newyorsti adlı üyeden alıntı

yazılım ve bilgisayar için konuşuyorum hangisine giderseniz gidin sonuç hayal kırıklığı olur.(Türkiye'de ki bi kaç ünv. hariç ( ODTÜ, İTÜ vs.) ) youtube açın izleyin daha fazla şey öğreneceğinize bahse girerim :)

Güzel kardeşim,

Üniversite'nin kişiye kattığı değeri bilmeden alelade böyle bir sonuca varman hayal kırıklığı.

Sana nice örnek gösterebilirim Anadolu Universitesi'nden yada saydığın üniversiteler dışından mezun olup, kaliteli bir şekilde kendini yetiştiren..

Üniversite sana al PHP ile mail böyle atarsını öğretmez, sana vizyon katar, bilgi sahibi nasıl olacağını, araştırma ve öğrenme yetisi kazandırır ;(bu yeteneği belirli alt yapı ve lisans programı içinde sindire sindire katar).. Herşeyin temelindede eğer yazılıma dair bir şey okuyorsan yazdığın yazılımla ilgili sana alt yapı kazandırır. Bu alt yapıyı bir adım yada on adım öteye götürmek kişinin insayitifindedir..

Ha üniversite'ye gidip, sadece diploma sahibi olayım diyorsan, sana Boğaziçi ve İTÜ, ODTÜ'den mezun olup, bir şey bilmeyen adamda örnek gösterebilirim.