lostyazilim

Osmanlı Forumu

26 Mesajlar 2.683 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
bypangea bende mesajımda bunu belirttim. Haremin bir kız okulu ve oradakilerin bir çoğunun padişahın nikahında olmadığı gibi cariyesi konumunda bile olmadığını öğretmek lazım. Ayrıca oradaki insanların bir günlük eğitimi ve yaşantıları hatıratlardan, bir çok kaynaktan öğrenilebilir. Bu tarz eğlenceler belki kadınlar arasında bir zamanda olmuş olabilir fakat bu binde bir olan bir durumken, din ve fen bakımından devamlı yapılan eğitimler, bu resimler kadar ortaya çıkarılmıyor.

Biraz araştırma lütfen.
bypangea

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

60423 60423 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

BCanKARA adlı üyeden alıntı

Evvela haremi öğrenmeli ve padişah hanımları nasıl giyinir bunlar ile ilgili araştırma yapmalısınız. Bozulmanın zirve yaptığı son dönemlerde sarayda yetişmiş Safiye Ünüvar hanımı bile okusanız haremle ilgili yeter. Kaldı ki bu hanımın yazdıkları bile bozulmanın zirvesindeki dönemdir.

Kategori resimleri gerçekten yanlış resimler. Olayların aslını ve özünü yansıtmıyor.

Özellikle harem ve padişah hanımları ile ilgili... Hareme ve padişah eşlerine öyle kolay ulaşamazsın. Bu sebeple yabancı seyyahların kendi kültürlerine bakarak harem ve padişah eşlerini resmetmeleri doğal.

Ben üye olacaktım fakat bu iki kategori resmini gördükten sonra hassasiyeti olmayan bir forum olduğu düşüncesinden dolayı üye olmaktan vazgeçtim. Hatta sizin niyetiniz iyi olsa bile şuan bir iticilik peyda oldu... Bu mesaja vereceğiniz cevaba göre de niyetinizi elbette anlayacağız.

Kolay gelsin. İyi çalışmalar dilerim.

Hocam açıkçası bayağı bir aradım ama aradığım kaliteli bir resimdi. Kalitesiz bir resim olursa kötü gözükür diye almadım. ve zaten onlarda gerçek haremi anlatmıyordu. Vallahi içlerinden hareme en çok benzeyen resim buydu. Bende bunu aldım üstlerinde kadının göğüsleri de açıktı ama altlara doğru aldım çıplak çıkmasın diye bende biliyorum yani sonuçta haremdekiler sadece padişahla işi pişirmek için olmadığını tüm sarayın temizliğinden vs onlar sorumluydu. Ama en çok benzeyen buydu hareme. Son zamnalarda dizilerde de böyle yansıtıldığı için bu resmi seçtim. İleride zaten kategori resimlerini tek tek daha iyi hale getireceğim. Üye sayısının artmasını bekliyorum.

oguzhan adlı üyeden alıntı

tema gayet uyumlu hocam özenerek hazırladığınız belli. başarılar.

Eyvallah sağolasın! elimden geldiğince özendim.

bypangea adlı üyeden alıntı

Bu ülkede neden Osmanlı Haremi denince çıplak kadın fotoğrafları gösteriliyor anlamış değilim. Forum güzel lakin harem için konulan foto gerçeği yansıtmıyor.

Hocam son zamanlarda malum diziler vs bu yüzden...

bypangea bende mesajımda bunu belirttim. Haremin bir kız okulu ve oradakilerin bir çoğunun padişahın nikahında olmadığı gibi cariyesi konumunda bile olmadığını öğretmek lazım. Ayrıca oradaki insanların bir günlük eğitimi ve yaşantıları hatıratlardan, bir çok kaynaktan öğrenilebilir. Bu tarz eğlenceler belki kadınlar arasında bir zamanda olmuş olabilir fakat bu binde bir olan bir durumken, din ve fen bakımından devamlı yapılan eğitimler, bu resimler kadar ortaya çıkarılmıyor.

Biraz araştırma lütfen.

Cevabınızı bekliyorum

• Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Bir de harem bir kategori olacak konu değil. Harem varsa enderun da olmalı. Bunun yerine Osmanlıda Saray Eğitimi gibi bir bölüm açılabilir. Trangormad

Ek Olarak: Tabiki haremle ilgili resim bulamazsınız çünkü yok. Haremle ilgili bahsettiğim hatırattan bir kaç resim fakat telif sıkıntısı olur diye yazıları yayınlayamıyorum. Bir de bu Osmanlının son zamanları yani en çok batılılaşmanın gerçekleştiği zamanlar.

Harem bir okuldur. Ülkenin en vasıflı bayan okulu. Enderunun erkek okulu olduğu gibi. Padişah anneleri de padişahlara eşlerini bu okuldan seçerlerdi. Ya nereden seçeceklerdi?

Şimdi sen gel bunların çırılçıplak bir arada oynayıp dans ettiklerini düşün. :) Düşünebiliyorsan, mantıklı geliyorsa eğer yapacak bir şey yok.

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

Bir de harem bir kategori olacak konu değil. Harem varsa enderun da olmalı. Bunun yerine Osmanlıda Saray Eğitimi gibi bir bölüm açılabilir. Trangormad

Ek Olarak: Tabiki haremle ilgili resim bulamazsınız çünkü yok. Haremle ilgili bahsettiğim hatırattan bir kaç resim fakat telif sıkıntısı olur diye yazıları yayınlayamıyorum. Bir de bu Osmanlının son zamanları yani en çok batılılaşmanın gerçekleştiği zamanlar.

Harem bir okuldur. Ülkenin en vasıflı bayan okulu. Enderunun erkek okulu olduğu gibi. Padişah anneleri de padişahlara eşlerini bu okuldan seçerlerdi. Ya nereden seçeceklerdi?

Şimdi sen gel bunların çırılçıplak bir arada oynayıp dans ettiklerini düşün. :) Düşünebiliyorsan, mantıklı geliyorsa eğer yapacak bir şey yok.

hocam biliyorum bunları fakat sizin neden bu kadar kızdığınızı anlayamadım elbette enderunda olacak ancak forumu daha dün açtım sizlerin sayesinde dahada iyileşecektir. sizden görüşlerinizi forumuma üye iken inceleyip bildirmenizi isteyebilir miyim? görüşleriniz tümüne saygım var ve değer veriyorum. Sizin de benden olduğunuzu düşünüyorum hocam. saygılar...

örnek harem uygunmudur?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Bence daha güzeldir. Daha iyi olacağına inanıyorum. Siteye üye olacağım. Trangormad

Bazı şeylere açıklık getirdikten sonra bu çalışman ve ilgin için sana teşekkür ederim. 17 yaşındasın ve bu heyecanını daha ileriye taşımanı dilerim.

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

Bence daha güzeldir. Daha iyi olacağına inanıyorum. Siteye üye olacağım. Trangormad

Bazı şeylere açıklık getirdikten sonra bu çalışman ve ilgin için sana teşekkür ederim. 17 yaşındasın ve bu heyecanını daha ileriye taşımanı dilerim.

tamamdır hocam sizin engin bilginizden yararlanmak bana çok şey katar. ben tarihe olan ilgimi hiçbir zaman kaybetmedim Allah'ın izniyle kaybetmem.

• Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Trangormad kardeşim benim engin bir bilgim yok. İnşaAllah bende kendi çapımda öğrenmeye devam ediyorum. Hepimiz öğrenmekle yükümlüyüz. Kolay gelsin tekrar.
60423

kişi bu mesajı beğendi.

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
güzel olmuş hayırlı olsun ,umarım paylaşımlarınızı doğru kaynaklardan alırsınız.
UNKEF 60423

kişi bu mesajı beğendi.

analogfikir analogfikir Osmanlı İmparatorluğu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 224 / 118
  • Ticaret 11, (%100)
bencede tarih bilgisi olan birinin harem kısmında çıplak fotolar eklemesi biraz şaşırtıcı olmuş.

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

analogfikir adlı üyeden alıntı

bencede tarih bilgisi olan birinin harem kısmında çıplak fotolar eklemesi biraz şaşırtıcı olmuş.

konuyu yukarıda açıkladım şu anda resim üzerinde çalışıyorum

Ek Olarak: analogfikir harem resmi düzenledi forumu kontrol edebilirsin hocam
analogfikir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al