lostyazilim

Google Adwords SEO'ya Katkı Sağlar Mı..?

40 Mesajlar 4.318 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

parababasi parababasi WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 22.03.2016
    • Yaş/Cinsiyet 36 / E
    • Meslek SEO Genius
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad C** T**
    • Mesajlar 206
    • Beğeniler 16 / 74
    • Ticaret 23, (%100)
    Google Adwords ile SEO'nun birbiri ile alakası yok. Yüzlerce kez forumlarda yazıldı çizlldi, onlarca kez Google çalışanları tarafından her seminerde de dile getiriliyor. Google Adwords'ün ve SEO'nun ne olduğunu bilmeyenlerin savunduğu bir söylemdir bu, ciddilerse komik değil ciddi değillerse komik.

wmaraci
    reklam

Inal Inal Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 26.02.2016
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek SEO Expert | Pazarlama
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad E** İ**
    • Mesajlar 876
    • Beğeniler 480 / 327
    • Ticaret 31, (%97)
    parababasi sanırım açıklamayı okumadınız. Biz SEO ya katkı sağlar derken; Google Adwords tıklamalarından sağlar demedik. Google Reklamlarından tıkladığında sitene giriyor ya adam bu da sana hit veriyor ya. Sitedeki hiti organik olarak arttırdığı için sağlar dedij bi konuyu okuyun ya biz de biliyoruz tanıtım backlin vs olmadığını

• Üyelik 22.03.2016
    • Yaş/Cinsiyet 36 / E
    • Meslek SEO Genius
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad C** T**
    • Mesajlar 206
    • Beğeniler 16 / 74
    • Ticaret 23, (%100)

Inal adlı üyeden alıntı

parababasi sanırım açıklamayı okumadınız. Biz SEO ya katkı sağlar derken; Google Adwords tıklamalarından sağlar demedik. Google Reklamlarından tıkladığında sitene giriyor ya adam bu da sana hit veriyor ya. Sitedeki hiti organik olarak arttırdığı için sağlar dedij bi konuyu okuyun ya biz de biliyoruz tanıtım backlin vs olmadığını

Eee tamam aynı şeyden bahsediyoruz işte. Adwords'ten gelen trafik nasıl organik oluyor? :) Verelim Adwords reklam her kelimede 1. sırada çıkalım o zaman, süper kafa tertemiz.

• Üyelik 26.02.2016
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad E** İ**
    • Mesajlar 876
    • Beğeniler 480 / 327
    • Ticaret 31, (%97)
    parababasi ben sana oturupta mantığı anlatamam kusura bakma senin bildiğin sen de kalsın ver oyunu devam et hit sağlar diyoruz adama verelim kafa rahat diyor SEO sadece HİTE bakıyorsa dediğin doğrudur bravo

wmaraci
    wmaraci

• Üyelik 22.03.2016
    • Yaş/Cinsiyet 36 / E
    • Meslek SEO Genius
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad C** T**
    • Mesajlar 206
    • Beğeniler 16 / 74
    • Ticaret 23, (%100)

Inal adlı üyeden alıntı

parababasi ben sana oturupta mantığı anlatamam kusura bakma senin bildiğin sen de kalsın ver oyunu devam et hit sağlar diyoruz adama verelim kafa rahat diyor SEO sadece HİTE bakıyorsa dediğin doğrudur bravo

Madem bu kadar biliyorsun, madem bu kadar uzmansın niye sordun?
    Hayatında aylık 50.000TL'den fazla Adwords Bütçesi yönetmemiş hayatında yıllık cirosu minimum 1.000.000TL şirketlere SEO danışmanlığı vermemiş adamların hepsi deha, tamam en kral sensin kardeş :) Bu arada ben SEO hite mi bakıyor demişim? Bu arada hit diye de bir şey yok poponuzdan element uydurmayın.

• Üyelik 26.02.2016
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad E** İ**
    • Mesajlar 876
    • Beğeniler 480 / 327
    • Ticaret 31, (%97)
    Ben bu forumda nice SEO uzmanlarının olduğunu bilerek paylaştım. Asla Adwords SEO ya güvenmedim sadece fikirleri öğrenmek istedim. Sen yönetmişsin belli çok biliyorsun mahalle ağzı ile konuşma burada. Ben kimseye SEO uzmanıyım demedim konum dahi yok ama belli ki sen SEO da çığır açmışsın helal sana devam et şuanda çalıştığım şirketin cirosunu öğrenmek istersen mesaj at göstereyim sana İzmir'in en büyük şirketlerini araştırısan öğrenirsin tartışmayı uzatma devam et

• Üyelik 22.03.2016
    • Yaş/Cinsiyet 36 / E
    • Meslek SEO Genius
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad C** T**
    • Mesajlar 206
    • Beğeniler 16 / 74
    • Ticaret 23, (%100)

Inal adlı üyeden alıntı

Ben bu forumda nice SEO uzmanlarının olduğunu bilerek paylaştım. Asla Adwords SEO ya güvenmedim sadece fikirleri öğrenmek istedim. Sen yönetmişsin belli çok biliyorsun mahalle ağzı ile konuşma burada. Ben kimseye SEO uzmanıyım demedim konum dahi yok ama belli ki sen SEO da çığır açmışsın helal sana devam et şuanda çalıştığım şirketin cirosunu öğrenmek istersen mesaj at göstereyim sana İzmir'in en büyük şirketlerini araştırısan öğrenirsin tartışmayı uzatma devam et

Bu durumda Murat Ülker en iyi SEO ve Adwordsçü hitçi kardeş :)

• Üyelik 26.02.2016
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad E** İ**
    • Mesajlar 876
    • Beğeniler 480 / 327
    • Ticaret 31, (%97)
    Ya devam et uzatma seninle mi tartışacağım ya Google senin tamam hadi devam et

mts mts WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 18.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Uykucu
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad S** U**
    • Mesajlar 476
    • Beğeniler 54 / 125
    • Ticaret 22, (%100)
    Adwords'ün SEO üzerinde herhangi bir etkisi olmaz. Çünkü SEO'nun kelime anlamına baktığınızda arama motoru optimizasyonu demektir ve Adwords optimizasyon yapmaz, reklam platformunun ismidir. Ama diyorsanız ki Adwords google sıralamalarına etki eder mi, böyle bir etkisi olmadığı google tarafından açıklanıyor, zira adwords sertifika eğitimi ile ilgili materyalleri incelerseniz orada da bu ibareler geçiyor.

Peki bu adwords reklamları sitemize trafik gönderiyor, e sitenin hiti, sıralamalar üzerinde etkili değil mi diyecek olursanız da, evet trafik, hit sıralamada etkili rol oynuyor fakat, bu trafik tipine ve kaynağına bğalı. Google gelen trafiğin organik aramadan mı, bir referal adres üzerinden mi, direkt mi, e-postadan mı yoksa adwords veya bir başka reklam kaynağından mı geldiğini gayet tabi anlıyor ve ona göre değerlendiriyor.

Arkadaşlar fikir üretmek, hurafelerin peşinden koşmak yerine, google eğitim videoları veya dökümanlarını incelerseniz bu soruların hepsine cevap bulabilirsiniz. Zira google hiçbirşeyi saklamıyor, insanları bilinçlendirmek adına basit ve anlaşılır açıklamalar yapıyor kendi ürün ve teknolojileri hakkında.

• Üyelik 26.02.2016
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad E** İ**
    • Mesajlar 876
    • Beğeniler 480 / 327
    • Ticaret 31, (%97)
    mts teşekkürler açıklamalar için lütfen Google dökümanını konuya atar mısınız sonuçta Adwords zararlı hit vermez Google kendi ürünü %100 fayda sağlar demiyorum ama sağlamaz da demem belge varsa çok memnun olurum

wmaraci
    Konuyu toplam 15 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 15 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al