freelance iş ilanları

2016 SEO Teknikleri

9 Mesajlar 1.070 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

UtkuTez UtkuTez Sermaye Piyasaları Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sermaye Piyasaları
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 33 / 24
  • Ticaret 8, (%100)
1) Sosyal Medya Hesabı

Bir web sitesinin türü ne olursa olsun sosyal medya hesaplarından güç alıp sitesindeki sayfalarını ve genel olarak sitenin tümünü güçlendirebilir. Uğraştığınız dal yani web sitenizin dalı ne olursa olsun hitap ettiğiniz bir kitle kesinlikle vardır. O kitleye sosyal medya'da ulaşabilirseniz sitenize ziyaretçi çok fazla getirebilirsiniz. Bu nasıl olacak derseniz burada birazcık elinizi cebinize atmalısınız. Araştırıp iyi sayfalar veya iyi yerler bularak oralarda reklam vererek sosyal medya hesaplarınıza sizi takip edenleri çekebilirsiniz. Olay akışı da şöyle olmalı ilk olarak web sitenizde bir yazı veya her hangi bir şey paylaşıldıktan sonra oranın linkini paylaşırsınız. Hem sitenize çektiğiniz link güçlenir, etiketlerinde üst sıralara çıkar Google'da hem de sitenize ziyaretçi gelmiş olur. Sosyal medyanın etkisi çok büyüktür.

2) Tanıtım Yazısı

Webmaster bloglarında veya forum sitelerinde özellikle de " ***.net " gibi forum sitelerinde her zaman " tanıtım yazısı " adında bir kategori vardır. Tanıtım yazısı satıcıları özellikle de haber sitesi sahipleridir. Çünkü sitelerine günde binlerce insan girer ve Google'da ve Alexa'da çok iyi yerlerdedirler. Bu tür sitelerden tanıtım yazısı aldığınız zaman hem en az 200 kelimelik sitenizi tanımlayan bir makale hemde bu makalenin içindeki anahtar kelimelerden sitenize giden linkler sayesinde siteniz çok ciddi derecede Google'da yükselir. Bu cümleyi kurunca genelde insanlar o zaman niye SEO'ya o kadar para veriyoruz gideriz 50-60 liraya tanıtım yazısı alırız diyorlar. Fakat tanıtım yazısı dediğimiz şey SEO demek değildir. En iyi tanıtım yazısı satın alabileceğiniz site " hizlitanitim.com'dur. " Tez Medya olarak tavsiye ediyoruz.

3) Hosting

Aslında hani direk hosting deyince mantıklı gelmiyor kulağa fakat hostinginde SEO'ya katkısı vardır. Hatta şarttır . Hosting'de olay şudur mesela siz Türkiye'de bir site kuruyorsunuz. Bu site tamamen Türkçe ve Türklere hitap ediyor yani kitleniz Türkiye. Hosting lokasyonunuz mesela Fransa olursa gerçekten sitenize büyük zarar verebilir. Google sitenin kendi lokasyonunda hosting istiyor kullanıcılardan. Başka bir hususta SEO'ya %10 civarında etki eden SEO Hosting dediğimiz olaydır. Google'da SEO hosting diye aratarak satış yapan firmaları bulabilirsiniz. SEO'ya uygun hosting seçimi konumuzu da inceleyebilirsiniz.

4) Mobil Duyarlılık

Mobil duyarlılık aslında çokta bir etkisi yokmuş gibi geliyor bizlere. Fakat Google sırf bu duyarlılığı tespit etsin diye yeni algoritmalar bile oluşturuyor. Mobilden web sitenize girince mobil görünümün açılması gerekiyor. Bunun için ya bir eklenti kullanabilirsiniz ( Bkz: Wordpress Mobil Eklentisi ) veya direk mobil görünüme duyarlı temalar siteleriniz de kullanabilirsiniz.

5) Link Spam

Günümüzde en önemli en dikkat edilmesi nokta budur aslında. " Link Spam Score " puanı çok önemlidir. Google Penguen artık satın aldığımız linkleri ölçebiliyor. Moz sistemi de bunun derecesini bize gösterebiliyor. Bu adresten sizde kontrol edebilirsiniz: https://moz.com/researchtools/ose/

6) SSL Sertifikası

SSL almak için bir e-ticaret siteniz olması gerekmiyor. Blog sitelerinde bile kullanılması gereken bağlantı türüdür. SSL size tek bir ip adresi sağlar bu sayede sizinle aynı ip adresi taşıyan sitelerden etkilenmezsiniz. Google sizi güvenli bağlantı olarak işaretler. SSL Sertifikası sitenize ilk hediye ettiğiniz şey olsun!

http://tezmedya.com/seo-teknikleri/141-2016-seo-teknikleri.html

wmaraci
reklam

mwt mwt RadKod-İzmir Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 124 / 150
  • Ticaret 50, (%96)
bunları herkes her sene demiyor mu ya :)
UtkuTez

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 33 / 24
  • Ticaret 8, (%100)

mwt adlı üyeden alıntı

bunları herkes her sene demiyor mu ya :)

Yani yabancı kaynakları ve kendi kaynaklarımızdan baktığımız zaman Google haberleri sonucu çıkan konular bu aslında. Biz Tez Medya olarak bir SEO bloguyuz ve bu bilgileride 2016 yılında paylaşmamız gerekiyordu.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Her sene söylenen standart bu yıl öne çıkacak olan mobil duyarlılık sadece bence. Çünkü inanılmaz bir kullanım artışı var, bu yıl patlama yapacak muhtemelen iyice artık buna dikkat ediyor arama motorları oldukça fazla.
Onun dışında hostun SEO'ya etkisi bence tamamen firmaların ticari bir uydurması yani arama motoru neyin kafasını yaşayıp sunucuda bulunan diğer siteleri inceleyecek yok ip'si bu yok şu diyecek. Google kendisi açıklama yapıyor algoritmayı bir insan gibi düşündürmeye çalışıyoruz diye buna göre ben arama yapan bir tane bile insanın sitenin IP'sine yok hostuna baktığını düşünmüyorum saçma tamamen firmaların dolandırmak daha fazla kazanmak yok o klas yok bu klas 1 GB disk 10 GB trafik 300 TL yoh eb.. nikahı yani :)
Ha belki lokasyon seçimi mantıklı gelebilir madem Türkiye'ye hitap ediyorsun Türkiye lokasyon kullan diyebilir o mantıklı da SEO hosting tamamen **************lık bence.
UtkuTez

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 33 / 24
  • Ticaret 8, (%100)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Her sene söylenen standart bu yıl öne çıkacak olan mobil duyarlılık sadece bence. Çünkü inanılmaz bir kullanım artışı var, bu yıl patlama yapacak muhtemelen iyice artık buna dikkat ediyor arama motorları oldukça fazla.
Onun dışında hostun SEO'ya etkisi bence tamamen firmaların ticari bir uydurması yani arama motoru neyin kafasını yaşayıp sunucuda bulunan diğer siteleri inceleyecek yok ip'si bu yok şu diyecek. Google kendisi açıklama yapıyor algoritmayı bir insan gibi düşündürmeye çalışıyoruz diye buna göre ben arama yapan bir tane bile insanın sitenin IP'sine yok hostuna baktığını düşünmüyorum saçma tamamen firmaların dolandırmak daha fazla kazanmak yok o klas yok bu klas 1 GB disk 10 GB trafik 300 TL yoh eb.. nikahı yani :)
Ha belki lokasyon seçimi mantıklı gelebilir madem Türkiye'ye hitap ediyorsun Türkiye lokasyon kullan diyebilir o mantıklı da SEO hosting tamamen **************lık bence.

Şimdi dediğiniz çoğu şeye katılıyorum fakat bir şey var hosting ip durumu. Bu kesin ve net bişeydir olay şu ip'lerde çok fazla site olabiliyor. Bu sitelerin içinde +18 veya her hangi bir sakıncalı Google tarafından sevilmeyecek bir şey olsa Google o ip'yi cezalandırıyor. Tabiki bu durumdan sizde etkileniyorsunuz. IP'nizin altındaki siteleri http://www.yougetsignal.com/tools/web-sites-on-web-server/ bu adresden öğrenebilirsiniz. Eğer sakıncalı site görürseniz hosting firmanıza şikayet edebilirsiniz fakat siz hosting satıcısı gibi duruyorsunuz bilirsiniz zaten ben genel olarak yazıyorum buraya. Saygılar.
Engin07

kişi bu mesajı beğendi.

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Her Seocunun Seo kuralları farklı olabilmektedir. tezmedya bu maddeler ile sonnuç elde etmiş ki buraya yazmış. Ip adresindeki zararlı domainleri hiç göz önünde bulundurmuyordum şimdiye kadar ve iyi de sonuç elde etmiştim. Bir göz atmakta fayda var.
Emeğinize sağlık.

Ek Olarak: Bu arada Joomla sürümünüzü neden yükseltmediniz ?
UtkuTez

kişi bu mesajı beğendi.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

tezmedya adlı üyeden alıntı

Şimdi dediğiniz çoğu şeye katılıyorum fakat bir şey var hosting ip durumu. Bu kesin ve net bişeydir olay şu ip'lerde çok fazla site olabiliyor. Bu sitelerin içinde +18 veya her hangi bir sakıncalı Google tarafından sevilmeyecek bir şey olsa Google o ip'yi cezalandırıyor. Tabiki bu durumdan sizde etkileniyorsunuz. IP'nizin altındaki siteleri http://www.yougetsignal.com/tools/web-sites-on-web-server/ bu adresden öğrenebilirsiniz. Eğer sakıncalı site görürseniz hosting firmanıza şikayet edebilirsiniz fakat siz hosting satıcısı gibi duruyorsunuz bilirsiniz zaten ben genel olarak yazıyorum buraya. Saygılar.

Yok satıcı değilim kullanıcıyım bende. İmzama baktıysanız o tavsiye verdim sadece, netinternetle bir ilişkim yok o anlamda :D Ama yani mantıklı gelmiyor bu durum arama motorlarının yaptığı açıklamalara ters düşen bir durum olduğu için kendi yorumumu belirttim.
UtkuTez

kişi bu mesajı beğendi.

senol77 senol77 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 57 / 57
  • Ticaret 1, (%100)
teşekkürler
UtkuTez

kişi bu mesajı beğendi.

www.unutulmazezgiler.info

• Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 33 / 24
  • Ticaret 8, (%100)

donmezhasan adlı üyeden alıntı

Her Seocunun Seo kuralları farklı olabilmektedir. tezmedya bu maddeler ile sonnuç elde etmiş ki buraya yazmış. Ip adresindeki zararlı domainleri hiç göz önünde bulundurmuyordum şimdiye kadar ve iyi de sonuç elde etmiştim. Bir göz atmakta fayda var.
Emeğinize sağlık.

Ek Olarak: Bu arada Joomla sürümünüzü neden yükseltmediniz ?

Joomla sürümünü yükseltmedik çünkü gerçekten oturmuş bir sürüm. Yeni sürümlerde bazı yerlerde ufak ufak SEO hataları görüyoruz. Sitemiz için 2 tane SEO eklentisi kullanıyoruz. Bir tanesi çok tavsiye ederim " iJoomla " 2.si özel yaptığımız bir extensiondır. Bu 2 eklentide bulunduğumuz sürüme uyarlı ve gördüğünüz gibi yazıyı 1 gün önce yazdık. Bugün" 2016 SEO Teknikleri " yazınca google'da 2.sırada :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al