wmaraci reklam
lidertakipci

Okurlarınıza 2 TL karşılığı yalan söyler misiniz?

53 Mesajlar 8.018 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Bumads (Bumerang) Hürriyet’in internet üzerinde iştirak gösteren, blog yazarlarını ve okurlarını hedefleyen bir reklam platformu. Ağına dahil olan blog sahiplerine çok cüzi ücretler karşılığı reklam yayınlatmak gibi bir misyonu var ve izlenimlerime göre bu işte oldukça başarılı.

Bumads’cılar bana da zaman zaman reklam kampanyalarıyla ilgili çeşitli teklifler gönderiyorlar, henüz bu tekliflerden hiçbirini değerlendirip bloguma yansıtmış değilim çünkü bu memleketin kaliteli içerikler üreten, ayağa düşmemiş bloglara da ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Hal vaziyet böyleyken az önce posta kutuma yeni bir reklam teklifi daha gönderdiler. Benden “Ece Sükan” isimli bir vatandaşın blogumu incelediğini ve bana en çok yakışacak bilgisayar renginin turuncu olduğuna karar verdiğini yazmamı istiyorlar, buna karşılık bana 2 TL vereceklermiş. Yazının başlığını ve içeriğini de benim yerime harfi harfine belirlemişler, oysa gerçekte ben ne Ece Sükan’ı tanırım ne de birileri gelip bana böyle böyle bir konudan bahsetti.

İşte bunlar benim zerre hazzetmediğim olaylar. Adamlara göre benim okuyucularıma gözümü kırpmadan yalan söylememin, pardon, halihazırda söylenmiş bir yalanı copy-paste etmemin bedeli 2 TL.

Daha fazla yorum yapmayacağım, buyrun samimiyetine güvenerek her gün takip ettiğiniz blog yazarların bu konudaki tutumunu kendiniz gözlemleyin: http://goo.gl/J36T3 (blog yazarları darılmasın gücenmesin, bu doğru bir şey değil).

----

Yazı "Egonomik"e aittir. Paylaşmak istedim.
Kaynak: http://www.egonomik.com/2012/02/okurlariniza-2-tl-karsiligi-yalan-soyler-misiniz/
HasanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
Dediklerinizde haklısınız ancak bu durum herkes için söz konusu değil sanırım. Reddedilmeyecek Teklifler gelebiliyor örnek:

Bumerang şartları gereği ekran görüntüsü kaldırıldı.

Genc Genc Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)
Bende yeni üye oldum 2 tl teklif ettiler yayınladım bazı arakdaşlar kabul ettikçe arttığını söyledi ve yanılmıyorlar sanırım üsttekine bakarsak :)

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

NeoEkonomi adlı üyeden alıntı

Dediklerinizde haklısınız ancak bu durum herkes için söz konusu değil sanırım. Reddedilmeyecek Teklifler gelebiliyor örnek:

Resimdeki teklifler arasında en üstte olan örnek verilmiş zaten yukarıda görebileceğiniz gibi.

+ Son parağrafı incelemenizi öneriyorum

Daha fazla yorum yapmayacağım, buyrun samimiyetine güvenerek her gün takip ettiğiniz blog yazarların bu konudaki tutumunu kendiniz gözlemleyin: http://goo.gl/J36T3 (blog yazarları darılmasın gücenmesin, bu doğru bir şey değil).

Aynı içeriği yüzlerce site yayınlıyor.

Genç adlı üyeden alıntı

Bende yeni üye oldum 2 tl teklif ettiler yayınladım bazı arakdaşlar kabul ettikçe arttığını söyledi ve yanılmıyorlar sanırım üsttekine bakarsak :)

Herşey para değilki :) Burada anlatılmak istenen, okuyucularınıza yalan söylemeye değer mi? Gelen teklifteki yazıyı okursan demek istenileni anlayacaksın :) Sizin adınıza bir güzel yazmışlar birde..

wmaraci
wmaraci

isodmin isodmin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Waiter / Writer / Webmaster
  • Konum Suudi Arabistan
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 223 / 159
  • Ticaret 4, (%100)
Blog dünyası artık kazanç için çalışıyor, normal...

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)

Atakan adlı üyeden alıntı

Resimdeki teklifler arasında en üstte olan örnek verilmiş zaten yukarıda görebileceğiniz gibi.

+ Son parağrafı incelemenizi öneriyorum

Aynı içeriği yüzlerce site yayınlıyor.

Aslında burada makalede yakınılan şey tam belli değil blogger'ların böyle ucuz teklifler karşısında makale paylaşması ve okurlarını kandırması mı yoksa Bumerang'ın düşük teklifler mi vermesi? Nihayetinde bu bir reklam süreci kazanmak için her yol zorunlu ve mübah diyebiliriz.

WM forumlarında 1-2 TL'ye tanıtım yazısı alan çok arkadaş var sanırım onlar için ideal.
mertcanermis

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

NeoEkonomi adlı üyeden alıntı

Aslında burada makalede yakınılan şey tam belli değil blogger'ların böyle ucuz teklifler karşısında makale paylaşması ve okurlarını kandırması mı yoksa Bumerang'ın düşük teklifler mi vermesi? Nihayetinde bu bir reklam süreci kazanmak için her yol zorunlu ve mübah diyebiliriz.

WM forumlarında 1-2 TL'ye tanıtım yazısı alan çok arkadaş var sanırım onlar için ideal.

Burada eleştrilen şey ne böyle ucuz teklifler karşısında makale paylaşılması, ne de ücretin düşük olması.. Yazıyı iyi okursanız zaten anlayacaksınız :)

Ayrıca en üstte gelen teklifin içeriğini okuyunuz. "bir çok blog gibi benim bloğumu da inceledi..." diye devam eden bir cümle var. Sizin adınıza yazmışlar ve siz bunu yayınladığınızda sonuçta yalan söylemiş oluyorsunuz.

Okuyuculara verilen değer..
isousluer Serhan NeoEkonomi

kişi bu mesajı beğendi.

exorcist26 exorcist26 Türkçe Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 37 / 78
  • Ticaret 25, (%100)
Hocam ne alakası var yalan söylemekle onu anlamadım? Sonuçta bu bir reklam altında reklam ibaresi mevcut. Ayrıca sitesine googleadsense ya da başka bir reklam ekleyen herkes bu mantığa bakarak günde binlerce kez yalan söylüyor oluyor. Türlü çeşit reklam yayınlanıyor insanların internetteki tercihlerine göre. İnsanlar yayınlar ya da yayınlamaz bu kişisel bir tercihtir ve yayınlayanları yalancılıkla suçlamak yersizdir. Bazılarına 2 tl geliyor bazılarına 35 tl bazılarına 50 tl . He adam diyorsa benim parayla pulla işim olmaz ben bu siteyi yeşillik olsun diye kurdum hiçbir ticari beklentim falanda yok o zaman reklama hiç bulaşmaması hepsinden hayırlı.
yhs

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

exorcist26 adlı üyeden alıntı

Hocam ne alakası var yalan söylemekle onu anlamadım? Sonuçta bu bir reklam altında reklam ibaresi mevcut. Ayrıca sitesine googleadsense ya da başka bir reklam ekleyen herkes bu mantığa bakarak günde binlerce kez yalan söylüyor oluyor. Türlü çeşit reklam yayınlanıyor insanların internetteki tercihlerine göre. İnsanlar yayınlar ya da yayınlamaz bu kişisel bir tercihtir ve yayınlayanları yalancılıkla suçlamak yersizdir. Bazılarına 2 tl geliyor bazılarına 35 tl bazılarına 50 tl . He adam diyorsa benim parayla pulla işim olmaz ben bu siteyi yeşillik olsun diye kurdum hiçbir ticari beklentim falanda yok o zaman reklama hiç bulaşmaması hepsinden hayırlı.

Aynı içeriği başka sitede görünce yakınan biz değil miyiz? Ya da başka tamamen kopyala-yapıştır yapınca Google açısından iyi olmuyor bu diyen biz değil miyiz :) Bu da ayrı mesele. Sonuçta yüzlerce site aynı başlık ve aynı içeriği yayınlıyor.

Çok şükür para uğruna ne böyle birşeyi yayınlamayı aklımdan geçirdim, ne de yayınladım :)

Sony, en renkli VAIO serisi için Ece Sükan'la güzel bir işe imza attı. Ünlü moda ikonu Ece Sükan, benim bloguma yakışacak olan rengi belirledi. Blogları tek tek inceleyen Ece Sükan içerik, tasarım ve duruşa göre 6 farklı rengi olan Sony VAIO içinden bana kırmızı VAIO'yu seçti.

Sizin tercihiniz tabi, karışmak haddime değil. Yazı hoşuma gitti ve hemfikir olduğum için paylaştım.

Genc Genc Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)
Atakan okudum yazıyı ; diyecek fazla bir şey yok ancak bir şey demek istiyorum ;
Bu insanlar bizim paylaştığımız şeye tıklayıp onları kandırmak mı oluyor anlayamadım ?
Kandırmak olsaydı bu Sony bunu yazmazdı herhalde , yapmadı başkası onun adına konu açıyor para teklif ediyor(hürriyet) peki sony buna izin verir mi sanıyorsun ?

geçtim onu bu Ece Sükan gibi tanınmış bir kişi ünlü olan bu hanımefendi neden para karşılığı yalan söylüyor ki ?

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al