wmaraci reklam
lidertakipci

Nokkta.com gerçekten bu işte ciddi...

33 Mesajlar 5.117 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fiko61 fiko61 Bir nokkta ile başladık. Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek website website tasarim
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 357
  • Beğeniler 110 / 54
  • Ticaret 2, (%100)

MuhammedEminoğlu adlı üyeden alıntı

Bu arkadaşa neden bu kadar yüklendiniz anlamadım? Gören de hepinizi özgün projesi olan insan zannedecek. Bu sitenin %90'ı wordpress site kurup içerisine içerik atmıyor mu? Özgün içerik dediğiniz de text'in içeriğinin özgün olması. Değilse hiçbiriniz hiçbir yerde yayımlanmayan kanser tedavisi konusundan falan bahsetmiyor. Ben bunu kınamıyorum, ben de aynı işi yapıyorum. Ancak hevesli insanların hevesini kırmayı da doğru bulmuyorum.

Facebook dediğiniz siteyi özgün mü zannediyorsunuz? Facebook'un sahibi mark Zuckerberg'in ailesinin milyarder olması gibi ufak bir ayrıntıyı ihmal ediyorsunuz. Facebook'tan önce yonja vardı, tagged vardı, varoğlu vardı. Facebook projesi ilk ortaya çıktığında, basit bir meslek yüksekokulu mezunu birisinin php ile yazabileceği yazılımdan ötesini sunmamaktaydı. Dediğim gibi özgün değildi. Ancak Zuckerberg'i gerek ailesi, gerekse de çevresi hayvani bir şekilde finanse etti. Medyada ismi duyuruldu, bu iş için eşek gibi de para harcandı.

En iyi yazılımcıları, sistemcileri bünyene alıp, herkesin beğenebileceği bir yazılımı üretmek zor mu zannediyorsunuz? Ya da bu çok büyük bir başarı mı sizce? Scorp denmiş, yahu Scorp'un aldığı yatırımla, bu konuyu açan arkadaşın yaptığı yatırım aynı mı? Bu işler parayla oluyor, özgün hiçbir yazılım reklamı yapılmazsa hak ettiği değeri görmez.

Bak kendimden örnek vereyim, Sözlük Sitesi sahibiyim. Yazılımım %100 özgün. Ama Ekşi Sözlük ile kapışabilir miyim? Asla. Ekşi Sözlük vaktiyle Okan Bayülgen aracılığıyla medyada yoğun bir şekilde reklamını yaptırtmayı başardı. Bu reklamı sen de yaptırırsan, sen de başarırsın. Beni geç, instela diye bir sözlük sitesi var. O kadar çok başarılı özelliği var ki Ekşi Sözlük'e 1000 basar. orjinallikse orjinallik, özgünlükse özgünlük. Neden Ekşi Sözlük'ten daha başarılı olamıyor? Çünkü Ekşi Sözlük'ün reklam hacmi çok daha geniş.

Boş hayallerle kendinimizi kandırmayalım. İstediğiniz kadar diğer sistemlerde olmayan özellik çıkarın, bunun reklamını yapmazsanız kimse bilmez. Bu arkadaşı da hazır script kullanmış diye küçümsemenin de manası yok. İyi ki sıfırdan script yazıp zaman kaybetmemiş. Proje o zaman da tutmayacaktı zaten. Sanki tutsa bile, diyelim 10 milyon üye aksa, projeyi host'u kaldırabilecek mi? o durumda da site çökecek. yine kaybedecek. Para yoksa bu tip işler hayal, ancak ben bireylerin hayallerine saygı göstermeyi tercih ediyorum. Geleceği daha iyi bir şekilde dizayn edeceğine inanıyorum.

Teşekkürler uzun uzun yazmışsın eline ağlık arkadaşım. Bu arkadaşlar istedikleri kadar eleştirsinler ama dalga geçerek eleştiri yapanları gülüp geçiyorum. Normal eleştiriler olacaktır kabul bizde bunlara açığız. Ama şunu da bilsinler Nasıl twitter ve facebook varken sonradan çıkma instagram a gittilerse buranın da farkını görüp gelecekler.

Ek Olarak:

balibey adlı üyeden alıntı

Abim ya da kardeşim biz bursa çok bu tarz site gördük yani arkadaslarinda tepkisi o yüzden şuana kadar şöyle bir soru var herkesin agzinda ben facebooku ya da twittere instagrami vs birakip senin sitene neden geleyim sadece yerli sosyal ağ kurdum demekle olmaz dediğim sitelerden bir farkin olmali mesela sözlükler var ya inci eksi. Vs scorp ta bu şekilde kurulsaydi kimse yüzüne bakmazdi ama yenilik ve populerite getirdiler hizla cogaldi umarim soylediklerim hakkında biraz fikir sahibi olmussundur projen varsa burada yatirimci bulabilirsiniz ama çok dikkatli olmasiliniz cunku fikiri yatirimcilarda kullanabili rdikkatlli olmalisin

Böyle eleştirilere can kurban işte böyle soru halinde eleştirileriniz gelirse bizde bunlara gereken cevapları veririz. Ne güzel söylüyorsun o varken yada şu varken neden geleyim soruyorum bende Twitter varken facebook'a ne işin vardı kardeşim hadi oraya da gittin intagrama ne işin var. Baktığımızda bunlar bir birlerine benzer şeyler neymiş demek ki oluyormuş. Biz şimdi çok fazla dikkat çekmiyor olabiliriz ama dikkatinizi çekecek bir şeyler yapmayacağımız na malum.
ozgurgezen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

NedimYildirim NedimYildirim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 570
  • Beğeniler 29 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Birbirinden gaz bulan büyük bir cürretle alaycı, terbiyesizce ve iğrenç bir şekilde yorumlar atmış. Amacınız ne anlamadım? Sıradan sitelerinize günde 1 yazı giriyorsunuz, hazır tema kullanıyorsunuz vikipedi ya da ünlü sitelerden baktığınız yazıları cümleleri değiştirerek yazıyorsunuz. Burda bu adama yükleniyorsunuz. Her şey zamanla olur. Sizin gibi insanların hevesini kırmaya çalışan terbiyesizler oldukça bu iş olmaz zaten. Ne cürret yani hala anlayamadım. Adam size mi soracak sosyal medya sitesi açıp açmayacağını.
fiko61

kişi bu mesajı beğendi.

vadiay vadiay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek lojistik
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 4 / 27
  • Ticaret 30, (%100)
telefonun sarjı bitmek üzere taksan iyi olur
fiko61

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 357
  • Beğeniler 110 / 54
  • Ticaret 2, (%100)

Csulu adlı üyeden alıntı

KİMSENİN HAYALLERİ İLE DALGA GEÇİCEK VEYA KÖTÜLEYECEK HAKKINIZ YOK !!

Proje güzel umarım hayallerine , istediğin yere ulaşırsın çukura düşen kurbağaları hatırla ve kimsenin kötü yorumlarını takma

gülüp geçiyorum zaten

wmaraci
wmaraci

necati3 necati3 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek turizm
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
O kadar reklam parası harcamışsın bari anasayfanı düzelt :)

Aileniz ve arkadaşlarınızla bağlamak kurup anları paylaşmak.
yerine -> Aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantı kurup anları paylaşın .. vs. iyi çalışmalar
fiko61

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 357
  • Beğeniler 110 / 54
  • Ticaret 2, (%100)

NedimYildirim adlı üyeden alıntı

Birbirinden gaz bulan büyük bir cürretle alaycı, terbiyesizce ve iğrenç bir şekilde yorumlar atmış. Amacınız ne anlamadım? Sıradan sitelerinize günde 1 yazı giriyorsunuz, hazır tema kullanıyorsunuz vikipedi ya da ünlü sitelerden baktığınız yazıları cümleleri değiştirerek yazıyorsunuz. Burda bu adama yükleniyorsunuz. Her şey zamanla olur. Sizin gibi insanların hevesini kırmaya çalışan terbiyesizler oldukça bu iş olmaz zaten. Ne cürret yani hala anlayamadım. Adam size mi soracak sosyal medya sitesi açıp açmayacağını.

Evet hocam yazacak bir şey bulamıyorlar ee birde sormadık onlara ne açalım diye ondan böyledirler :)

Ek Olarak:

necati3 adlı üyeden alıntı

O kadar reklam parası harcamışsın bari anasayfanı düzelt :)

Aileniz ve arkadaşlarınızla bağlamak kurup anları paylaşmak.
yerine -> Aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantı kurup anları paylaşın .. vs. iyi çalışmalar

Evet ya bunun farkında bile değiliz işte sizler böyle hatalarımızı söylerseniz çok güzel işler yapabiliriz. Teşekkürler

Ek Olarak:

vadiay adlı üyeden alıntı

telefonun sarjı bitmek üzere taksan iyi olur

Bizim hevesimiz bitmesin telefonun şarjı kolay :)
necati3

kişi bu mesajı beğendi.

mrgun mrgun Seo yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 109 / 79
  • Ticaret 26, (%100)
hocam sosyal ağların bir ortak özelliği var: Sadelik. sizin giriş sayfanızdaki arkaplan buna hiç uymuyor.Düz renk koysanız daha iyi dururdu. onu düzeltmeniz lazım, iyi çalışmalar
fiko61

kişi bu mesajı beğendi.

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Ne özgününden bahsediyorsunuz acun yabancı ülkeye gidip gördüğü programı türkiyeye getirip adını bile değiştirmeden dünyanın parasını kazandı :d
berkaycatak fiko61

kişi bu mesajı beğendi.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

SonYazilim SonYazilim www.sonyazilim.net Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cad/cam/cae
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 298 / 299
  • Ticaret 61, (%98)
Ya Özgüncü arkadaşlar :) size sesleniyorum adam en azından canyondan ücretli bir script almış burada herkes ücretsiz wordpresi kullanıyor ki muhtemelen sizde öylesiniz ücretli bir tema alınca özgünmü olduk zannediyorsunuz?

Lütfen eleştiri yönünde yorum yapın ki arkadaş işini geliştirsin bakın reklama para harcanıyor emek var siz kaç kere google reklam verdiniz?
fiko61

kişi bu mesajı beğendi.

Ronins Ronins Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 442
  • Beğeniler 30 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
İlk yorumları yapan arkadaşları projelerini de görmek isteriz. Tamam kabul ediyorum bu şekilde çok girişim çıkıyor. Yerli sosyal ağ olarak.. Ancak şans verilmeli desteklenmeli ki başarılı olsunlar. Facebook'un ilk halini hatırlayan var mı ?
fiko61

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al