freelance iş ilanları

Direct adminden Cpanele Yedeği Nasıl Taşırım

7 Mesajlar 3.400 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar direct admin den sitenim full yedeğini aldım bunu Cpaneldeki Yedekleme Sihirbazı ndan yükledim ve Dosyalar Geri Yükleniyor diye ekran geldi baya bi uzundu dosya isimleri yazıyordu sonra ftp ye giriş yaptım www klasöründe filan yedeklediğim dosyalar yer almıyor nasıl yapabilirim bunu acaba.

Sorun Çözülmüştür Arkadaşlar şu şekilde çözdüm c panelde yeni bir veri tabanı oluşturun sonra phpmyadmin girip oluşturduğumuz veri tabanına eski yedekteki veritabanı sql sini içe aktarı seçerek yüklüyoruz ve sonra ftp den attığımız yedek dosyalara girerek wp-config i yeni veri tabanı ismi ile değiştiriyoruz bukadar sonra eğer admin panele filan girmeye çalıştığınızda wp-includes/pluggable.php on line 866 gibi çıkarsa bu pluggable dosyasını ve config.php yi notepad++ ile açın üstte kodlama kısmını uft 8 bom suz olarak seçin kaydedin ve tekrar ftp ye atın bukadar arkadaşlar :)

wmaraci
reklam

Emreee Emreee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)
rardan çıkart. dosyaları ftp programı ile gönder. mySQL 'de program ile gönderirsen daha iyi olur diye düşünüyorum
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Teşekkürler hocam bir denyeyim rardan çıkarıp yollamayı

ozzy5a ozzy5a WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Web Kodlama
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 1 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
yıllar önce yapmıştım bu taşımayı pek çok program v.s. falan var ama en sağlıklı ve en iyi yöntem arkadaşımızın dediği gibi FTP ile dosyaları attıktan sonra SQL 'i göndermeniz olacaktır.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
SQL yi nereden göndereceğim acaba arkadaşlar dosyaları atma işlemi tamamlandı şuan.
Emreee

kişi bu mesajı beğendi.

ozzy5a ozzy5a WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Web Kodlama
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 1 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
directadmin'de phpmyadmin var mı o kadarını hatırlamıyorum malesef ona "google> directadmin sql aktarma" şeklinde öğrenebilirsin. sql'i indirdikten sonra cpanel>phpmyadmin diyip içe aktar seçeneğiyle sql verisini sunucuda çekebilirsin SQL verisini dosyalarına tekrardan bağlamayı unutma ama. Tabi bu durum her zaman şart değil mesela wordpress'de biz adres olarak "localhost" yazdığımız için bağlantı yapmaya gerek yok ama diğer CMS'lerde veya özgün tasarımlarda bu gerekebilir.

• Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

ozzy5a adlı üyeden alıntı

directadmin'de phpmyadmin var mı o kadarını hatırlamıyorum malesef ona "google> directadmin sql aktarma" şeklinde öğrenebilirsin. sql'i indirdikten sonra cpanel>phpmyadmin diyip içe aktar seçeneğiyle sql verisini sunucuda çekebilirsin SQL verisini dosyalarına tekrardan bağlamayı unutma ama. Tabi bu durum her zaman şart değil mesela wordpress'de biz adres olarak "localhost" yazdığımız için bağlantı yapmaya gerek yok ama diğer CMS'lerde veya özgün tasarımlarda bu gerekebilir.

Hocam ben şimdi myhpmyadmin den sql aktarmamıştım sadece backup kısmından yedek almıştım onunda boyutu 55mb kadardı şimdi eski hosta dönmeye çalışıyorum yoksa okadar emeğim gidicek backuptan aldığım yedekte ise veri tabanları var okadar.

Ek Olarak: Arkadaşlar bir sorum daha olucak şimdi eski hostindteki dosyaları yeni sunucuya attım mysql yedeklerini phpmyadmin den atmadan önce cpanelden yeni veritabanı oluşturup ( eski sunucudaki veritabanı ismiyle) oluşturduktan sonra yedekteki mysqlu bu veritabanınıın içinemi aktaracağım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al