wmaraci reklam

Muhabbet Kuşları Hakkında

23 Mesajlar 4.643 Okunma
wmaraci reklam

projeus projeus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lojistik Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 44 / 41
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba arkadaşlar 6 senedir muhabbet kuşu yetiştirip bakıyorum. Çok sayıda kuş besledim,baktım,eğittim,çoğalltım ve neredeyse tamamını da hiç bir maddi karşılık beklemeden gerçekten güvendiğim insanlara verdim. Muhabbet kuşları bizim en rahat besleyeceğimiz evcil hayvanlardan biridir ama bu havanlar hakkında gerçekten bilgi sahibi insan sayısı az ve mağdur olan hayvan sayısı sayılamayacak kadar da çok. Bu konu altında muhabbet kuşları hakkında sorularınızı ve merak ettiklerinizi cevaplamak isterim. Yeterince bilgi sahibi olduğuma inanıyorum. Varsa sizin de soracaklarınız söyleyecekleriniz çekinmeden yazın lütfen. Özellikle beslenme,hastalıklar ve kuş seçim konusunda yardımcı olabilirim.

Hayırlı forumlar

Bazen bir fikir binlerce satır koda denktir.
wmaraci
reklam

cgrers cgrers WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 39 / 152
  • Ticaret 5, (%100)
Benim merak ettiğim iki şey var;

Beslemeyi düşünmüyorum ama bazı kuşlar aşırı saldırgan oluyor bu doğası gereği mi böyle yoksa sahibi düzgün mü bakamıyor ?, Sonradan saldırganlığı gider mi ?

İkincisi aldık güzelce besliyoruz diyelim dışarı gönderdiğimizde geri gelir mi ?

RX 560 4 GB ekran kartı hediye ediyorum. Forum sitemiz: pchastalari.com

hesapucreti hesapucreti İyilik kazandı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Profesyonel Kameraman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 558 / 560
  • Ticaret 23, (%100)
@projeus Bu çok iyi oldu hocam,
Bir kaç sorum olucak cevaplarsanız memnun olurum.

1 Senedir 6 Aylık iken aldım muhabbet kuşunu, ilk zamanlar boynuma başıma gelip konuyordu herşey güzeldi. Taki eve misafir geldi onlarla güzel kaynaşti etti felan misafir gitti daha da kuş gelmedi korktu bizden. İlk aldığım zamanlarda ben kuşuma "babacim" diye sesleniyordum. Şimdi bana arada sırada sesimi duyunca "babacim" diyor ama halen benden korkuyor, ne omzuma geliyor ne basima. Tek erkek muhabbet kuşu yanına dişi kuş alsam mı?

Biraz karışık anlattım ama şu anda aklımdaki sorular bunlar.teşekkür ediyorum simdiden

3000 Adet İnstagram Özel İsimli Kullanıcı Adları SATILIKTIR - PM ATABİLİRSİNİZ

• Üyelik 05.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lojistik Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 44 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
cgrers saldırganlık tamamen yanlış bakımdan hatta bakımsızlıktan ve ilgisizlikten kaynaklanır. Bir muhabbet kuşunun öğrenmesi gereken iki şey vardır. Kafesi ve sahibi. Kuş aldığınızda ilk 15-20 gün kadar kafesinden çıkarmayıp düzenli olarak yemini suyunu verip temizliğini yaparsanız kuş kendi meskenini sever dolayısı ile bu meskeni kendisine sunan insanı da sever. Bu 15-20 gün içinde sürekli onunda sohbet edip güzel ve yumuşak bir ses tonu ile konuşursanız asla saldırganlık görmezsiniz. İkinci sorunuzun cevabını da zaten açıklamada verdim. Kuş kafesini ve sahibini severse ne kadar dışarı salınırsa salınsın geri döner ama dışarı faktörü var bunları da unutmamak lazım. Dışarıda bir karga ya da martı avlayabilir. En garanti yöntem hiç salmamaktır.

Ek Olarak: Samusya muhabbet kuşları diğer kanatlılardan çok farklıdır. Bir güvercin,kanarya gibi değildir hassas canlılardır mutlaka ses tonunuz yada ortamdaki ani bir hareket,ses yada ışık onu korkutmuştur. Yapmanız gereken uzun bir süre kısık tonlarla konuşun onlara , mümkün mertebe ateş göstermeyin , televizyon , bilgisayar ve telefon gibi aletlerden uzak tutun. Algısı çok yüksek canlılar bunlar ve bu elektronik aletler algılarında ve de psikolojilerinde derin etkiler oluşturabilir. Çok ilgisiz bırakmayın ilginizi azalttığınız bir zamanda ise hemen eş almanız gerekir ki intihara meyilli bir kuştur. Zaten 1 yaşını doldurmuşsa eşi hak etmiş demektir. :)

wmaraci
wmaraci

hesapucreti hesapucreti İyilik kazandı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Profesyonel Kameraman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 558 / 560
  • Ticaret 23, (%100)
Pek ilgilenemiyorum ama birşey daha sormak istiyorum.
Eş değil de ayna koysam kafesine iyi olur diyorlar ama.
Bu konuda da bilgi verirseniz memnun olurum.

3000 Adet İnstagram Özel İsimli Kullanıcı Adları SATILIKTIR - PM ATABİLİRSİNİZ

• Üyelik 05.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lojistik Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 44 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Samusya ayna tamamen sakıncalı bir durum kesinlikle önermiyorum genellikle erkek kuşlarda eşcinselliğe benzeyen sorunlar oluşturuyor. Kendi ne yaparsa yansıma da onu yapıyor kendisi kur yapıyor sanki karşılık verir gibi yansıma da aynısını yapıyor ve karşısındakinin cere rengi vs alışıyor buna. Üstelik aynaya alışan kuşlar tüneklere ve kafeste ne görürse onlara sürtünüyor bu tür durumlarda anüs bölgelerinded ciddi yaralar görülüyor. Bu yaralar farkına varılmazsa mikrop kapıp kuşun ölmesine sebep olabiliyor.

RosenCruz RosenCruz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Pazarlama ve iletişim uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 43 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Bir muhabbet kuşu sever olarak bu başlık çok hoş oldu. Cidden muhteşem hayvanlar. Masrafları yok denecek kadar az ve sevgileri dostlukları sonsuz.
projeus

kişi bu mesajı beğendi.

Ugurcan Ugurcan , Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 13 / 213
  • Ticaret 4, (%100)
Mesajım bulunsun en yakın zamanda muhabbet kuşum konuşurken çektiğim videoyu koyayım buraya.
projeus

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lojistik Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 44 / 41
  • Ticaret 0, (%0)

RosenCruz adlı üyeden alıntı

Bir muhabbet kuşu sever olarak bu başlık çok hoş oldu. Cidden muhteşem hayvanlar. Masrafları yok denecek kadar az ve sevgileri dostlukları sonsuz.

Aynen öyle. Sorularınızı zamanım oldukça yanıtlamaya çalışacağım

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
Merhabalar, böyle bir başlık açmanız çok güzel. Bizlerde yavaş yavaş kanatlı hayvanların sitelerini komple ele alacağız :) muhabbetkusu.com.tr ve kanarya.com.tr alan adları var şu an elimizde..

kişisel bloğ • tevfik.org
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al