lostyazilim

6. ayında sözlük sitesi için nasılız

7 Mesajlar 996 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

MuhammedEminoglu MuhammedEminoglu Alter Sözlük Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 42 / 40
  • Ticaret 7, (%100)
arkadaşlar www.altersozluk.com sitesinin webmaster'ıyım, 6. ayımıza girdik, henüz çok kayda değer bir gelişme elde edemedik, organik trafik sadece günlük 300-400 tıklarda. direkt trafiğimiz yoğun neyse ki. günlük 1000'e yakın tekil hitimiz var.

sitem için tavsiyede bulunabilir misiniz? ne yapabiliriz? özellikle seo konusunda yapabileceklerimiz nelerdir? 112 bin google index var ama istediğimiz sonucu alamıyoruz henüz.

wmaraci
reklam

YusufCelik YusufCelik Öğrenmeyi Seviyor... Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 41 / 56
  • Ticaret 4, (%100)
Bence zamana bırakmalısınız.Ben AlterSözlük'e üye oldum ve hala ara sıra bakıyorum.Eğer ortamın kalitesi düşmezse üye sayısı çok artar diye düşünüyorum.

günler günleri kovalar, şansımız varsa böyle yıllar geçer

OzanP OzanP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 215 / 100
  • Ticaret 9, (%100)
Bu konuda subizaretta ile birlikte bir hareket içerisine gireceğiz. Maksat buradaki konuda güncellenmiş olsun :)

ingilizceogrenmeliyim.com

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)
Zamanla düzelir bence, 6 Ayda 112K index 300-400 hit az geldi banada. Ama zamanla hitlerin artacağı kanaatindeyim.

wmaraci
wmaraci

OzanP OzanP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 215 / 100
  • Ticaret 9, (%100)
Konu çok eski bir konu hocam. Site 2 yıllık artık :) Hitler de muhtemelen o seviyede değil :) Sadece altersözlük konusunu güncellemek için yazdım ben.

ingilizceogrenmeliyim.com

ErsinK ErsinK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bu sözlükler bana göre diğer sitelerden daha uzun süreli olursa tutar diye düşünüyorum . Sonuçta tüm düşünceler yazılar yorumları özgün bir içerik olarak algılıyor google :)

MuhammedEminoglu MuhammedEminoglu Alter Sözlük Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 42 / 40
  • Ticaret 7, (%100)

OzanP adlı üyeden alıntı

Konu çok eski bir konu hocam. Site 2 yıllık artık :) Hitler de muhtemelen o seviyede değil :) Sadece altersözlük konusunu güncellemek için yazdım ben.

Sözlük şu anda iyi konumda, seo çalışması içerisine giriyoruz. günlük hitleri çok büyük değişiklik içermiyor. ancak indexlenme sıkıntıları mevcut. En iyi zamanlarında bir içerik 10 dk içerisinde index'lenirken şu anda 1 saat içerisinde bile index almıyor. Google bizi az ziyaret ediyor artık. Biz de sorunu çözmek için "ping" atma sistemine geçiyoruz, içerik yazıldığında servislere ping göndereceğiz. Bu durumun indexlenme hızını artıracağını düşünüyorum. Şimdilik aylık 500 manuel olarak indexleme yolunu uyguluyorum (google gibi getir)

Bunun da yanında hiçbir sözlük sisteminde olmayan bir özellik gelecek. Her şey hit değil elbette, çok değerli yazarlarımız var, asıl kazanç bu. Ancak insanların yazdıkları yazıların daha geniş kesimlere hitab etmesini istemesi de çok normal. Bu yüzden daha iyi SEO şart. Bakalım bu konuda kapsamlı bir çalışmaya giriyoruz, sonuçlar 3 ay içerisinde daha net görülür. Cevap veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al