freelance iş ilanları

Google Ne Yapmaya Çalışıyor?

11 Mesajlar 2.845 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

HavlayanKirpi HavlayanKirpi HavlayanKirpi.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blogging
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 5, (%100)
Google bu aralar harbiden sapıttı.

İlk örneğim anahtar kelime bazlı yükselme konusuyla ilgili olacak;
Bir blogumu kelimesinde yükseltmeye çalışıyorum. Bundan yaklaşık 3 hafta önce güncel blog kelimesinde 29. sıradayken geçen hafta 9. sıraya kadar yükseldim. 9. Sıradayken 1 gün sonra 49. sıraya geriledim. 2 gün 49. sırada kaldıktan sonra 8. sıraya çıktım. Ve şundada ilk 500'de site gözükmüyor. Eminim 2 gün içerisinde ilk 3'e girmiş olarak görürüm.

İkinci örneğimde google'ın kopya içerik algoritmasıyla ve çalıntı içeriklerle ilgili olacak;
Sitemin içeriklerini şimdiye kadar çalan 30 kadar blogu filtreye sokmuştum. Daha sonra nedenini bilmediğim bir sebepten kendi blogum filtreye girdi. Bundan yaklaşık 2 ay önce filtreden çıktı ve eski haline kavuştu. Şimdi oyuncash.com adlı bir site var ve bu site benim sitemde dahil olmak üzere onlarca blogdan içerik çalıyor. Günde tahmini yaklaşık 400-500 adet içerik giriyor siteye! Bu 4 aylık site içerik ve başlıklar aynı olacak şekilde içeriğimi çalmasına karşın benim sitem google'da daha önce indexlenmiş olmasına rağmen bazı konularda benim üstümde çıkıyor. Sitenin neredeyse yarısı spam fakat ne kadar spam raporu gönderirsem gönderiyim hala filtreye girmedi. Durduk yere sitemi filtreye sokan google bu kadar bariz şekilde spam içeriği barındıran siteleri hala filtreye sokmadığı gibi birde özgün içerikten daha yukarda yer veriyor.

ÖZET GEÇİYORUM..
Burdan çıkardığım sonuç google'a seven değil s**en yaranır.

http://www.havlayankirpi.com - Güncel Bilgi Platformu
wmaraci
reklam

YusufKISA YusufKISA yusufkisa.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)
Benim başımada gelmişti çok kötü bir durum. Adam benim içeriğimi çalıyordu daha üste çıkıyordu.

Sitendeki yazıların içerisine link göm, bari bir fayfası olsun.
Botla çekiyor içerikleri besbelli. Ama adamada yaramış, ziyaretçisi bol alexası çok iyi durumda.

yhs yhs Software Developer Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Software Developer
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 36 / 16
  • Ticaret 6, (%100)
ilk 3 deki yerimi bırakmam :)

erdilin erdilin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 8 / 33
  • Ticaret 5, (%80)
ziyaretci defteri programı ile alakalı bir calısma yapmıs iseniz sandbux alırsınız. bilginiz olsun

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blogging
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 5, (%100)

Yusuf KISA adlı üyeden alıntı

Benim başımada gelmişti çok kötü bir durum. Adam benim içeriğimi çalıyordu daha üste çıkıyordu.

Sitendeki yazıların içerisine link göm, bari bir fayfası olsun.
Botla çekiyor içerikleri besbelli. Ama adamada yaramış, ziyaretçisi bol alexası çok iyi durumda.

Malesef aldığı içerikteki linkleri ve sitemin adının yazılı olduğu kısımları çıkarıyor. Filtreye girecek sonunda ama şimdiye kadar google'ın çoktan bunu farketmesi gerekmekteydi. Kopya içerikleri özgün içerikten yukarda çıkarmasını saymıyorum bile..

Ek Olarak:

yapaybilgi adlı üyeden alıntı

ilk 3 deki yerimi bırakmam :)

http://www.ucli.net/
http://www.mugorum.com/
http://www.yapaybilgi.com/

Bu 3 blog size mi ait?

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
ilk ondayım bende güncel blog kelimesinde ama bu aralar çok değişiyor sizinki gibi

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Geçmiş olsun kardeşim... Bayağı sinirlenmişsin bu duruma farkettim de. Bence olaya kendi sitenden başlayarak toparlamaya çalışsan daha iyi olucak diye düşünüyorum... Önce aşağıdaki kodları temize çek.

Her şeye meta kullanmışsın kardeşim. Bu kadar meta İYİ DEĞİL. Javascript dosyalarını dışarıdan çağır site içinde KULLANMAMAYA çalış...

Ek olarak sitenin adı havayan kirpi. Peki sitende kaç kere "havlayan kirpi" geçiyor ve kaç keywordsün ana sayfan içersinde? Ben söyleyeyim bir tek "güncel blog" kelimesi geçiyor.
maç izle, müzik dinle, video izle, haber, güncel blog, blogger, havlayan kirpi, canlı yayınlar
Bu keywordsların site içerisinde kullanmazsan google seni zaten spamcı olarak görecektir.

Keywords demek "Ben sitemde bu konulara yer veriyorum" demektir ama bu aranmalar sitende yok bile. Descrption da dahil.

Biliyorum bana kızıyorsun ama olay her zaman göründüğü gibi değildir bazen...
csariaslan

kişi bu mesajı beğendi.

yhs yhs Software Developer Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Software Developer
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 36 / 16
  • Ticaret 6, (%100)

hayır sadece 1i bana ait.

• Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blogging
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 5, (%100)
@SeoMakale,

Blogger altyapısını kullandığım için JS dosyalarını ayrı bir host içinde tutmuyorum. Zaten 2 adet fonksiyon var JS komutu gerektiren. Ayrıca güncel blog kelimesinde ilk sırada çıkmam önemli değil aylık 8bin araması olan bir kelime benim anlatmak istediğim Google'ın dengesizliği ve stabilliği kaybetmiş olması. Yinede bilgiler için teşekkürler.

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
pekmezgibi.blogspot.com da sizin gibi altyapıya sahip ama title descriptiona biraz yer veriyor içeriğinde üstelik keywords de yok :) Güncel blog kelimesinde çıkmak istiyorsam ister istemez bu kelimeleri ana sayfada geçirmem gerekiyor :)

Güncel blog yeni konulara açılıyor! Merhaba güncel blog okuları gibi yazına başlarsan ister istemez ana sayfadaki özetlerde bu kelimeler geçecek ve daha iyi olacaktır.

Benim sevdiğim söz merhaba google seo bilimcileri. (Herkes araştırmacı ve bende bu konuda bilimciler olarak adlandırdım kendimizi) :) Google seo titlemde descriptionda ve keywordsta geçiyor seo ve optimizasyonlar da mevcut çok kelimede 20 den fazla backlink almadım anahtar kelimemde dışarıdan ama çok kelimede bu sayfalarda çıkıyorum...

Optimizasyon birazcık yeni algoritma ile bunları istiyor :) Dün seo kelimesinde 9 sayfadaydım bugün 6 ya düşmüşüm yarın 10 a atar bir şey diyemem çünkü rekabet etmediğim kelimelerden birisi zamanı var çünkü sitemde de fazla geçmiyor.

Umarım demek istediğimi anlamışsındır kardeş :)
yhs

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al