wmaraci reklam
lidertakipci

Acaba bu Adsensenin istediği şey nedir ?

11 Mesajlar 2.163 Okunma
wmaraci reklam

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)
Tam 1 ay önce kadinmi.com adında bir web sitesi açtım, çoğunuz görmüşsünüzdür açtığım konularda ve mesajlarda sürekli seo ve tema konusunda sizlerden destek aldım. 2.5 Hafta önce adsense hesabımı onaylayıp reklam yayınına başladım facebookta sponsor reklam aldım, forumlarda sitenin reklamını yaptım, onlarca sosyal medya hesapları oluşturup makale paylaşıp link adresimi verdim.

Bugun saat 20:00'a kadarda hesabım aktif durumdaydı saat 20:40 gibi hesabımın durdurulduğu mailini aldım. Reklamlara kendim tıklamadım arkadaşlarıma dahi tıklamaları için teşvik etmedim ve reklam tıklamalarının tamamen organik olduğunun kanaatindeyim.

Şimdi size sorarım bu hesabın durdurulması sizce ne kadar doğal ?
kopya içerikler paylaşmışlığım kadar özgün makalelerde paylaştım hatta kadınlarla ilgii bir çok bilgi sahibi dahi oldum yakında kendimi jinekolog dahi ilan edebilirim :)

Bunca emeğin karşılığında aldığım şey aşağıdaki resim oldu itiraf dilekçesi doldurup gönderdim farklı önerileri olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum..

İtiraf Dilekçesine verilen cevap:

Sayın Kullanıcımız,

İtirazınızda sunduğunuz ek bilgiler ve AdSense programına gösterdiğiniz sürekli ilgi için teşekkür ederiz. Hesap verilerinizi ayrıntılı bir şekilde inceledikten ve geri bildiriminizi değerlendirdikten sonra, uzmanlarımız, AdSense hesabınızı yeniden etkinleştirmemizin mümkün olmadığı kanısına vardı.

Geçersiz etkinlik politikalarımız veya inceleme sürecimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153 adresini ziyaret edebilirsiniz. Hesapları devre dışı bırakılan yayıncıların AdSense programına katılımının devam etmesine izin verilmediğini hatırlatmak isteriz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz,
Google AdSense Ekibi

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım
wmaraci
reklam

bugracoker bugracoker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek MUHASEBE UZMANI
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Geçersiz tıklama olayına odaklan hesabın askıya alınmış olabilir. Ben 2008'de onaylatmıştım ad sense hesabımı o aralar siteme google ara kodu yerleştirmiştim 1 kere ordan arama yaptığımda hemen mail gelmişti bir daha yanıltıcı nitelikte faaliyette bulunmanız durumunda falan filan diye.

• Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)

bugracoker adlı üyeden alıntı

Geçersiz tıklama olayına odaklan hesabın askıya alınmış olabilir. Ben 2008'de onaylatmıştım ad sense hesabımı o aralar siteme google ara kodu yerleştirmiştim 1 kere ordan arama yaptığımda hemen mail gelmişti bir daha yanıltıcı nitelikte faaliyette bulunmanız durumunda falan filan diye.

açılma durumu vardı banlandığında sanırım ban yazıyor ama bunda hesap durduruldu ibaresi yer alıyor. Günlük ziyaretçisi sitenin 50 60 arasında değişiyor ve günlük kazancım bazem 0 bazen 0.29 bazen 0.90 oluyor geçenlerde yurt dışından giriş olmuş orda sanırım bi 2.5tl felan vermişti

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

ruzigar ruzigar Php İçerik Botları Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek kodcu
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 6 / 34
  • Ticaret 12, (%100)
ben kendi sitelerime girerken ne olur ne olmaz diye reklam engelleyen bir yazılım kurduğum tarayıcı ile giriyorum. Adsense hesabım 8 yıllık. zaman zaman politika ihlallerinden uyarı aldım. sorunu düzeltip itiraz ettim yayın yapmaya devam ediyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)

ruzigar adlı üyeden alıntı

ben kendi sitelerime girerken ne olur ne olmaz diye reklam engelleyen bir yazılım kurduğum tarayıcı ile giriyorum. Adsense hesabım 8 yıllık. zaman zaman politika ihlallerinden uyarı aldım. sorunu düzeltip itiraz ettim yayın yapmaya devam ediyorum.

Uyarı yukarıda gelen maildeki gibimiydi?
Bana direk yukarıdaki resimdekileri yazdılarda

ruzigar ruzigar Php İçerik Botları Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek kodcu
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 6 / 34
  • Ticaret 12, (%100)
Benim hesabım hiç bu şekilde kapatilmadi. Sadece uyarı geldi. Ihlallerin giderilmesi zamanında reklam kodlarını kullanmaya devam edebildim

• Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)
Sayın Kullanıcımız,

İtirazınızda sunduğunuz ek bilgiler ve AdSense programına gösterdiğiniz sürekli ilgi için teşekkür ederiz. Hesap verilerinizi ayrıntılı bir şekilde inceledikten ve geri bildiriminizi değerlendirdikten sonra, uzmanlarımız, AdSense hesabınızı yeniden etkinleştirmemizin mümkün olmadığı kanısına vardı.

Geçersiz etkinlik politikalarımız veya inceleme sürecimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153 adresini ziyaret edebilirsiniz. Hesapları devre dışı bırakılan yayıncıların AdSense programına katılımının devam etmesine izin verilmediğini hatırlatmak isteriz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz,
Google AdSense Ekibi

Gelen cevap bu şekilde gerçekten sinir krizi geçirmek üzerim, kötüye kullanmadığım halde neden banlandım hala anlam veremiyorum.

uzmanabi uzmanabi Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Güzel kardeşim senelerdir Adsense hesabım var. Geçen gün yanlışlıkla kendi sitemde reklama tıkladım ondan bile korktum. Çok hit alan bir sitede bile yanlışlıkla yaptığım tıklamadan korkuyorsam bunun anlamı şudur Adsense'nin en çok önem verdiği ve affetmediği tek şey geçersiz tıklamadır. Sen 1 kere tıklamışsındır. Ayni ip'den arkadaşın tıklamıştır vs. vs.

• Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)

uzmanabi adlı üyeden alıntı

Güzel kardeşim senelerdir Adsense hesabım var. Geçen gün yanlışlıkla kendi sitemde reklama tıkladım ondan bile korktum. Çok hit alan bir sitede bile yanlışlıkla yaptığım tıklamadan korkuyorsam bunun anlamı şudur Adsense'nin en çok önem verdiği ve affetmediği tek şey geçersiz tıklamadır. Sen 1 kere tıklamışsındır. Ayni ip'den arkadaşın tıklamıştır vs. vs.

Hocam adblock kullanıyorum tıklamam imkansız yani araştırdım bana sosyal medya denildi siteye %70 sosyal medyadan giriş oluyor googleden giriş yapılmadığı için banlandı denildi

uzmanabi uzmanabi Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Evet ben de tam olarak bilmiyorum ama sadece sosyal medyadan da gelen hitten dolayı olabilir. Bununla ilgili efsaneler dönüyor. Fakat resmi hiç bir açıklama göremedim.

Hatta ben yaptığım sitelerden birini reklam, diğer sitelerimden ve sosyal medyadan günlük 1000 kişiye ulaştırdım. Fakat adsense kodu eklemedim. çünkü site 3 haftalık ve 30 organik ancak geliyor. Organikler artıktan sonra adsense kodu eklemeyi düşünüyorum.

Belki de google sosyal medyadan gelen hitlerin manipüle edilebilir olduğunu düşündüğü için engellemiştir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al