freelance iş ilanları

Alexa'ya Tokat Gibi Cevap

31 Mesajlar 5.195 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SynapseMm SynapseMm Yalan Dünya... Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 200 / 201
  • Ticaret 4, (%100)
Alexa'nın mantığını hala anlamamış insanların yorumlarıyla dolmuş :) . Alexa değerlerini önemsemeyenler , sıralamalarda istediği yerlere gelemeyenlerdir..Alexa düşürmek basittir bazı yöntemler uygulayarak.Fakat istediğiniz konuma yöntemlerle getirdiniz.Daha sonra ne olacak ? Doğal olmadığından dolayı geriliyeceksiniz...

Benim 15 Yıllık sitem var neden şu sıralarda dolanıyor ? Alexa yıllanmış sitelere ayrıcalık tanımıyor..Alexa'nın amacı kaliteli hite göre sıralamaya koyması...Hemen çıkma oranı , sitede kalma süresi vs ortalamasını alıp hesaplanmaktadır..Yeni sitelerde ani düşüş ve çıkışlar olabilir daha sonra oturur.Alexa tamamen hitin fazla olmasından çok kalitesine önem veriyor..Bu adam bu siteye girmiş ama ne kadar durmuş , kaç sayfa dolaşıp çıkmış ? 20 Bin işe yaramaz hemen çıkan ziyaretçe , 10 BİN sitede uzun kalan ziyaretçi daha iyidir.Alexa bu gözle bakıyor.

Tabi bizim millet istediği yere gelemeyince , çamur atmasını çok iyi bilir..Yok ben TR'de 3 binlere 4 binlere geldim..Benden iyimi bilcen diyen mi dersin ? 4 -5 yıllık sitem var ama 8 bin lerde dolanıyor mu dersin .. Önce siz kendi sitenizi bir tanıyın , gelen ziyaretçinin kalitesinin ölçüp biçin daha sonra Alexa'ya çamur atın..

Daha iyisini yapana kadar en iyisi Alexa'dır.
turkeytrick KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

Derdi Dünya olanın Dünya kadar derdi olurmuş.
wmaraci
reklam

yigit2606 yigit2606 Filmkolik ve Şüpheci Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek FreeStyle
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
alexa ücretli olmuş sanırım ? aylık 10 dolar diyor

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
Sen zaten açıklamaşsın neden değersiz olduğunu, üç günlük siteler böyleyken, yılların sitelerini hep milyonlardan düşürmüyor.

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

SynapseMm adlı üyeden alıntı

Alexa'nın mantığını hala anlamamış insanların yorumlarıyla dolmuş :) . Alexa değerlerini önemsemeyenler , sıralamalarda istediği yerlere gelemeyenlerdir..Alexa düşürmek basittir bazı yöntemler uygulayarak.Fakat istediğiniz konuma yöntemlerle getirdiniz.Daha sonra ne olacak ? Doğal olmadığından dolayı geriliyeceksiniz...

Benim 15 Yıllık sitem var neden şu sıralarda dolanıyor ? Alexa yıllanmış sitelere ayrıcalık tanımıyor..Alexa'nın amacı kaliteli hite göre sıralamaya koyması...Hemen çıkma oranı , sitede kalma süresi vs ortalamasını alıp hesaplanmaktadır..Yeni sitelerde ani düşüş ve çıkışlar olabilir daha sonra oturur.Alexa tamamen hitin fazla olmasından çok kalitesine önem veriyor..Bu adam bu siteye girmiş ama ne kadar durmuş , kaç sayfa dolaşıp çıkmış ? 20 Bin işe yaramaz hemen çıkan ziyaretçe , 10 BİN sitede uzun kalan ziyaretçi daha iyidir.Alexa bu gözle bakıyor.

Tabi bizim millet istediği yere gelemeyince , çamur atmasını çok iyi bilir..Yok ben TR'de 3 binlere 4 binlere geldim..Benden iyimi bilcen diyen mi dersin ? 4 -5 yıllık sitem var ama 8 bin lerde dolanıyor mu dersin .. Önce siz kendi sitenizi bir tanıyın , gelen ziyaretçinin kalitesinin ölçüp biçin daha sonra Alexa'ya çamur atın..

Daha iyisini yapana kadar en iyisi Alexa'dır.

Cevabı çok önce gördüm ama şimdi cevap yazmak istiyorum :)

Bi kere kafanıza göre sonuçlarda istediğim yere gelmediğimi söyleyemezsiniz. Ben kimi kelimelerde uludağ sözlük ve ekşi sözlük ile rekabet içindeyim.

Wikipedia'yı geride bıraktığım bir kelime de var. Google'ın gayet sevdiği kaliteli bir blogum var.
Alexa'nın bana göre çok da önemli olmamasını başka yerlere çekmeyin.

wmaraci
wmaraci

uysal027 uysal027 Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek VBulletin İşleri
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 402
  • Beğeniler 109 / 41
  • Ticaret 12, (%100)
Onu bunu bilmem ben 1 yıl emek vermiş seo calısması yaptırmış ve yılda 20 bin sadece özgun içerik girip Gerekli tüm tecizatları siteme sunmuş olup Alexada sitem 10 K larda ise.

Ve bir başka site açılalı 1 2 ay olmuş 50 60 içerik ve ilgisiz alakasız bir site Alexada 5 6 k sıralama alıyorsa.

O Alexa Benim Gözümde Değersizdir.

Ayrıca Benim sitem günde 3 K tekil alacak TR sıralaması 10 k Olacak diğer arkadasın gunluk tekili 350 400 olup 5 6 k TR sıralaması alacak.

Saçmalayan bir sistem Olduğu bu durumda belli oluyor zaten.

http://goo.gl/iMywUg

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
usta bana altına sayac koydurmayın sitenin senin siteni 2le carpacak hiti var boşunamı düşürüyor alexa ayrıca %100 özgündür benim sitem bilip bilmeden konusup adamın asabını bozmayın önce inceleyin siteyi

işte buu

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Hocam istediğinizi yapın 6 sitemdede başıma geldi :) 2-3 Ayda 200K global 3 K tr düştü daha sonrasında bir yükselişe geçti durduramadım.
KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

PNR PNR Makinist Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 120 / 126
  • Ticaret 11, (%100)
1 aydir stabil,düzgün ilerleyem sitem.
Bot veya ilegal hicbirsey kullanmadim ama gece gunduz cok emek verdim özgünlük olsun tasarim olsun.

KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

uysal027 uysal027 Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek VBulletin İşleri
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 402
  • Beğeniler 109 / 41
  • Ticaret 12, (%100)

KadirHameş adlı üyeden alıntı

usta bana altına sayac koydurmayın sitenin senin siteni 2le carpacak hiti var boşunamı düşürüyor alexa ayrıca %100 özgündür benim sitem bilip bilmeden konusup adamın asabını bozmayın önce inceleyin siteyi

Sayaca gerek yok Başarılı günler dilerim insallah alexada 1. sıraya çıkarsınız. Ancak bu tur konu açıyor iseniz tartışmaya açık olmalı ve eleştirileri kabullenmelisiniz.

Seni bu konuda uyarmak isteyenlere sen teşekkür edeceğine sen başka yerlerdesin. ney ise bizim sitelerimiz 3 k yıda gordu suan 6 k larda sen incele istersen. Ama isterse 1 k larda olsun beni yadırgamaz.
KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

http://goo.gl/iMywUg

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
hocam konuyu actıgıma acacagıma pişman eddiniz beni sadece sen degil sadece birton insan elestiri yapılırda bazı elestirileri kaldıramıyorum cünki ben emek veriyorum ve %100 özgün gidiyorum fotolara varana kadar yani yaptıgınız eleştirileri buna göre yaparsanız zaten düzgün cevaplar alırsınız ben sitede kimseyi kırmayan ve herkesede yardımcı olmaya calısan biriyim ben hangi konuyu acsam tartışma cıkıyor anlamıyorum ki sorun bendemi neyse hocam size basarılar dilerim

işte buu
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al