wmaraci reklam

Portal Projem (Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.)

82 Mesajlar 14.949 Okunma
wmaraci reklam

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)

BurakDemir adlı üyeden alıntı

Hocam planların çok iyi güzel ancak bilmen gereken bir nokta var bence News kayıtlı siteler bahsettiğin sektörlerin altını üstüne getirdiler. "Biyografi" kelimesinde ilk sıralara getirdiğim sitemi news kayıtlı siteler yüzünden satmak zorunda kaldım. Sen ne kadar özgün hazırlarsan hazırla, adamlar senden copy paste yapsa bile senden önce çıkıyorlar.

Bunun yerine bu planlarını ve yatırımlarını daha sektörel siteler üzerinde yapmanı öneririm. Firma rehberi tarzı bir siteye yatırım yaparsan daha çok kazanırsın tahminimce.

Hocam portal projemde News kaydı da mevcut. Piyasadaki News kayıtlı sitelerin analizlerini yaparken farkettim ki benim portalımın da rahat bir şekilde News'e gireceği kanaatindeyim. Yani senin anlayacağın zaten portalım News kayıtlı olacak. Bununla alakalı ücretli destek alıp news kaydımı gerçekleştirerek, çıkmaması için gerekli olan yöntemleri sürekli hale getirip news'te ki yerimi koruyacağımdan dolayı yukarıda vermiş olduğun örnek konusunda pek dert etmiyorum.

Özgünlük konusunda zaten kuşkum yok. İçeriğin tamamı özgün olacak ve DMCA Pro öncelikli olmak koşuluyla, yazılacak olan bütün içerikler noter tasdikli olacağı düşüncesiyle kopyalamanın önüne geçebileceğim bir çok yol var. Küçük bir ipucu vereyim. Yazmış olduğum yazı kopyalandığı zaman önce kişiye uyarı mahiyetinde e posta atacağım ve 24 saat süre vereceğim. Olumsuz bir sonuç veya tepki alırsam DMCA Takedown yapıp o kopyalanan makalemi arama sonuçlarından anında çıkartacağım. Evet bu biraz maliyetli ama kalıcı bir çözüm.

Ek Olarak: Konuyu güncelleyerek, yeni okuyan arkadaşların da fikirlerini almak isterim.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
reklam

TekilCPM TekilCPM Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 116 / 67
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam öncelikle fazla yazıyı okumayı sevmeyen birine bu kadar yazıyı okuttuğunuz için teşekkürler :)
Herkesinde hem fikiri sizi tebrik etmek gerçekten çok planlı bir iş yapıyorsunuz.

İlk başta bende CenkOnsoy gibi düşündüm ama konular arası link bağlama olayı kafama yattı gibi

Yani kısacası bir Google'cuk olacaksınız. :)

Bence hangi proje içerisinde olursanız olun bu kararlılık ve azim ile başarısız olmanız çok düşük bir ihtimal.

Eğer kararlılığınızı ve fikrinizi değiştirmek istemiyorsanız daha fazla yorum almanızı tavsiye etmem :)

Yorum yazarken bile bir domino taşına dokunuyormuş gibi korkarak yazıyorum. Sizi yanlış yönlendirip bu kararlılıktan caymanız içimi ürpertiyor doğrusu.

Her yorum çok uzun bende çok uzun yazmak istememiştim ama fikirler yazıya dökülünce uzuyor işte...

Kafa takılan olay şurada; bakın bakın tam orada :)
Google'dan gelen bir kullanıcıyı sitenizde dolaştırabilir ve sitenizde uzun süreler kalabilmesini sağlayarak büyük bir projede tasarlamış olabilirsiniz.
Ancak bu kişinin ikinci kez sitenizi bile isteye(arama motorundan değil) gelme sebebi olmalı bence.

Yani kunularınızı site içerisinde üst menü yaparak daraltmalısınız.

Örneğin; siteadiniz.com/ruya , siteadiniz.com/biyografi , siteadiniz.com/sarki-sozleri
gibi linkler ile üst menü oluşturup sanki siteadiniz.com/ruya adresineki site başka bir siteymiş gibi davranmanızın yaralı olacağı kanaatindeyim.

Yani şimdi wmaraci logosuna tıklayınca forumun anasayfasına giriyoruz blogun anasayfasına akmıyor yani.Bunun gibi siteadiniz.com/ruya kategorisinde sadece rüya'ya ait makalelerin yayınlandığı bir sistem oluşturarak. Sitenize kişinin sadece rüyalar için girip konuları gözden geçirip tekrar ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Fikirlerimi biraz daha açıklamaya kalkarsam mesajım roman olabilir :)

Anlaşılmayan noktalara değinerek kendimi daha da açıklamayı seçmeliyim şimdilik.
Umarım anlaşılmışımdır. İçtenlikle başarılar diliyorum hocam...
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Analizleriniz, planlarınız ve programınız gerçekten mükemmel. Başarı kaçınılmaz gözüküyor :)

Şuan için bu programda gereksiz gördüğüm, şahıs şirketi kurma düşünceniz. Evet gayet profesyonel gözükeceği kesin ama ilk 2 yıl için gereksiz masraf. Başlangıçta sadece SSL yeter.

Konuyu takipteyim.
Dorebar Skaylet

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.

1SMHMedya 1SMHMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 505 / 133
  • Ticaret 7, (%100)
Son olarak;
“Şunu yapsam tutar mı?” “Bunu açsam tutar mı?” “Sizce ne sitesi açmalıyım?” gibi başlıklarla kendilerine umut arayan arkadaşlar beni kesinlikle yanlış anlamasın ama bir projeye kalkışacaksanız ve uzun ömürlü bir site istiyorsanız kesinlikle her ince ayrıntısını düşünmelisiniz. Ön araştırmanızı sağlam yapmalısınız. İnternet sitesi açmayı sadece hosting ve domain almaktan ibaret olmadığını anlamak zorundasınız.

İşin özeti budur, çok doğru söylemişsiniz hocam. Projenizde başarılar dilerim.
Dorebar Skaylet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Gerçekten harika bir analiz yapmışsın dostum. Ben bu azmin sonunu zafer olarak görünüyorum. En önemli noktalardan birisi bence domain, bu kadar kafa patlattıysan harika bir domaini de ucuz bir maliyet ile çıkartabilirsin. Farklı kelimelerin bir araya getirilip kısaltılması gibi varyasyonlar çok iyi tutuyor bu aralar. Yolun açık olsun.:) Bu arada bende Antalya'dayım, mesaj gönderebilirsin.:)
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

RootluAndroid RootluAndroid Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 15 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Azmine saygi duyuyorum ve vazgecmemeni oneriyorum unutma ülker bi çuval un ile başlamısti yola ;)
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Boş bir iş olarak görüyorum, yinede başarılar.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
İnanmak, başarmanın yarısıdır. Siz saten yolu yarılamışsınız hocam Allah tamamına erdirsin demek düşer bizede :)
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)

SMH Medya adlı üyeden alıntı

İşin özeti budur, çok doğru söylemişsiniz hocam. Projenizde başarılar dilerim.

Gerçekten durum böyle hocam. Beyin Fırtınası kategorisi bu gibi gereksiz konularla dolu. Bu şekilde konu açan arkadaşlar beni kesinlikle yanlış anlamasın ama domaini alan site açıyor, bu çok yanlış bir davranış. İstatistiklerime göre Türkçe içerikli 7 milyon sitenin 1 milyonu gerçekten kaderine terkedilmiş çöp siteler, domain süresi biten kapanıyor.

TekilCPM adlı üyeden alıntı

Hocam öncelikle fazla yazıyı okumayı sevmeyen birine bu kadar yazıyı okuttuğunuz için teşekkürler :)
Herkesinde hem fikiri sizi tebrik etmek gerçekten çok planlı bir iş yapıyorsunuz.

İlk başta bende CenkOnsoy gibi düşündüm ama konular arası link bağlama olayı kafama yattı gibi. Yani kısacası bir Google'cuk olacaksınız. :)
Bence hangi proje içerisinde olursanız olun bu kararlılık ve azim ile başarısız olmanız çok düşük bir ihtimal. Eğer kararlılığınızı ve fikrinizi değiştirmek istemiyorsanız daha fazla yorum almanızı tavsiye etmem :) Yorum yazarken bile bir domino taşına dokunuyormuş gibi korkarak yazıyorum. Sizi yanlış yönlendirip bu kararlılıktan caymanız içimi ürpertiyor doğrusu. Her yorum çok uzun bende çok uzun yazmak istememiştim ama fikirler yazıya dökülünce uzuyor işte... Kafa takılan olay şurada; bakın bakın tam orada :) Google'dan gelen bir kullanıcıyı sitenizde dolaştırabilir ve sitenizde uzun süreler kalabilmesini sağlayarak büyük bir projede tasarlamış olabilirsiniz. Ancak bu kişinin ikinci kez sitenizi bile isteye(arama motorundan değil) gelme sebebi olmalı bence. Yani kunularınızı site içerisinde üst menü yaparak daraltmalısınız.
Örneğin; siteadiniz.com/ruya , siteadiniz.com/biyografi , siteadiniz.com/sarki-sozleri
gibi linkler ile üst menü oluşturup sanki siteadiniz.com/ruya adresineki site başka bir siteymiş gibi davranmanızın yaralı olacağı kanaatindeyim.
Yani şimdi wmaraci logosuna tıklayınca forumun anasayfasına giriyoruz blogun anasayfasına akmıyor yani.Bunun gibi siteadiniz.com/ruya kategorisinde sadece rüya'ya ait makalelerin yayınlandığı bir sistem oluşturarak. Sitenize kişinin sadece rüyalar için girip konuları gözden geçirip tekrar ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.
Fikirlerimi biraz daha açıklamaya kalkarsam mesajım roman olabilir :)
Anlaşılmayan noktalara değinerek kendimi daha da açıklamayı seçmeliyim şimdilik.
Umarım anlaşılmışımdır. İçtenlikle başarılar diliyorum hocam...

Fikirleriniz için teşekkür ederim hocam. Evet görünürde küçük bir Google gibi görünüyor ama yavru Vikipedi de diyebiliriz :) @CenkOnsoy forumda takip ettiğim birisi evet onun fikirleri de benim için önem arz ediyor. Zamanı geldiğinde projemle alakalı bir noktada ondan da yardım alabileceğim bir konu da var hatta. Söylediğin gibi gerçekten kararlıyım ve bu kararımı azimle birleştirip güzel bir site servis etmek istiyorum ve bu kararımdan ve projemden ASLA dönmeyeceğimi bilmenizi isterim.
Vermiş olduğunuz örneğe benzer bir model geliştirdim. Kişiyi sitede tutma stratejilerim var evet ama söylediğin gibi, kişinin bilerek önce siteme girmesi için ne gibi çalışmalar yapabilirim konusunda da araştırmalar yapıyorum. Bunun için ilk önemli olan şey kısa, akılda kalıcı, 2-3 heceli bir domain bence. Sonrasında zaten içeriğin ve sitenin kalitesiyle kişilerin zihninde yer edinmek zor olmamalı. Örneğinizi detaylandırdığınız için teşekkür ederim, notumu aldım. Teşekkür ederim.

Okeskin adlı üyeden alıntı

Analizleriniz, planlarınız ve programınız gerçekten mükemmel. Başarı kaçınılmaz gözüküyor :) Şuan için bu programda gereksiz gördüğüm, şahıs şirketi kurma düşünceniz. Evet gayet profesyonel gözükeceği kesin ama ilk 2 yıl için gereksiz masraf. Başlangıçta sadece SSL yeter.
Konuyu takipteyim.

Hocam güzel düşünceniz için çok teşekkür ederim. Gerçekten çok ince analizler yapıyorum, anlatmış ve göstermiş olduğum analizler gerçekten çok az bir örnek. İnanın bana iğne deliği kadar ayrıntıyı not alıyor, gerekirse ekran görüntüsüyle arşivliyorum unutmamak için. Projemde gereksiz gördüğünüz kısım aslında benim en çok kafama taktığım mevzu. Şunu bilmenizi isterim ki, bizler olaya WebMaster gözüyle baktığımız için bize gereksiz geliyor olabilir fakat bu şekilde kaliteli bir zemin hazırlayarak başlangıç yapmak, her zaman gidişatı kolaylaştırır kanaatindeyim. Buna istinaden, gereksiz de olsa masraftan kaçmak istemiyorum. Takdir etmeniz beni çok mutlu etti, teşekkür ederim.

Mertcan adlı üyeden alıntı

Gerçekten harika bir analiz yapmışsın dostum. Ben bu azmin sonunu zafer olarak görünüyorum. En önemli noktalardan birisi bence domain, bu kadar kafa patlattıysan harika bir domaini de ucuz bir maliyet ile çıkartabilirsin. Farklı kelimelerin bir araya getirilip kısaltılması gibi varyasyonlar çok iyi tutuyor bu aralar. Yolun açık olsun.:) Bu arada bende Antalya'dayım, mesaj gönderebilirsin.:)

Teşekkür ederim Mertcan. Ben de zaferle sonuçlandıracağıma canı gönülden inanıyorum çünkü sabırlı birisi olduğum için ve önümde koskoca 1 yıl olduğu için başarı kaçınılmaz diye düşünüyorum. Senin de söylediğin gibi şu anda projemin en eksik yanı bir domain. Verdiğin ipucu üzerinden bir beyin fırtınası yapıp farklı varyasyonlar elde etmeye çalışacağım :) Antalyada olmana çok sevindim, zaten öncelikle bu, sonrasında bazı platformlarda takip ettiğim birisin, memlekette vBulletin senden soruluyor bunu bilmeyen yok sanırım :) Skype adresini özel mesaj olarak bekliyorum. Projem hakkında yapmış olduğun yorumdan ötürü minnet duyarım.

Newjack adlı üyeden alıntı

Boş bir iş olarak görüyorum, yinede başarılar.

Detaylı analizler yapıp, günümün 7-8 saatini sadece bu projem için harcıyorum. Buradaki tek amacım, uzun vadeli bir proje üreterek, işin sonunda kalıcı ve yükseliş gösterebilme konusunda esnek bir gelir kapısı elde etmek. Fikrinize saygı duyuyorum ve teşekkür ediyorum. Sizden özel ricam, ölmez sağ kalırsak, lütfen bu konuyu takibe alın ve açacağım konuları takip edin, lütfen.

fruzgar adlı üyeden alıntı

İnanmak, başarmanın yarısıdır. Siz saten yolu yarılamışsınız hocam Allah tamamına erdirsin demek düşer bizede :)

Evet ben bu projeme inandım ve başarabileceğime de inanıyorum. Konumun en başında da özellikle belirttiğim gibi, zor ama imkansız değil. Güzel dileklerin için teşekkür ederim, amin inşallah :)
Okeskin fruzgar Skaylet

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

hairmed hairmed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Full Stack Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** Ü**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 14 / 66
  • Ticaret 5, (%100)
Öncelikle projende başarılar dilerim. Umarım her şey düşündüğün, düşlediğin gibi olur. Tabi biraz zor, zahmetli bir iş ama sabır ve disiplin ile çalışınca olmayacak şey yok.

Ben farklı bir şey daha paylaşmak istiyorum burada. Amerikalı, lise mezunu bile olmayan ama ticaret konusunda dahi, milyarder bir iş adamının şöyle bir sözü var: "Ne kadar büyük para kazanmak istiyorsan o kadar küçük düşün."

Şöyle bir örnek vereyim. Ülkemizden.

CarrefourSA normalde AVM'ler gibi çalışıyordu. Şehir merkezlerindeydi. Büyük binalarda hizmet veriyordu. Sonra fikir değiştirdiler. Önce caddelere, sonra sokaklara, en son olarak mahallelere bile CarrefourSA'lar açtılar. CarrefourSA'nın gelirleri bu süreçte %38 arttı...

Profilinde Antalyalı olduğunu görüyorum. Bende Antalya'da yaşıyorum. Biliyorsundur. CarrefourSA Antalya'daki bütün e1e marketlerini satın aldı. Neredeyse her mahallede bir tane CarrefourSA var.

Bu da bir fikir. Düşün derim.
Stero0 Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al