freelance iş ilanları

Böyle Bir Video Nasıl Yapılabiliyor ?

16 Mesajlar 2.366 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Adobenin popüler After Effects, Premier Pro programlarıyla bu türden videoları oldukça kolay şekilde hazıtlayabilirsiniz.

Yukarıdaki gibi videolar oluşturmak için öğrenmek zor sayılmaz. Azmederseniz bir haftaya öğrenebilirsiniz. İnternette çok sayıda video eğitimi mevcut bununla ilgili.

Yeşil ekran olayına gelince... Yeşil ekran diğerlerine göre asıl görsel ile fonun ayrılmasında kullanılan en etkili renklerden biri ve tüm video camiası bu yeşil arka planda çekim uygulamasını kullanıyor.

Dolayısıyla after effects gibi programlarda da böyle arkası yeşil bir videoyu programa upload ettiğinizde bir iki tıkla yeşil kısımları silip dilediğiniz resmi ekleyebilirsiniz.

Ayrıca sağdan sahneye girip çıkan film afişlerini eklemek ve o efektleri yapmak diğerlerinden çok daha kolay.

Başarılar dilerim.

wmaraci
reklam

YumurcaK YumurcaK Murat-fan.blogspot.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Ilginize tesekkur ederim arkadaslar sagolun. Tek bir sorum olacak. Ben intertnet uzerinden dersleri takip edecegim ama programin butun derslerini mi yoksa sadece bu is icin gerekli olan kismimi ogrenmeliyim.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Montajı nefes almamış gibi yapmayın ya ben yoruldum.

cagdaskorkmaz.com.tr

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

YumurcaK adlı üyeden alıntı

Ilginize tesekkur ederim arkadaslar sagolun. Tek bir sorum olacak. Ben intertnet uzerinden dersleri takip edecegim ama programin butun derslerini mi yoksa sadece bu is icin gerekli olan kismimi ogrenmeliyim.

Önce after effects panelinin nasıl kullanıldığını bilmek gerekiyor. Ne nerede, ne işe yarıyor? gibi... Bunları bilmeden diğer dersler karmaşık ve zor gelebilir. Sonrasında yeni proje oluşturma, sahne ekleme konularına bakın. Daha sonra sırasıyla keyframe kavramını, yeşil zemin nasıl silinir, hangi effectler kullanılır bunları yazı ve resimlere nasıl hareket verilir bu derslere bakın.

Burada ters piramit öğrenme taktiğini kullanın. Önce piramitin en altı olan genel program bilgilerinden başlayıp ana hedefiniz olan video upload edip yeşil arka plan silme ve resime ve yazılara hareket verme konularına doğru yol alın.

Zaten bunları yaptığınızda neyi nasıl öğreneceğinizi öğrenmeye başlayacaksınız.

Siz bir yerden başlayın, gerisi size kendini gösterecektir. Öğrenme ilginç bir süreçtir. Bazen nereden başlamamız gerektiğini bir türlü bilemeyiz. Nereden başlarsak başlayalım karışık ve zor gelir. Ama gayret ettikçe bu gayretin ilahi bir karşılığı olarak mıdır yoksa yaradılışın temel gerçeğinden midir nedir yollar kendini göstermeye başlar. İşte tam bu noktada KAVRAMA süreci başlar.

Kavrama aşamasından sonrası kolaydır. Ama çoğu kişi kavramaya ulaşamadan "çok zor" deyip pes eder. (hazır eğitimler aramaya başlar).

Aslında benim önerim piyasada çok kaliteli eğitim setleri üreten bir firma var. Ama reklam olmasın diye buradan link vermek istemyorum. PM den ulaşanlara bildirebilirim. Çoğu eğitim setini kullanmış biri olarak kesinlikle tavsiye edeceğim bu setlerle her şeyi öğrenmek mümkün.

Ya da yukarıda dediğim gibi biraz saç baş yolup şu dönüm noktası KAVRAMAya ulaşmak gerekiyor.

Saygılar

wmaraci
wmaraci

MYMEDYA MYMEDYA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
ben bunu powerpointde bile yaparı önce video yu çek sonra efektleri powerpoint de ver

Karahan29 Karahan29 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 135 / 41
  • Ticaret 12, (%100)
greenscreen olayı yeşil perde kullanılarak yapılıyor perdede gölgenizin olmaması lazım bunun için ışıklandırmanın iyi ayarlanması gerekiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al