wmaraci reklam

Sadece blogdan ekmek yemek mümkün mü?

26 Mesajlar 2.298 Okunma
smmexpress

Fsocean Fsocean Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 175 / 77
  • Ticaret 11, (%100)
Sabır gerekli bu işler de ve ilk başta biraz yatırım. Daha sonra, kazanç sağlarsınız diye umuyorum hocam. Ve ne kadar kaliteli olursa o kadar rağbet görür.

wmaraci
reklam

falcao falcao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
kaliteye harcayacağınız bütçeniz yoksa da içerik inanılmaz zengin olmalı. buna örnek "bloghocam"ı verebilirim. blogger üzerinden yayın yapıyor ancak içerikler o kadar faydalı ki görseline bakmıyorsunuz bile sitenin.

polathinyo polathinyo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEO | Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 43 / 37
  • Ticaret 58, (%97)
Artık eskisi gibi değil.
Herkes kişisel blog veya bir kategoride blog açıp, uzman olmaya ve para kazanmaya çalışıyor.
Eğer bu işten para kazanmak ve ekmek yemek istiyorsanız; olmayan tarzda bir blog açın. Nasıl mı? Orasını siz bulacaksınız.

İnsanlar artık sıkılmış durumda, yenilik istiyorlar.
Bir gününüzü oturup, hiç bir iş yapmadan elinize kağıt kalem alarak yapabileceğiniz daha önce hiç yapılmamış (insanların ilgisini çekecek, özgün, Google'da insanların arama yaparak sizi bulacağı bilgiler içerecek) bir blog yapısı veya farklı bir iş listesi hazırlasanız arasından eminim kendinize göre bir şey bulabilirsiniz.

Kendinize; şuan o bilgisayarın başında otururken ne yaptığınızı, ne yapmaya çalıştığınızı ve ne yapmanız gerektiğini sorun.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Bu işlerde para kazanmak istiyorsanız ya maharetli olduğunuz alanda yazılar/paylaşımlar yazacaksanız ya da çok araştıracak, çok gezecek, çok göreceksiniz ve bunu ziyaretçiye aktaracaksınız.

Ben iki kilit noktanın site ilerleyişini muazzam arttırdığını düşünüyorum;

1) Kendini nispeten bilgi sahibi gördüğün alanda paylaşım yapmak
2) Ziyaretçilerle soru-cevap veya yorumlaşma noktasında olabildiğince bütünleşmek

Misal ben özellikle KPSS düz memurluk konusunda çok çok iyiyim. Konuya hakimim, KPSS konusunda geçmişim var. Kamu kurumlarının yoğunluğu/işleyişi/maaşları vs. yönünden de bilgim var belli bir derecede. Haliyle bu konularda çok rahat sıkılmadan yazı yazabiliyorum ve tüm yazılarım da ziyaretçinin direkt bilgileneceği yazılar. KPSS ve memurluk ile ilgili bazı kelimelerde memurlar.net gibi bir siteyi dahi geride bırakmışlığım var.

Tabi sorulan onlarca soruya birebir cevap vermem ve herkesle ilgilenmem de artı katıyor siteme. Nitekim ziyaretçi ile ne kadar çok ilgilenirseniz site ilerleyişi konusunda kafanız o kadar rahat olur.

Son bir şey daha, sosyal medya konusunda etkinliğim KOCA BİR SIFIR diyebilirim. Ona rağmen 1k üzeri tekil hit alıyorum ve beni tatmin edecek geliri elde ediyorum.
OiS

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

DPCCO DPCCO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Game Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 145 / 123
  • Ticaret 8, (%100)
kralsoft Hocam sende gördün 18 günlük kazancın miktarını tıklanma ve reklam görüntülenme oranlarını :) Oluyor yani :D Daha böyle nice siteler biliyorum.

optimistpesimist optimistpesimist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 15 / 4
  • Ticaret 1, (%100)

kralsoft adlı üyeden alıntı

bence yemek istediğin ekmeğe bağlı olarak değişir ama bloglardan ben çok büyük paralar kazanılacağını sanmıyorum. Birde şöyle birşey var emek verip bekleyecek sabıra sahip misin ?

Bir blog 50k-100k hiti varsa tahmini olarak günde maksimum 200 tık alsa, tıklama başına 15 kuruş alsa ortalama 30 tl ayda 900 tl kazanır diye düşünüyorum.

50K hite 30 Tl mi? Nasıl bir hesap hocam bu :) TO %3 olsa bin gösterime 30 tık olur. 50k gösterime 50*30= 1500 tık olur. 1500*0,15TL=225 TL olur günde..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al