wmaraci reklam

Sosyal Ağ Projesi (Büyük Bütçeli)

20 Mesajlar 2.489 Okunma
smmexpress

BeTu BeTu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 43 / 48
  • Ticaret 1, (%100)
Arkanızda maddi destek veren bir iş adamı bulursanız başarılı bir proje olabilir. Hayırlısı olsun diyeyim.
NovemberNight

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam tüm büyük çaplı projeler için maddi destek gerekiyor bu bir gerçek. Mesela onedio için 1,2 milyon dolar yatırım yapılmış. Yatırım olmadan bu iş olmuyor maalesef. Haa yatırım yapılır tutar tutmaz o da bilinemez tabi. Yoksa her milyon doları olan bugün sosyal ağ sahibi olurdu.

Ben teklifimi yazın birkaç teknoloji devi site adminine ve belki birkaç iş adamına sunacağım notere tasdiklettirdikten sonra. Akıllarına yatar evet bu iş olabilir derlerse projeye başlanır yok ben umut görmüyorum bu projede derlerse o da kendi kararlarıdır. Onlar neticede bu işi benden iyi bilen insanlar. benim esas işim eğitim ve şu anda doktoraya devam ettiğim için zaman sıkıntım da var dediğim gibi.

Suistimal Suistimal Bismişah, Allah Allah Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 138 / 123
  • Ticaret 30, (%97)
Bence scorp uygulaması yeni girişimcilerin önünü açtı. Hala bir şeyler yapılacağını gösterdiler.

Ama mühim olan reklam. Bunu unutmayın.
NovemberNight

kişi bu mesajı beğendi.

Çalış, Çabala.

pg13 pg13 Xcode. Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek BilişimTeknolojileri Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 321
  • Beğeniler 72 / 101
  • Ticaret 11, (%100)

-Noterde bu işlemleri yaparken nelere dikkat etmeliyim? Projeyi öyle bir tasdikletmem gerekir ki adam site konseptinde tek bir maddeyi değiştirip benzerini açamasın.
-yatırımcı bulmak için nasıl bir yol izlemeliyim?
-Benim programlama bilgim yok, genelde bu işlere giren kişiler programlama bilgisi olan kişiler. Sitelerini kafalarına göre kendileri kodlayan kişiler. Bu benim için dezavantaj mıdır?

1- önce şu noter işini bi unutun. aklına her fikir gelen noterde tastikletecem kafasında. koskoca facebook, twitter, myspace gibi devler benzerlerini açtırmamayı başardı mı? türkiye penceresinden bakalım. ekşi sözlük başka bir sözlük sitesi açtırmamayı başardı mı? böyle bir dünya yok. her zaman ilk çıkan avantajlıdır ve taklitler aslını yaşatır önce bunu kabullenin.

2- yatırımcı bulmak için önce siteyi çalışır hale getirip vizyonu geniş insanlar bulmanız gerekir. türkiye gibi bir ülkede ise yatırımcı çıkacağını sanmıyorum. bu nedenle yabancı finansörlere yönelmeniz gerekecek bence.

3- progralama bilmeden bu işin altından kalkamazsınız. acı ama gerçek. ileride çok büyük bir şirket haline gelirse projeniz elbette yüzlerce çalışanınız, bir programcı ekibiniz olacaktır. ancak başlangıç için sizin bu konuyu kotaracak kadar bilginiz olması şart.

özetle işiniz çok zor görünüyor. gönül ister tabi türkiyeden de böyle dünya çapında bir sosyal ağ çıksın. başarılar dilerim.
halilozcevik 1SMHMedya NovemberNight

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

fearlestlockg fearlestlockg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
ortak arıyormusunuz?

37153 37153 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 72 / 38
  • Ticaret 13, (%100)
Merhaba,

Tavsiyem ilk olarak bir dijital proje yöneticisiyle çalışman veya ekibine katman.

Yatırımcılar sen ilk faturanı kesene kadar veya proje hazırlayana kadar pek ilgilenmezler. Hatta hiç ilgilenmezler.

RosenCruz RosenCruz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Pazarlama ve iletişim uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 43 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Proje iyi bir ivme ile başlarsa yatırım desteği alınabilir ama soyut şeylere yatırım yapmazlar. Gözle görülür bir ağın çalıştığını görmek isterler. Umarım başarılı olursunuz. Markalaşma ve isim hakkınızı almak için bu işin uzmanı şirketlerden profesyonel yardım almanızı tavsiye ederim.

sosyoblog sosyoblog WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafik ve Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 2, (%100)
hayırlı olsun,ben de konuyu takip ederek sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım

looktr looktr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad N** N**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 170 / 65
  • Ticaret 3, (%100)
Nihayet konsept üreterek yeni bir şeyler ortaya koyarak proje üretmeye çalışan bir kişi daha! Umarım başarılı olursunuz. Nacizane tavsiyelerim şunlar:

1. ***da ve wm aracında dürüst ilkeli becerikli php koderlar var. Onlarla tanışıp düzenli iletişim kur. Yapım geliştirme ve sorun çözme aşamalrında en iyi sonuçlar böyle alınır.
2. Büyük bir maliyetle büyük bir proje başlatmak yerine küçük olarak başlat. Bırak kendisi büyüsün. Evinin yanında boş yer varsa bir garaj yaptır. :)
3. TV reklamı gibi büyük maliyetli tanıtımlara sakın girişme. Zaten her doğan çocok face hesabıyla geliyor. :) Doğru kitleye doğru şekilde ulaşabilirsen işi bedavaya bile getirebilirsin.
Pahalı reklamlar sadece saçacak parası olan, çok büyük ürün ve hizmetleri bir anda sürüp satmak isteyenler için geçerli.
4. Ya paralı olsun ya da iyi bir reklam stratejisi belirle. Güvenli düzeyli kullanışlı faydalı ve virüssüz bir sosyal medya için düşük düzenli bir parayla sayısız kullanıcı toplayabilirsiniz. Hırsız, atarlı ergen, it kopuk sapık ************** çöplüğüne dönüşmeyen bir yapıyı hedeflemelisiniz.
Kendi reklam altyapınızı kurarak adsense ve facebook reklamlarına rekabet bile yapabilirsiniz.

DPCCO DPCCO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Game Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 145 / 123
  • Ticaret 8, (%100)
Çok doğru bir analiz bence sosyal ağ demesekte benzer konsept benimde bir projem var hatta bu proje için 3 kişi olan ekibimi 4 yeni kişiyle anlaşarak 7 kişiye çıkarttım. Büyük ve iyi yerlere gelebilir. Önden yerlerimizi alalım :)

Yatırım için önce projede belirli bir düzeye gelmen lazım, o düzeye geldikten sonra dilersen yatırım hakkında bildiklerimi paylaşabilirim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al