lostyazilim

Sunucu Firması İçin İsim Tavsiyesi

11 Mesajlar 1.919 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SysError SysError Hello World! Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 78 / 81
  • Ticaret 22, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Yeni kuracağımız vps firması için güzel bir isim aramaktayız, bir elin nesi var iki elin sesi var diyerek uzun zaman düşündüğümüz halde güzel bir isim bulamadığımız için siz değerli forum üyelerimizden destek alabiliriz diye düşündük. İstediğimiz isim tamamen ingilizce olacak güzel bir beyin fırtınası ile yardımlarınızı bekliyoruz.

Kendimize özel anlamsız özel isimler yerine, büyüklük ifade edecek kelimeler kullanmak istiyoruz.

Örneğin: mountain, ocean, universe, planet.. tabi bunları örnek olarak söylemek istedim, digital ocean gibi firmalar var iken aynı isimi tabi ki kullanamayız.. Bu tür büyüklük ifade edecek güzel isimler biliyorsanız yardımlarınızı bekliyoruz.

wmaraci
reklam

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)
teknosystem
teknotek
teknovps
vpsource
vpstime
teknosis
SysError

kişi bu mesajı beğendi.

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

ogzhntr ogzhntr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik - Elektronik Tekniker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 1858
  • Beğeniler 89 / 532
  • Ticaret 2, (%100)
zeysserver
riovps
SysError

kişi bu mesajı beğendi.

buraksgln buraksgln www.gulenx.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 23 / 26
  • Ticaret 2, (%100)
mikrosis
vpshardware
servershoping
teknologicalserver
SysError

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

renkcreative renkcreative WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Senelerdir yurtiçi-yurtdışı sunucu, vps, hosting firmalarıyla çalışırım. Bir tanesinin Nuh'un Gemisi temasını kullandığını görmedim. Aslında iyi bir fikir.

Nuh'un Gemisi güveni temsil ediyor bir kere. O gemiye binen herkes hayatta kalıyor çünkü. İnternet siteleri de böyle. Sağlam altyapısı olmayan bir gemiye bindiklerinde her site alabora oluyor. Burada Nuhun Gemisi ile güven fikrini ön plana çıkarıp yaratıcı sloganlarla marka olunabilir.

Tabi isim bulmak da sıkıntı. Kıbrıs'ta Nuhun Gemisi oteli var, noahsark.com.tr'yi kullanıyor.

Noah, Nuh demek. Noah's "Nuh'un" deyip sonuna VPS, cloud, server ve bu işlerle alakalı bir kelime eklenebilir. Bu kelimeler gemiyle eş anlamlı olabilir, gemiyi çağrıştırabilir.

Fikir yani :)
SysError BCanKARA

kişi bu mesajı beğendi.

YusufErarslan YusufErarslan Opencart Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ceo - Founder
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
hocam wubnetwork.com var hiç kullanmadım yanında frmwub.com ile beraber satıyorum

SysError SysError Hello World! Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 78 / 81
  • Ticaret 22, (%100)

renkcreative adlı üyeden alıntı

Senelerdir yurtiçi-yurtdışı sunucu, vps, hosting firmalarıyla çalışırım. Bir tanesinin Nuh'un Gemisi temasını kullandığını görmedim. Aslında iyi bir fikir.

Nuh'un Gemisi güveni temsil ediyor bir kere. O gemiye binen herkes hayatta kalıyor çünkü. İnternet siteleri de böyle. Sağlam altyapısı olmayan bir gemiye bindiklerinde her site alabora oluyor. Burada Nuhun Gemisi ile güven fikrini ön plana çıkarıp yaratıcı sloganlarla marka olunabilir.

Tabi isim bulmak da sıkıntı. Kıbrıs'ta Nuhun Gemisi oteli var, noahsark.com.tr'yi kullanıyor.

Noah, Nuh demek. Noah's "Nuh'un" deyip sonuna VPS, cloud, server ve bu işlerle alakalı bir kelime eklenebilir. Bu kelimeler gemiyle eş anlamlı olabilir, gemiyi çağrıştırabilir.

Fikir yani :)

Merhabalar hocam, fikiriniz için gerçekten teşekkür ederim. Konu da açık açık belirttim özel bir isim istemediğimi fakat diğer arkadaşlar hep özel isimler yazmışlar. Ben de tam olarak sizinle aynı fikirdeyim, anlamlı bir isim olması gerek, satın almak isteyen müşterilere en baştan firmanın kalitesi konusunda fikir vermesi gerek isimin. Yorumunuzu geç gördüğüm için Steeldc.com şeklinde bir domain tescil ettirdim bir kaç dakika önce. Bu domain hakkında ki yorumunuz nedir "Steel Data Center" yani türkçe anlamı çelik veri merkezi şeklinde, burada kaliteyi, alt yapıyı, sağlamlığı belirtmek istedim, düşünceleriniz nedir bu domain ile ilgili?

renkcreative renkcreative WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Steel kelimesi bence güzel bir kelime. İşinizle de uyuşuyor.

Siteyi de bu anlamda gri ve beyaz tonlar arasında yapabilirsiniz. Bu renk kombininde hem sadeliği, kaliteyi yakalamak mümkün, hem de yazılar ve görseller ön planda olur.

Ben beğendim :) Her şey gönlünüzce olsun inşallah.
SysError

kişi bu mesajı beğendi.

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
editt//
SysError

kişi bu mesajı beğendi.

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
elfa vds.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al