Bu işlerde para kazanmak istiyorsanız ya maharetli olduğunuz alanda yazılar/paylaşımlar yazacaksanız ya da çok araştıracak, çok gezecek, çok göreceksiniz ve bunu ziyaretçiye aktaracaksınız.

Ben iki kilit noktanın site ilerleyişini muazzam arttırdığını düşünüyorum;

1) Kendini nispeten bilgi sahibi gördüğün alanda paylaşım yapmak
2) Ziyaretçilerle soru-cevap veya yorumlaşma noktasında olabildiğince bütünleşmek

Misal ben özellikle KPSS düz memurluk konusunda çok çok iyiyim. Konuya hakimim, KPSS konusunda geçmişim var. Kamu kurumlarının yoğunluğu/işleyişi/maaşları vs. yönünden de bilgim var belli bir derecede. Haliyle bu konularda çok rahat sıkılmadan yazı yazabiliyorum ve tüm yazılarım da ziyaretçinin direkt bilgileneceği yazılar. KPSS ve memurluk ile ilgili bazı kelimelerde memurlar.net gibi bir siteyi dahi geride bırakmışlığım var.

Tabi sorulan onlarca soruya birebir cevap vermem ve herkesle ilgilenmem de artı katıyor siteme. Nitekim ziyaretçi ile ne kadar çok ilgilenirseniz site ilerleyişi konusunda kafanız o kadar rahat olur.

Son bir şey daha, sosyal medya konusunda etkinliğim KOCA BİR SIFIR diyebilirim. Ona rağmen 1k üzeri tekil hit alıyorum ve beni tatmin edecek geliri elde ediyorum.