wmaraci reklam
lidertakipci

Google Adsense ile başımdan geçen bir hikaye

11 Mesajlar 1.741 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar merhaba,

Google adsense ile başımdan geçen bir hikayeyi size anlatmak istiyorum. Benim kullandığım zaman alt ödeme limiti 200 TL idi ve ayın 21 inde ödeme yapılıyordu.

İlk ödeme alacağım zaman hesabımda 210 TL para vardı. Ödemem yapılmadı. Ticket attığımda bir yanlışlık olmuş bir sonraki ödeme döneminde ödemeniz yapılacak dendi.

İkinci ödeme dönemimde 475 TL param birikti. Ödemem yine yapılmadı ve bu sefer ticket attım ve cevap gelmedi.

Üçüncü ödeme dönemime 2 gün kala yani ayın 19 da 780 TL bakiyede hesabımı kapattılar. Biliyorsunuz ki adsense hesap kapattığında doğru düzgün bir açıklama dahi yapmıyor. Sonradan anladım ki sitem sosyal hit sitesi ve google politikalarına uymuyor.

Ancak google yaklaşık 3 ay boyunca (öncesinde 2 ay daha kullandım) sitemi reklamlarını yayınlamak için kullandı. Bana 780 TL bakiye çıkartırken kendi 10 katını reklam verenden kazandı. Zamanında sitemin kurallara uymadığını bildiği halde sitemi son ana kadar kapatmadı. Anlayacağınız etimden sütümden faydalandı sonra peçete gibi kullanıp attı.

O günden beri google ve tüm reklam şirketlerinden nefret ediyorum. Çünkü diğer şirketlerin neredeyse hepsi doğru düzgün ödeme yapmıyorlar. Anladığım kadarıyla bu işte yasal anlamda bir açık var. Kimse mahkemeye de gitmiyor. Açıkçası yasal **************lık gibi bir durum söz konusu.

Bunları neden anlatıyorsun diye sorarsanız şöyle açıklayayım. Forumda bu işlere yeni başlayan heyecanlı arkadaşlar görüyorum. Hepsi önce google adsense ile hayal kurmaya başlıyorlar sonra alamayınca diğer şirketlere yöneliyorlar. En sonunda büyük umutlarla açtıkları sitelerini kaderine terk ediyorlar.

Sizlere tavsiyem site açarken kesinlikle reklam şirketlerini düşünerek açmayın. Kendi reklam alanlarınızı kendiniz doldurmaya çalışın. Reklam bulamıyorsanız uğraşmayın tanıtım yazısı satın. Backlink satın. Siz kaliteli bir site yaptıktan sonra reklam alanları size sadece sitenizin görüntüsünü bozan ve sitenizi yavaşlatan gereksiz nesneler gibi görünecektir.

Hepinize kolay gelsin...

Not: Bu arada yakında sosyal medya tabanlı bir dijital reklam sitesi açıyorum. Bol bol abone, takipçi veya arkadaş kasmaya şimdiden başlayın. Umarım çok bomba bir şey olacak. :)

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com
wmaraci
reklam

dem dem Durma çalış ! Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 76 / 110
  • Ticaret 13, (%100)
şükür adsenseden aylardır iyi bir kazanç elde ediyorum,diğer reklam şirketlerini bilmem ama adsense tartışmasız en iyi ve güvenilir reklam firması.Ama senin adına da üzüldüğümü belirtmek isterim.
halilozcevik takiplekazan

kişi bu mesajı beğendi.

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)
Advoly hakkında bir bilgisi olan var mı?

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com

Mistakes07 Mistakes07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 44 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Google aslında farklı farklı alanlarda böyle yasa dışı etkinliklere başvuruyor ve dediğin gibi kimse de dava etmiyor. Bunun nedeni bizlere okudum ve kabul ediyorum dedirttiği o uzun yazılar arasında Google'la bir sıkıntı olduğunda sadace dava sadece Kaliforniya mahkemelerinde görülür gibi bir ifade var. Kimse de kaliforniya^ya gidip dava açmayacağına göre sıkıntı yok. :D

wmaraci
wmaraci

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Sonucta dolandiricilik olayi heryerde var acikcasi kim olusa olsun kurmus oldugu sistemi para amacli kuruyor ve nasil cok kazanirsa o sekil istedigini yapiyor onun icin ben adsenseye hicbir zaman ileri yatirimli olarak gormuyorum bugun ne kazanirsam bana kardir arkadasin dedigi gibi adsense gercekten anlasilir gibi degil adsenseden kazanan kisi aylik aldigini kar bilerek gittigi yere kadar kazanacaksin baktin banladi baska bir yol bulup tekrar deneyeceksin. Adsense kazanana yuklu kazandiriyor kazanmayanada hic vermiyor. Her zaman derim adsenseye guvenipde proje yapilmaz.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

portal portal https://portalciyiz.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 101 / 288
  • Ticaret 14, (%100)
Hocam bu şekilde olanları görünce üzülüyorum fakat ben kendimce Google'dan alacağımı aldığımı düşünüyorum yüksek hitli dizi sitesine özel yöntemlerle adsense koydum tam 8 ay ne kimse şikayet etti ne aksaklık çıktı her ay 6.000 TL+ ödeme alıyordum hatta Adsense mesaj atmaya başladı bana reklam alanlarını düzenleyelim daha çok kazanın diye yani bir nevi premium bile olacaktım :) 8 ayın sonunda bir şekilde anladılar ve kapandı ama ben çoktan 40 bin lira gibi bir parayı kopartıp güzelce yemiştim

halilozcevik halilozcevik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Genel Müdür
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 233 / 60
  • Ticaret 20, (%100)
advoly de anladığım kadarıyla google reklam ortağı. DoubleClick Ad Exchange sistemine dahil sanırım onlara başvuruyorsun bir form geliyor doldurup gönderiyorsun google kabul veya red ediyor. Kabul olursa advoly sana reklam kodu gönderiyor o kodu yayınlıyorsun sitende ve paranı advoly den alıyorsun. Ve sayfana 3 değil 5 reklam koyabiliyorsun. Google kabul eder mi sitemi derseniz benim sitemde 2 tane yazı yarım yamalak bir tasarım vardı onu bile kabul etti adsense den çok daha kolay kabul ediliyor. Anladığım kadarıyla adsense den biraz buraya kaydırmak istiyorlar insanları. Tabi advoly den daha az kazanacağınız kesin adamlar komisyon kazancak sonuçta
guneyliteam

kişi bu mesajı beğendi.

www.kadinsalyasam.com

SadeceYoutube SadeceYoutube WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Dediklerinle sonuna kadar haklısın.Adsensede o kadar para dönüyorki kimsenin aklına bile gelmez.İnsan adsenseyle çalıştığı zaman kendino enayi sanıyor valla :D.Adsensenin kaldırdığı paranın haddi,hesabı yok.

EmirTAS EmirTAS Yazarım! Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazar, çizer, biçer!
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 661
  • Beğeniler 24 / 189
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam bunlar hep o kayıt olurken okunmayan sözleşmelere verdiğimi onay tikleri yüzünden :)

Gökten deniz yağsa, aramızdan su sızmamalı.

ozandurak16 ozandurak16 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 12 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

dem adlı üyeden alıntı

şükür adsenseden aylardır iyi bir kazanç elde ediyorum,diğer reklam şirketlerini bilmem ama adsense tartışmasız en iyi ve güvenilir reklam firması.Ama senin adına da üzüldüğümü belirtmek isterim.

Açıkcası bugune kadar bende bir sorun yaşamadım üstadım ama backlink satışı reklam alanlarını kendin doldurmak bu daha iyi bir fikir tanıtım yazısı satışı vs vs.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al