wmaraci reklam
lidertakipci

Turkcell de 4.5G geldi.. Ben beğendim.

26 Mesajlar 3.144 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

osmanfurkanaydin osmanfurkanaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Profesyonel Mobil Yazılımcı
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 113 / 116
  • Ticaret 70, (%100)
vodafone da yok malesef sebekeler arasinda ama aveada bile var.. fotografta mevcut hatta

wmaraci
reklam

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Turkcell bildiğim kadarı ile kullanılan internet paketlerinin üstüne 4GB ekleme yapacak.
Yani kullandığınız paket 2GB'sa 6GB olacak. Ama fiyat politikasında değişiklik olur mu kesin bir yorum yapamıyorum. Fakat kişisel görüşüm bence bir değişim olmayacak.

• Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 113 / 116
  • Ticaret 70, (%100)
paket fiyatlarinda degisimler mutlaka olur.
eger 2gb lik bir pakete 10 lira veriyosam 10 tl ye yine 6 gblik paket alir 12 gb kullanir 20 tl oderim mantiken.:) tabi bu isin biraz kurnazlik yanı:)
tahminimceeger o sekilde olursa kimsenin yeni beri agini tercih edecegini zannetmiyorum. 3g hizida ideal bi hizda o yuzden fiyat bakimindan 4.5g ye gerek duyulacagini zannetmiyorum acikcasi. ki birde liseliler var o da isin bir diger yani :)

tahminimce 3G internet paketleri en az %30 oraninda duser.. eger herkez hiza alisir da 2G cekim gucu gibi mobil veri paketlerini talep etmezse paketler bedavaya fiyattan olur belkide.

ben windows telefonum icin turkcell sinirsiz internet kullaniyorum mesela 20 TL ye 1 gb den sonra hiz 96 kbps ye yani 2G ye dusuyo.. eski nokia telefonlarin hizina yani :) bundada yine tahminimce sinirsiz paketlerde misal, 4.5 g kotasi doldugunda 2.5 g gibi 3g hizindan az 2g hizindan biraz ust bir veri akisi saglayan sebekeye baglarlar..

ve bununla beraber telefonun cekmedigi bi yer de kalmiyacak heralde... cok guclu bi cekim agindan bahsediliyo 4.5G internet hizi 100 megapit diye biliyorum.. tabi bu kural almanyada falan gecerli ama ????? :) ?????

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Yanıldığınız bir nokta var. GSM şirketleri sizlere fazla bir ücret talep etmesi söz konusu değil. Mevcut alt yapılarını güçlendirerek bağlantı protokollerini LTE standartlarına çıkartıyorlar. Bu 2G den 3G geçiş gibi düşünün. Firmanın alt yapı değişikliği size neden zamlı bir bedel yansıtsınki.

Aksine 15 - 20 GB'lık paketleri daha uygun fiyatlara alabileceğiz. Benim düşüncem bu yönde. İnternet hız kotaları baz istasyonlarına düşen yükü azaltmak için konuluyor. ( Birazda Ticari yönü var tabi. ) Fiber alt yapı ile güçlendirilen baz istasyonlarında artık trafik daha az yaşanacağı için bir esneklik yaratıla bilir.

Bazı arkdaşlarda 4G - 3G paketi falan diyorlar. Sen gidip 2G paketi alabiliyormusun şuan hayır. Buda aynı şekilde tüm ineternet alt yapısı 4 G olacak. Firma bizlere 4G internet paketi diye satış yapmayak. Belki ilk isimlerini öne çıkarmak için 4G ineternet paketi diye paketler gelecektir ancak şuan bir internet hizmetiniz varsa. Baz istasyonları LTE geçtiği taktirde 4G yazısını göreceksiniz ve internet hızınız 4G olacak.

Bir daha düşündüm Burası TÜRKİYE
melankolia EkipNetwork osmanfurkanaydin

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
osmanfurkanaydin ,

Bulunduğum bölgede altyapı mı yok artık ondan dolayıdır belki de. :)
osmanfurkanaydin

kişi bu mesajı beğendi.

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
merhaba,

bu dediğiniz mümkün değil şuanda 1 nisan 2016 resmi hizmet başlangıcı tüm ülkedeki operatörler aynı anda hizmet verecektir.

ufukozdemir ufukozdemir Biraz Vicdan Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 72 / 160
  • Ticaret 17, (%100)
aynı tas aynı hamam :D bizim köyde yine pencerenin dibine telefon koymaya devam ederim , şehir merkezinde zaten alıştık 4-5mbit internete :D öğrenilmiş çaresizlik :)
osmanfurkanaydin

kişi bu mesajı beğendi.

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
3G dediler, Ankara'nın göbeğinde 9 mbit'i geçmiyor internet hızı. Heralde 4,5G ile 15 mbit'i görücez. :D
osmanfurkanaydin

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 113 / 116
  • Ticaret 70, (%100)

simao adlı üyeden alıntı

merhaba,

bu dediğiniz mümkün değil şuanda 1 nisan 2016 resmi hizmet başlangıcı tüm ülkedeki operatörler aynı anda hizmet verecektir.

baz istasyonlarınayakın bi mevkide mobil şebeke aramayı seçip LTE yi seç. Şebekede 4.5G görünüyor.. :) :) :) Türkcell hanım bana alt yapının hazırlama çalışmalrı var diye bilgi verdi.. demekki 4.5G şuan kullanıma hazır. sözleşme gereği nisanda verilecek gibi düşüncem var bilmiyorum doğru mu??? ara sıra dene istersen sadece dün yakalaybildim 4.5G şebekesini onun dışında bağlanamadım. :D :D :D bağlantı var ve kullanılabiliyor kısacası

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
inşallah paketlerin gb miktarları da şöyle bi 10-15 gb a çıkar.
yoksa bu 4.5g nin bir anlamı kalmıyor.

Ek Olarak: inşallah paketlerin gb miktarları da şöyle bi 10-15 gb a çıkar.
yoksa bu 4.5g nin bir anlamı kalmıyor.
osmanfurkanaydin

kişi bu mesajı beğendi.

ozergul.net/com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al