/init.d/nginx restart komutuyla webserveri yeniden başlatın wordpress için permalinkler sorunsuz çalışacaktır.
alkimoberon

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek BT
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 5, (%100)
çok güzel bilgi uploadlar biter bitmez teslerini yapacağım. Teşekkürler hocam bu eşsiz bilgiler çok değerli

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

çok güzel bilgi uploadlar biter bitmez teslerini yapacağım. Teşekkürler hocam bu eşsiz bilgiler çok değerli

Rica ederim ilave ve son olarak lemp sonrası gelen php 5.6 çalışmayacaktır onu kaldırıp php 5.4 kurarsanız sorunsuz çalışacak. Pagespeed kurulumunu önermedim fakat vestadaki gibi apache ve nginxi birlikte kullanabilirsiniz bunun için aşağıdaki resimlere bakınız. Bu şekilde permalink problemide ortadan kalkacaktır.

Böylece Nginxi apache önünde proxy olarak kullanmış ve daha hızlı bir sunucu elde etmiş olduk.

Aynı zamanda permalinklerde çalışıyor.

İyi çalışmalar.
alkimoberon

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al