Bunun burada, bu kadar kısa soru ile çözülmesine olanak yok. Çünkü, davacı size doğrudan mı dava açtı? Yoksa yürütülen bir soruşturma esnasında, söz konusu paylaşımı yapan forumdaki kullanıcının IP adresi takip edilerek mi sizin foruma ulaşıldı? Davadaki tarafların sizin için ifadeleri neler? Eğer kamu hukuku adına takip ediliyorsa, savcının hazırladığı iddianamedeki deliller neler? Karşı taraf var ise avukatı var mı? Karşı tarafından iddiaları neler? Dava aşamasında bilirkişi tayin edilecek mi veya tayin edildi mi?

Avukat değilim ama bunlar bilinmeden burada yapılacak her yorum hatalı olabilir. Sadece şu açıdan fikir verebilirim. Yaşınızın küçüklüğü davada etkin olacaktır. Dava sonucunda ceza alsanız ve bu sicilinize işlese bile gelecekte çalışacağınız işyerleri bu suç kaydınızı adli kayda işlenmediği sürece göremez. Ayrıca devlet bunu bulamaz ise ve benim avukatım var demişsiniz. Ya avukatınız ile görüşmediniz ya da görüştüyseniz size yapmanız gereken konular hakkında bilgi vermemiş. Savunma makamı olarak forumun yönetimi hala sizde ise söz konusu üyenin IP adreslerini siz sunmak zorundasınız. Eğer forumu kapattı veya devretti iseniz bu durumda TİB'den IP kayıtlarının istenmesi için mahkemeye dilekçe sunmalısınız.

Bunları bilişim suçları hakkında çok fazla bilgim olmadan ben yazıyorum. Avukatınız ne yaptı? veya ne yapıyor?