wmaraci reklam

Mr. Robot

6 Mesajlar 823 Okunma
wmaraci reklam

emrah4334 emrah4334 bilgissayar.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Bildiğiniz gibi değil…
Film dizi anlatmayı sevmem ama bu diziyi izlemeniz için yazdım. Şimdi anlatacağım (ya da ipuçları vereceğim desem daha iyi olacak) bir dizi. 10 bölümden oluşan ilk sezonu bitmiş bir dizi. Amerikan yapımı bu dizi Lost’tan sonra dikkatimi çekebilen nadir dizilerden biri, lost’tan sonra, bir sonraki bölümünü merak ettiren bir dizi. Dizinin ismine takılmayın, bu dizide öyle robotlar, mekanik adamlar filan yok.
Senaristliğini ve yönetmenliğini Sam ESMAİL’in yaptığı dizinin ilk bölümü dikkatleri üzerine çekmek için güzel başlamış diyebilirim. Ancak ikinci ve üçüncü bölümlerde ilk bölümdeki kaliteyi sürdüremediği görülüyor. Dördüncü ve beşinci bölümlerde yeni insanlar yeni senaryolar izleyiciyi şaşırtıyor. En çok 9-10 bölümlerde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Dizide özellikle simgesi ısırılmış elma olan markayla uğraşılıyor. Ama elma markasına birebir benzerlik olmasın diye dizide dell firmasının kullandığı yukarı yönlü E simgesi kullanılmış. İnsanların marka çılgınlığına dem vurulmuş biraz. Birde şu meşhur dünyayı yönetenler oluşumunun var olduğunu ve bu şirketle bağlantılı olduğu işlenmiş dizide.
Ana karakter bir siber yazılım güvenlik şirketinde çalışan içine kapanık bir karakter. Aynı zamanda bir hacker olan bu karakter gündüzleri bürosunda çalışan pasif bir personel ancak akşamları aktif bir hacker olarak karşımıza çıkıyor. Geçen günlerde yapılan icloud da bazı kişilerin bilgilerinin bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmesi ile insanların siber güvenliğine dikkat çeken dizi, siber güvenliğin ne kadar önemli olduğunun da altını çiziyor.
Dizideki karakter uyuşturucu bağımlısı bir şizofren, psikolojik destek alıyor fakat kendi içindeki ruh alemi halen karışık. Birinci sezonun son bölümlerinde bu karmaşa biraz çözülüyor gibi ikinci sezonunda nelerin olacağı tam kestirilmiyor.
Dizi ile ilgili sözlüklerde yorumları okudum, herkes bir yerinden dem vurmuş, yok karakter uyuşturucu bağımlısı, yok halk kahramanlığını oynuyor, yok şöyle yok böyle diyenleri gördüm. Hiçbir dizi tam olarak mükemmel değildir, elbette hoşlanmadığımız noktaları var. Ancak imdb puanı da ortalama dizilerden biraz yüksek. Benim için, izlenilebilirlik sınırım olan 7.5 i geçen her dizi seyredilebilir.
Hobisi bilgisayar ve bilişim olan okurlarımın zevkle izleyecebileceğini tahmin ediyorum.
Kolalarınızı cipslerinizi hazırlayın yeni sezon yakında başlıyor.

KAYNAK

wmaraci
reklam

invalid invalid PHP Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 38 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Dizi harika bende bitirdim birinci sezonu yeni sezon ne zaman geliyor acaba? :) ayrıca who am i izleyemeyen kaldı mı bilmiyorum ama izlemeyen mutlaka izlesin :)

ucretliseo ucretliseo http://www.indirxl.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Hemşir
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 18 / 40
  • Ticaret 10, (%100)
kesinlikle kaldırın bu anlatımı diziyi bitirmiş birisi olarak başrol hakkında bilgim var özellikle onu tanıtırken kullandıklarınız tam bir spoiler faciası. Kişinin ruh hali v.s herşey son bölümlerde ortaya çıkıyor ve izleyenleri şok eden kısımların başında geliyor. Siz gelmişsiniz diziyi öveceğim diye spoiler katliamı yapmışsınız. kaldırın lütfen
NETEOR

kişi bu mesajı beğendi.

kptankorku kptankorku WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 68 / 62
  • Ticaret 12, (%100)
+ Bilmeyenler için Teoman Karadeniz (Hiphop Bilgini) ve Lider (Rapçi) gelecek sezonda figüranlık yapacakmış internette troll (ne demek bilmiyorum) deniyor fakat bu adamın dalga geçeceğini sanmıyorum.
https://www.facebook.com/teomankaradeniz61/posts/1651556015119905

Bir kadının oğluyum en fazla.
wmaraci
wmaraci

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Aşırı ipucu vermişsiniz, neden izlesin siz anlattıktan sonra hiç heyecanı kalmıyor.
Dizi efsane, Haziran'da gelecek diye biliyorum yeni sezon ilk bölüm.
Bazı sitelerde de sezon finali vasattı falan demişler ama sezon finali de efsaneydi bence.
Diziyi mutlaka izlemelisiniz, bazi yerlerde şok etkisi yaratiyor, bazen de beyninizi acitiyor.:)
emrah4334

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
İnsanları diziye çekmemiş, aksine anlatım şeklinizle insanlara "diziyi izlemeseniz de olur, ben size her şeyi anlatıyorum" demişsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al