wmaraci reklam
lidertakipci

SEO açısından atladığım bir yer var mı?

7 Mesajlar 1.219 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kaanozsayiner kaanozsayiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
web sitemi açalı 25 gün kadar oldu. Alexa'da hala dünya sıralamasına ve Türkiye sıralamsına giremedi. Seo açısından atladığım bir yer olup olmadığını size sormak istedim. Bodrum ile ilgili bir blog daha çok. Yerel konular da kendi deneyimlerimi paylaşıyorum http://nowbodrum.com Günlük hit 100 cıvarı.

İyi günler

wmaraci
reklam

joduska joduska Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
Alexa hite bağlı olarak kendiliğinden açılır, sizin siteniz şuan indexi bile 3-4 gibi sürelerde alıyordur. Yani sabretmelisiniz. İlk SEO işlerine girdiğimde alexa alexa diye kendimi yırttım açıkçası. Dünya 10.000 Türkiye 2.000 gibi bi sıralamaya ulaştım fakat boş olduğunu baya baya anladım. Yani alexa yerine yandex bing google bunlara kafayı takmanızı tavsiye ederim.

Günlük hit, yaşınıza göre gayet iyi.

onurboz onurboz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam sanki head taglarında hem eksikler var hemde sıkıntılar var.

Mesela aşağıdakileri eklemekle başlayabilirsiniz,

property="og:" tagları
name="twitter:" tagları
author tagı
charset tagı
dil tagları

Artı getirileri olacaktır. Gereksiz tagları kaldırın. < style > leri tekbir .css de ve aynı şekilde < javascript > leri tek bir .js de birleştirin.

Siteyi kasan bir şeyler var. Bir yerden çekilen bir dosya olabilir. woocommerce de sıkıntı olabilir. O sorunu giderin.

Bir birine çok yakın 2 ayrı google font 'u çekiyorsunuz. "Roboto ve Open sans"
Çok gerekli değilse sitede sadece birini kullanın. (tavsiyem roboto daha hafiftir)

Çok gerekli ise iki font'u

de birleştirin.

Bazı bömelerdeki < h3 > taglarını < h2 > bazılarını da < h1 > yapın. Sanki Hep < h 3 > kullanılmış.

Tavsiyem konu başlıklarını yapın konu içerisinde < h 2 > ve < h 3 > taglarını kullanın.
ontedi

kişi bu mesajı beğendi.

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
Alexaya fazla takılma,gunluk en az bır ıcerık gırısı yap, her ay mınımum 2 adet tanıtım yazısı al. Baclınk falan gırme lınk alma sadece tanıtım yazısı al. Bu sekılde google da yukseldıkten sonra zaten ıstemmesende alexan duser hıtın artar

wmaraci
wmaraci

kaanozsayiner kaanozsayiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

joduska adlı üyeden alıntı

Alexa hite bağlı olarak kendiliğinden açılır, sizin siteniz şuan indexi bile 3-4 gibi sürelerde alıyordur. Yani sabretmelisiniz. İlk SEO işlerine girdiğimde alexa alexa diye kendimi yırttım açıkçası. Dünya 10.000 Türkiye 2.000 gibi bi sıralamaya ulaştım fakat boş olduğunu baya baya anladım. Yani alexa yerine yandex bing google bunlara kafayı takmanızı tavsiye ederim.

Günlük hit, yaşınıza göre gayet iyi.

Söylediklerinize hak veriyorum ancak dünyada tüm madia alanlarında referans noktası vardır. Bu bazen gerçeği yansıtmaz bunu herkes bilir ama yine de elimizde ki en iyi araç o olur. O yüzden geleceğin web yüzü alexanın bu günkü algoritması üzerine bir şeyler eklenerek değiştirilerek inşa edilecek. O yüzden bence evet Alexa fetişizmine gerek yok ama yok saymakta çok doğru olmaz.

Ek Olarak:

onurboz adlı üyeden alıntı

Hocam sanki head taglarında hem eksikler var hemde sıkıntılar var.

Mesela aşağıdakileri eklemekle başlayabilirsiniz,

Artı getirileri olacaktır. Gereksiz tagları kaldırın. < style > leri tekbir .css de ve aynı şekilde < javascript > leri tek bir .js de birleştirin.

Siteyi kasan bir şeyler var. Bir yerden çekilen bir dosya olabilir. woocommerce de sıkıntı olabilir. O sorunu giderin.

Bir birine çok yakın 2 ayrı google font 'u çekiyorsunuz. "Roboto ve Open sans"
Çok gerekli değilse sitede sadece birini kullanın. (tavsiyem roboto daha hafiftir)

Çok gerekli ise iki font'u

de birleştirin.

Bazı bömelerdeki < h3 > taglarını < h2 > bazılarını da < h1 > yapın. Sanki Hep < h 3 > kullanılmış.

Tavsiyem konu başlıklarını yapın konu içerisinde < h 2 > ve < h 3 > taglarını kullanın.

Bu bir wordpress sitesi. Kodlama bilmediğim için namuzsuzun arka planda neler ettiğini bilmiyorum. H1 H2 etiketleri ile ilgili söylediklerin benim de dikkatimi çekti. Ancak yazım editöründe bir sorun var sanırım. Eklenti yüklediğim halde h1 h2 etiketi tanımlayamıyorum anca kod olarak yazmam lazım. Olmazsa öyle yapacam artık. Woocommerce'de nedense tema istedi o yüzden kurdum aslında satış falan yapacak değilim.

Head taglarını nasıl eklemem gerekiyor?

onurboz onurboz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Üstünden epey geçmiş ama geç de olsa cevap vereyim dedim.

Öncelikle ben de wordpress kullanırım projelerimde. Bu sizin için bir engel değil.

Doğru (function.php) kod parçacıklarıyla gereksiz eklenen tüm tagları kaldırabilirsiniz.

Detaylarına girmek istemiyorum çünkü hem saatlerimizi alır hem de yazılım bilgisi olmayan birisi için websitesini çökertme ile sonuçlanabilir.

Sizin yapmanız gereken iki yol var;

1- Wordpress SEO eklentilerinden birisini kuracaksınız. Gerekli ayalarmaları panelden yapacaksınız.

2- (Daha sağlıklı) Forumlarda cazip ücretlerle SEO çalışması yapan arkadaşlar oluyor. Bunlardan Wordpress için yapabilecek birisine sayfalarınızın SEO'sunu yaptırabilirsiniz.

Not: Ben bu işi yapmıyorum ama uygun bir fiyat ile kendi projelerimde kullandığım Wordpress kodlamalarını sizin için uygulayabiliriz. Detaylarını düşünürseniz PM ile konuşabiiriz. Ayrıca tabi bir araştırın derim.

eusanmaz eusanmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ticaret Rehberi İşletmeni
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 132 / 36
  • Ticaret 2, (%100)
Alexa reklam alımı dışında çok da önemli değil. Bodrum'da faaliyet gösteren yerel haber sitesi sahiplerini tanıyorsanız tanıtım yazısı rica edin. Ancak siteniz ilk 2 ayını doldurduktan sonra daha iyi olacaktır. Gözle görülür şekilde etkisini hissedersiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al