wmaraci reklam
lidertakipci

Yanlış kargo gönderisinin akıbeti ne olur?

15 Mesajlar 5.367 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fyzyc fyzyc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Raporlama Uzmanı
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 39 / 90
  • Ticaret 20, (%100)
Merhaba arkadaşlar, geçen hafta elime bir kargo ulaştı, benim adımaydı ve benim adresim yazılı idi, gelen kargo içinde samsung galaxy a5 marka bir telefon vardı, işin aksi bende benzer bi kargo bekliyordum o yüzden çok incelemeden telefonu açtım.

Derken bi yarım saat sonra irsaliyedeki aynı isim fakat farklı telefon numarasını ve adresi farkettim. Kargo aynı isimde olduğum başka birine aitti ve bana yanlış ulaşmıştı. Farkedince hemen kargo şirketi olan yurt içi kargoyu aradım fakat ulaşamadım, irsaliyedeki Mars lojistiğin numarasını aradım ulaşamadım, irsaliye *****e aitti, *****i aradım müşteri temsilcii bizde öyle bi yanlış olmaz falan dedi anlaşamadık kapattım. Sonra irsaliyedeki adaşımın numarasını aradım konuyu ilettim, kendisi ************un tedarikçisimi neymiş tam anlamadım, teşekkür etti ilgilenecğini söyledi. Bugün *****e stoktan telefonu düşürtmüş, bizim telefonla alakamız kalmadı dedi, telefon artık Mars lojistiğe aitmiş, onlar yurtiçi kargodan istemiş, yurtiçi kargoda bizden isteyecekmiş ama kutuyu açtığımız için bizden maddi bi talepleri olabilirmiş.

Şimdi ben düşünceliyim, farkedince hemen aramam gereken heryeri aradım, kutuyu açmış olmam beni suçlu konuma düşürür mü? Ayrıca irsaliyenin tam üstüne kaargo etiketi yapıştırıldığı için farketmem uzun sürdü ki bende böyle bi kargo bekliyordum.

Sizce ne olur? 1 haftadır telefon duruyo, bilgisi olan varmı?

wmaraci
reklam

omer38 omer38 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Bence dokunmayın telefona. Gelip alırlar paşa paşa. Ayrıca hiç bir hak da iddia edemezler. İyi geceler

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Bence beklemede kal koy bir kenara kalsın. Hak iddia edip de seni zor duruma sokamazlar. Kendi hataları olduğu için bir şey olmaz. Fakat mala el koyma diye bir yasa var dikkat etmek gerekir.

• Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 39 / 90
  • Ticaret 20, (%100)
Valla bencede kendi hatalarını bana mal etmemeliler sonuçta ben mala el koymadım arayıp haber verdim :) Ama tırsmıyor değilim, öyle bişey çıkarsa hakem heyeti ile görüşeceğim ama kanunda nedir bilmiyorum

wmaraci
wmaraci

MehmetOYAMAK MehmetOYAMAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 125 / 156
  • Ticaret 41, (%95)
Anlamadigim şey neden birisi sizin adresinize sizin adiniza urun yollasin

• Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 39 / 90
  • Ticaret 20, (%100)
bestwriter hocam benim adıma yollanmamış yurtiçi kargo ismi yazınca çıkan ilk adrese yollamış, benimle aynı isme soyisme sahip başka birine yollamaları lazımdı.

MehmetOYAMAK MehmetOYAMAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 125 / 156
  • Ticaret 41, (%95)
O zaman sizinle ilgili bir sıkıntı yok. Bugün benim evime de bir kargo gelse adıma, ben de açıp bakarım

glofrum glofrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Tasarım , Öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 634
  • Beğeniler 160 / 85
  • Ticaret 0, (%0)
Hiçbir hak iddia edemezler eğer ederlerse ''dava edin'' deyin hocam. Hukuken talep hakları yok zira hata firmanındır hatta şuan malı geri vermeseniz bile bir halt yiyemezler.

expresstasarim expresstasarim Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret ve SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 18 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
E-Ticaret yapan biriyim, bu tip şeyler olabiliyor. Karışıklıklar vs. Böyle bir karışıklığın olması sizin hatanız değil. Siz ürünün ambalajını açmış olsanız dahi gidip yurtiçi kargoya teslim edin. Burada herhangi bir mesuliyet kağıdı imzalatmak isterlerse kabul etmeyin, aynı şekilde bir yerden ürün beklediğiniz için ürünü çekinmeden açtığınızıda bildirin. Burada iş yurtiçi kargo ile, mars lojistik-***** arasında gidip gelsin. Sizi alakadar edecek tek nokta ürünü açmış olmak, ancak Tüketici Hakları çerçevesinde ürünün açılmış olması ve olağan kullanımı ürün iadesini yapmamaya neden değildir ki bu e-ticaret sahibi biri olarak hoşuma gitmeyen kanunlardan bir tanesidir. Siz ürünü teslim edin ve hiç bir yasal yaptırımı beyan eden yazıları imzalamayın. Gerekirse Tüketici Hakem Heyetine başvurun, konudan hiç zararsız kurtulursunuz. Art niyetli olmadığınızı varsayıyorum.

• Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 39 / 90
  • Ticaret 20, (%100)
expresstasarım yorumunuz için teşekkür ederim, dediğiniz gibi internetten yapılan alışverişlerde koşulsuz 1 hafta içinde iade hakkı vardı sanırım. Ben gidip teslim edeyim ancak teslim aldığıma dair imza verdim, oraya gidip ürünü verirsem elimde bir belge olmayacak, ayrıca 1 haftadır arayıp ulaşamamam, onların hatası yüzünden benim onların peşinde koşturmam da cabası gelip almalarını beklemeyi düşünüyordum ama siz gidip teslim etmemin daha faydalı olacağını düşünüyorsunuz galiba.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al