freelance iş ilanları

Eteğimizdeki Taşları Dökelim

11 Mesajlar 1.943 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MekanGunlugu MekanGunlugu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Halkla İlişkiler Ve Online Satış Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 6 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar Herkese,

Ben belli bir sürede edindiğim tecrübenin ardından şunu farkettim ki SEO falan neyi ne kadar doğru yapsak da, her gün konuşulan konulara her ne kadar dikkat etmeye çalışsak da gün sonunda hiçbirimiz google ne ister bilmiyoruz. Kullanıcı deneyimi falan diye mamal okumayalım birbirimize çünkü hepimiz ne kadar çok absürd makaleler gördük ki arama motorlarında en tepede yer almış.

Benim şahit olduğum ve sormak istediğim bir durum var. Bazı yazılarım belli bir zaman geçtikten sonra çok üst sıralara geliyor. Bu nasıl oluyor bilmiyorum ve lütfen bana işte o yazı hit alıyor da yükseliyor yok ya da backlink ediniyor da yükseliyor demeyin çünkü ben bu yazıların ne kadar okunduğunu görebiliyorum, ne kadar paylaşıldığını görebiliyorum. Böyle saçma bir şekilde yükselecek hitler almıyor o yazılar maalesef.

SEO başlıkları altında her gün backlink muhabbeti yapılan durumlardan çok daha fazlası var bu işin altında bence. Aramızda bir kaç blog yazarı var bunu keşfetmiş ve sır gibi saklayan. Şimdi onların öne çıkıp konuşmasını, eteklerindeki taşları dökmelerini istiyorum.

Google'da öne çıkmaya etki olarak SEO denen şeyin payı bence %1 bile değil. Altında farklı ölçütler var. Bizim konuştuklarımızdan farklı ölçütler var.

Hepimiz saygı çerçevesinde görüşlerimizi belirtelim. Bir adım atma başlığı olsun bu.

Sizin deneyimlediğiniz farklı şeyler nelerdir?

Edit: Örneğin bu yazıyı yazmamın ardından Google'da "Eteğimizdeki Taşları Dökelim" diye bir aratma yaptım. Bu konu ikinci sırada çıkıyor ki tamam bu çok normal ama yayın tarihi "3 ocak 2016" görünüyor.

Bakın bildiklerimizden farklı bir durum var burada. O yayın tarihinin bir şekilde manipüle edilmiş olma olasılığı sayesinde mi bu yazı 2. sırada?

Nedir bu şimdi?

Bu gibi konuları paylaşalım istiyorum ben.

Google'da "Mekan Günlüğü" olarak aratın.
wmaraci
reklam

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Altında farklı ölçütler var. Bizim konuştuklarımızdan farklı ölçütler var.

Katılıyorum, yakın zamandır bende söylenenlerin arkasında farklı bir şeyler olduğunu düşünür oldum. Takipteyim.
MekanGunlugu

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
sitendeki, yazıları yeni algoritmasına göre düzenleyip, derleyip ve yazdığın yazının bilgilendirmeyi amaçladığını sen bile kendi kendine inanırsan, ozaman o kelimede hit elde edersin. Kelimelerin bazılarında yükselmesinin sebebi ise, Google nin siteni sevmesidir. + Sitenin hızlı olmasıdır.

Benim tavsiyem;
Web sitenizin Google web yöneticisi kurallarına uygun hale getirin.
Google nin sayfa hızlandırmayı kontrol sayfasından, yani buradan sitenizin hızını ve sitenizin hızını etkileyen etkenleri çözün.
Web sitenize makale yazarken, o makalenin rast gele değilde, sitenizde gezen bir kullanıcı olarak düşünerek yazmanız.
Özellikle Wordpress için her eklediğniz yazı için özel içerik, özel resim varsa alt etiket, özel keyword, ve açıklama bilgisi girin..

Gerisi gelicektir.

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI

• Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 6 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
sitendeki, yazıları yeni algoritmasına göre düzenleyip, derleyip ve yazdığın yazının bilgilendirmeyi amaçladığını sen bile kendi kendine inanırsan, ozaman o kelimede hit elde edersin. Kelimelerin bazılarında yükselmesinin sebebi ise, Google nin siteni sevmesidir. + Sitenin hızlı olmasıdır.

Benim tavsiyem;
Web sitenizin Google web yöneticisi kurallarına uygun hale getirin.
Google nin sayfa hızlandırmayı kontrol sayfasından, yani buradan sitenizin hızını ve sitenizin hızını etkileyen etkenleri çözün.
Web sitenize makale yazarken, o makalenin rast gele değilde, sitenizde gezen bir kullanıcı olarak düşünerek yazmanız.
Özellikle Wordpress için her eklediğniz yazı için özel içerik, özel resim varsa alt etiket, özel keyword, ve açıklama bilgisi girin..

Gerisi gelicektir.

Selamlar,

Keşke benim siteme bir baksaydınız bunu yazmadan önce. Site hız puanım mobil için 74 masaüstü için 88. Resim alt tagleri, arama açıklamaları, bilmem neler her şeyi inciğine cıncığına bakarak, dikkat ederek yapıyorum zaten.

Söylemek istediğim şey bu zaten. Bildiğimiz konuların dışına çıkalım biraz.

wmaraci
wmaraci

kadikoy34php kadikoy34php Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web programcılıği
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
Ben fazlasıyla katılıyorum. Hele şu backlink olayı beni bitiriyor. Tamam illaki yararı vardır ancak "bir backlink 6 ay sonra anca etkisini gösterir" gibi şeyler gerçekten bence saçma. Site 6 ay beklesen zaten yükseliyor. E o zaman backlinke gerek yok?

Siteme 3 ay düzenli yazı girmiştim 5. sayfadan yukarı çıkmamıştı. Makale girmeyi bıraktım ve 1 ay sonra baktım ilk sıralarda. Bence biz çok çabuk hurafelere kapılan insanlarız..
MekanGunlugu qgrup

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)

MekanGunlugu adlı üyeden alıntı

Selamlar,

Keşke benim siteme bir baksaydınız bunu yazmadan önce. Site hız puanım mobil için 74 masaüstü için 88. Resim alt tagleri, arama açıklamaları, bilmem neler her şeyi inciğine cıncığına bakarak, dikkat ederek yapıyorum zaten.

Söylemek istediğim şey bu zaten. Bildiğimiz konuların dışına çıkalım biraz.

vallahi hocam yanlış anlamada sitenin teması cok itici, İnsanların sitene giripte gezmelerini sağlıyacak bir grafik yok. + grafikte gördüğün gibi alt etiketler eksik, seo hocasindan tarattırdım

https://wmaraci.com/seo-analiz?s=http://www.mekangunlugu.com/

buradanda bakabilirsin sitenizin sağdece hızlı olması lazım değil web yönergesi kurallarına uymanızda fayda var. ben kendimce anladığım kadarı ile buradan anlattım ben cok aşırı bir profesyonel seocu değilim ama, yaptıklarımı yazıyorum umarım işinize yarar

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla, biz buraya ne yazarsak, yazalım. Sizin internet sitelerinin farklı ve gizli bir şeyler yapılarak öne çıkarıldığı görüşünüzü değiştiremeyiz. Bence öncelikle bu sabit fikri aklınızdan çıkartmalısınız. Bundan başlayın ve gerisi çorap söküğü gibi gelir. Emin olun.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 6 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar Merhabalar,

Katılımınız için teşekkür ederim. Şimdi bu konuyu benim sitem gibi görmenizi istemiyorum. Sabit fikirlilik de değil, benimki deneyimlerimizi paylaşmak üzerine insanları paylaşıma davet etmek. Bu site analizi yapan hazır uygulamalara ben bir çok konuda güvenmiyorum açıkçası. Kimsenin bu uygulamaları baz alarak sitesine yön verdiğini zannetmiyorum. Sitemin grafik açıdan yetersiz olması ise çok başka bir konu. Bu eleştri için ayrıca teşekkür ederim.

Burada kişisel bir durum yok, bu konuda kişisel bir websitesi üzerine konuşmuyoruz. Bizim her gün konuştuğumuz konular dışında edindiğimiz tecrübeyi paylaşıma açıyoruz bu başlık altında.

• Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
Mekangunlugu harika bir alan adı, dediğim gibi birazcık oynama olursa tadından yenmez bana göre, heleki yaz aylarında, kış aylarında kullanıcılar yığılır diye düşünüyorum cünkü, mekan aramaları coktur türkiye' ve diyer ülkelerde insanlar tatil yerleri ariyorlar, sen bunarı gösteriyor ve bilgilendiriyorsun bu güzel. Dediğim gibi biraz grafik şimiden kolay gelsin

• Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 6 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Mekangunlugu harika bir alan adı, dediğim gibi birazcık oynama olursa tadından yenmez bana göre, heleki yaz aylarında, kış aylarında kullanıcılar yığılır diye düşünüyorum cünkü, mekan aramaları coktur türkiye' ve diyer ülkelerde insanlar tatil yerleri ariyorlar, sen bunarı gösteriyor ve bilgilendiriyorsun bu güzel. Dediğim gibi biraz grafik şimiden kolay gelsin

Çok teşekkür ederim. Bu çok yeni bir site insallah dediğiniz gibi işler yapabilirim. Üzerinde çalışıp toparlamaya çalıştığım bir kaç şablon var. Ben de geçmeyi düşünüyorum yakın zamanda.

Ben inanıyorum ki hepimiz bir noktaya geliyoruz. Sitelerimizin istatistiklerine bakıyoruz, google sıralamalarımıza bakıyoruz ve diyoruz ki neden olmuyor?

Neyi yanlış yapıyorum?

Ama bir şekilde öne çıktığımız da bazı yazılar oluyor değil mi. Ya da olmuyor bilemiyorum.

Karşılaştığınız ve anlam veremediğiniz neler var bunları paylaşalım istiyorum :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al