freelance iş ilanları

Blog Kardeşliği Yenilendi

1.352 Mesajlar 148.466 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Maziliguney Maziliguney Makine Müh. Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 46 / 58
  • Ticaret 6, (%100)
Gelen geri bildirimlerle kendi blogumdaki istatistikleri karşılaştırarak?

Örneğin bir blogun verdiği istatistikte hiç yorum atmamış birisi, senin bloguna 3 yorum atmış ise bunu ortalama olarak 3 yorum atmış mı kabul ediyorsun. Bunun gibi biraz daha açıklayıcı örneklerle desteklersen daha güzel olur bence ;)

#Blog'canım: maziliguney.com
Reklam, tanıtım yazısı, link vs için iletişime geçebilirsiniz.
wmaraci
reklam

canatasever canatasever Can ATASEVER Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

Maziliguney adlı üyeden alıntı

Örneğin bir blogun verdiği istatistikte hiç yorum atmamış birisi, senin bloguna 3 yorum atmış ise bunu ortalama olarak 3 yorum atmış mı kabul ediyorsun. Bunun gibi biraz daha açıklayıcı örneklerle desteklersen daha güzel olur bence ;)

Açıklayayım o zaman:

Aşağıda, değerlendirmeye alınan geri bildirimler var, 2 tane, birisi senden diğeri de mstfturk'ten:

27 Şubat - 4 Mart haftası bloguma gönderilen yorum sayıları..

www.candanblog.com - 4
www.sanalzade.com - 3
www.bilgisizsiniz.tk - 5
www.mstfturk.com - 3
www.ehliblog.com - 2
www.hturan.net - 0

(B)ilginize..

mstfturk adlı üyeden alıntı

27 şubat-4 mart haftası yorumları
sanalzade.com 4
bilgisizsiniz.tk 6
ehliblog.com 3
candanblog.com 4
maziliguney.com 2
hturan.net 2

bilginize..

Aşağıdaki geri bildirimi ise üye grupta bir haftadan daha kısa süredir üye olduğu için değerlendirmeye almayacağımı önceki mesajımda da belirttim zaten:

duzceli81 adlı üyeden alıntı

27 şubat-4 mart haftası yorumları

www.candanblog.com 3
www.maziliguney.com 3
www.mstfturk.com 7
www.hturan.net 0
www.ehliblog.com 0
www.sanalzade.com 2

arkadaşlar ben haftada 7 yorum atarken siz sınıra bile ulaşmadınız sebebini açıklarsanız sevinirim

Gel gelelim, düzceli'nin geri bildirimini de değerlendirmeye alsam, değişecek olan şey sadece belirttiğim yorum sayısı olacak, yine uyarı alacak yani.. O yüzden, takılacak bir konu değil bu :)

mustafayasin mustafayasin PHP & IOS Developer Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 914
  • Beğeniler 91 / 173
  • Ticaret 11, (%100)

candanblog adlı üyeden alıntı

Gelen geri bildirimlerle kendi blogumdaki istatistikleri karşılaştırarak?

yanlışın var. Daha önce haftada en az 3 yorum şartı vardı az önce değiştirmişsin. Kafana göre değiştirip uyarı vermekte ne oluyor abi?

• Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

yanlışın var. Daha önce haftada en az 3 yorum şartı vardı az önce değiştirmişsin. Kafana göre değiştirip uyarı vermekte ne oluyor abi?

Bir ithamda bulunacaksan emin ol da öyle ithamda bulun mustafa kardeşim.

Önceki sayfaları istediğin gibi inceleyebilirsin, grubun ilk gününden beri haftada 5 yorum şartı var, 4 yorum atana dikkat etmesini söylüyorum, 3 yorum atanaysa uyarı veriyorum.

İlk mesajın düzenlenme zamanına bakıp da bir şeyler düşünüyorsan, üye ekleniyor, üye çıkarılıyor, cezalar veya kurallar güncelleniyor.. Gün içinde bir kaç defa değiştirme yaptığım zamanlar oluyor.

wmaraci
wmaraci

mustafayasin mustafayasin PHP & IOS Developer Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 914
  • Beğeniler 91 / 173
  • Ticaret 11, (%100)
iyi ama bundan önce de haftada 3 yorum yaptığım zamanlar oldu.. Neden uyarı almadım?

• Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

iyi ama bundan önce de haftada 3 yorum yaptığım zamanlar oldu.. Neden uyarı almadım?

Geçen hafta Ali (maziliguney)'in getirdiği öneri doğrultusunda geri bildirimlerle ilgili bir standard getirdim ve her pazartesi geri bildirimlerin yapılmasını istediğimi ekledim ilk mesaja. Eskiden böyle bir standard yoktu ve rastgele bir gün, son 1 haftayı denetliyordum. O rastgelelik yüzünden denk gelmemişsindir büyük ihtimalle.

Ama tekrar söylüyorum, grubun ilk gününden beri haftalık yorum sayısı minimum 5. 4'e dikkat etmesi söyleniyor, 3 yorumaysa uyarı veriliyor. Hiç taviz vermedim bu konuda.

• Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 46 / 58
  • Ticaret 6, (%100)
Şimdi şöyle bir durum var Can;

Aslında senin de istatistiklerini görsek daha güzel olur sanırım yoksa eksik yorum yapabiliriz bu konuda. ;)

Mesela bana hturan.net'ten hiç yorum gelmedi -gruba dahil olduğundan beri-. Ki ben gruba dahil olduğunu da daha sonradan farketmiştim. Fakat daha sonra gördüm ki, arkadaşımız "yorumlar atıldı" diye buraya yazarken, benim blogu es geçiyor -ne hikmetse-. Haliyle gerekçesi neydi bilmiyorum ama bu şekilde yorum atmayınca ben de yorum atmadım. O yüzden o benim bloga atmıyor ben de onun bloga atmıyorum bir nevi biz aramızda bu şekilde ödeşiyoruz -denilebilir-. ;)

Fakat arkadaşımız mstfturk'e de gördüğüm kadarıyla 2 yorum atmış. Benim blog'ta 0. Bu durumda senin bloğa yaklaşık bir 7 yorum atmış olsun ki (toplamda 9 yorumla) 3 kişiye ortalama 3 yorum düşsün ve o 3 yorum ortalamayla bir uyarı alsın.

Burda söylemek istediğim ya ben hâla bu değerlendirme kısmını anlayamadım, ya da bir eksiklik var bir yerlerde, umarım anlatabildim :)

Bunun dışında bir kaç durum daha var dipnot olarak düşeyim.

Kaç yorum atıyorum ve bunun kaç tanesi sitelere yorum olarak geçiyor, kaç tanesi onaylanıp, kaç tanesi göz ardı ediliyor hiç bilmiyorum. Ama şunu çok iyi biliyorum 'her kim ne kadar yorum atmışsa benim siteye en az o kadar ben de o siteye yorum atıyorum'. Yani demek istediğim belki ben sitede izlediğim bir video için -hakkını vererek izlediğim sonuna kadar- 'çok eğlenceli güzel bir video' olmuş dediğimde, bu kişi benim o yorumumu görmezden gelmişse eğer, bu kötü olur işte. Çünkü ben o yorumumu attım kabul ederek devam ediyorum. Bu baştan atmış olmak için yazılmış bir yorum değildir (bence) ama site sahibi bunu o anki duruma göre öyle algılayabilir. Yani bu kısımda da nasıl bir çözüm önerisi getirilir bilemiyorum ama bir orta yol bulmamız gerekebilir sanırım :)
mustafayasin

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

Şimdi şöyle bir durum var Can;

Aslında senin de istatistiklerini görsek daha güzel olur sanırım yoksa eksik yorum yapabiliriz bu konuda. ;)

Mesela bana hturan.net'ten hiç yorum gelmedi -gruba dahil olduğundan beri-. Ki ben gruba dahil olduğunu da daha sonradan farketmiştim. Fakat daha sonra gördüm ki, arkadaşımız "yorumlar atıldı" diye buraya yazarken, benim blogu es geçiyor -ne hikmetse-. Haliyle gerekçesi neydi bilmiyorum ama bu şekilde yorum atmayınca ben de yorum atmadım. O yüzden o benim bloga atmıyor ben de onun bloga atmıyorum bir nevi biz aramızda bu şekilde ödeşiyoruz -denilebilir-. ;)

Fakat arkadaşımız mstfturk'e de gördüğüm kadarıyla 2 yorum atmış. Benim blog'ta 0. Bu durumda senin bloğa yaklaşık bir 7 yorum atmış olsun ki (toplamda 9 yorumla) 3 kişiye ortalama 3 yorum düşsün ve o 3 yorum ortalamayla bir uyarı alsın.

Burda söylemek istediğim ya ben hâla bu değerlendirme kısmını anlayamadım, ya da bir eksiklik var bir yerlerde, umarım anlatabildim :)

Bunun dışında bir kaç durum daha var dipnot olarak düşeyim.

Kaç yorum atıyorum ve bunun kaç tanesi sitelere yorum olarak geçiyor, kaç tanesi onaylanıp, kaç tanesi göz ardı ediliyor hiç bilmiyorum. Ama şunu çok iyi biliyorum 'her kim ne kadar yorum atmışsa benim siteye en az o kadar ben de o siteye yorum atıyorum'. Yani demek istediğim belki ben sitede izlediğim bir video için -hakkını vererek izlediğim sonuna kadar- 'çok eğlenceli güzel bir video' olmuş dediğimde, bu kişi benim o yorumumu görmezden gelmişse eğer, bu kötü olur işte. Çünkü ben o yorumumu attım kabul ederek devam ediyorum. Bu baştan atmış olmak için yazılmış bir yorum değildir (bence) ama site sahibi bunu o anki duruma göre öyle algılayabilir. Yani bu kısımda da nasıl bir çözüm önerisi getirilir bilemiyorum ama bir orta yol bulmamız gerekebilir sanırım :)

Biz bu kuralları uygulamak ve uygulatmak için boşuna kasıyoruz o zaman, herkes kendi arasında halletsin :) Olur mu hiç öyle şey, bunu daha önceden de konuşmuştuk Ali, yorumlarda sorun yaşanıyorsa kafanıza göre iş yapmayın bana bildirin, gerekeni yapayım dedim mi demedim mi sen söyle :)

hturan.com için "son 1 haftada 3 yorum atmışsınız" yazmıştım, fakat onun yanına fark ettiysen ortalama şu kadar diye yazmadım.. Ortalama tabirini de ilk kez bugün kullandım ama mantıklı gelmedi, o yüzden bir daha kullanacağımı sanmıyorum.. Senin geribildirimi hturan için gözden kaçırmışım, mstfturk'e 2 bana 3 yorum gelmiş, 3 yorum atmışsınız diyip uyarıyı vermişim.. Seni de hesaba katsam yine uyarı verecektim, bir şey değişmeyecekti.

Son söylediğine gelirsek, bence o yanlış anlaşılmayı engellemek yorum yapan kişinin elinde.. "Çok eğlenceli güzel bir video" dedikten sonra 1-2 cümle daha yorum eklemek o izlenimi yerle bir edecektir :)

• Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 46 / 58
  • Ticaret 6, (%100)
Biz bu kuralları uygulamak ve uygulatmak için boşuna kasıyoruz o zaman, herkes kendi arasında halletsin Olur mu hiç öyle şey, bunu daha önceden de konuşmuştuk Ali, yorumlarda sorun yaşanıyorsa kafanıza göre iş yapmayın bana bildirin, gerekeni yapayım dedim mi demedim mi sen söyle

Can ben her hafta buraya istatistiği yazıyorum ve her seferinde de koca bir 0 görünüyor orda zaten. Ne kafaya göre iş yapması yapma :) Tamam söylemiş olabilirsin, ama ben de oraya yazmışım di mi? :) Sen görmüşsün, ben yazmışım, başkası görmüş, hâla bir şeyler düzelmemişse, sen ne yapabilirsin, ben ne yapabilirim. Tutup kolundan mı getirelim, zorla mı yorum attıralım insanlara. Her şey görülsün diye yazılıyor zaten onlar da ki benim orda onu yazmamdaki sebep de oydu. Yoksa ben diğer gelen yorumlara bu zamana kadar hep hakkıyla karşılık verdiğimi düşünüyorum ;)

Neyse artık. Anlattık, söyledik, yazdık, çizdik, yorumladık.. Daha da burayı bu şekilde kalabalıklaştırıp koca koca yazılar yazmaya gerek yok sanırım :)

• Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

Can ben her hafta buraya istatistiği yazıyorum ve her seferinde de koca bir 0 görünüyor orda zaten. Ne kafaya göre iş yapması yapma :) Tamam söylemiş olabilirsin, ama ben de oraya yazmışım di mi? :) Sen görmüşsün, ben yazmışım, başkası görmüş, hâla bir şeyler düzelmemişse, sen ne yapabilirsin, ben ne yapabilirim. Tutup kolundan mı getirelim, zorla mı yorum attıralım insanlara. Her şey görülsün diye yazılıyor zaten onlar da ki benim orda onu yazmamdaki sebep de oydu. Yoksa ben diğer gelen yorumlara bu zamana kadar hep hakkıyla karşılık verdiğimi düşünüyorum ;)

Neyse artık. Anlattık, söyledik, yazdık, çizdik, yorumladık.. Daha da burayı bu şekilde kalabalıklaştırıp koca koca yazılar yazmaya gerek yok sanırım :)

Gözden kaçırmadığım sürece cezaları uygulamaya çalışıyorum düzen için, böyle geldi böyle gidecektir :)

Eyvallah o zaman, kaldığımız yerden devam! :)

wmaraci
Konuyu toplam 12 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 12 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al