wmaraci reklam
lidertakipci

5-6 Yıldır Çalıştığım İnternet Cafeyi Almayı Düşünüyorum

32 Mesajlar 3.868 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

Dorebar adlı üyeden alıntı

Hocam öncelikle konuya şöyle girmek isterim. Ben 28 yaşındayım ve bundan 18'li yaşlarımda iken internet kafe sektörü 3-4 yıla kalmaz biter diyorlardı, sebep olarak da her eve bilgisayar giriyor artık diyorlardı. Aradan 5 sene geçti ne oldu? İnternet kafeler daha da çoğaldı. Yine 5 sene geçti, yine çoğaldı. Şunu unutmayın, Masaüstü bilgisayar hayatımızdan çıkmadığı sürece internet kafe sektörü asla ve asla bitmeyecek. Yukarıda örneklerini verdiğiniz gibi değişiklikler, ilgi çekici konseptler oluşturulabilir. Yer bazında da önemli mesela, kimi internet kafe hastane, okul vesaire bölge önlerinde olduğu için paso fotokopi çeker oradan kazanır, ana cadde olan internet kafeler genelde cep telefonlarına müzik atar, film çeker oradan kazanır, mahalle aralarında olanlar ise 13-18 yaş gruplarının beraberce oyun oynayabilmesi adına paralar kazanır.

Evimde 3 bilgisayar, dükkanımda 1 bilgisayar olmasına rağmen ben halen giderim internet kafelere mesela. Yazıcım yok, almayı da düşünmüyorum. Çıktı almam gerektiği durumlarda gidiyorum, format attırmak için gidiyorum, kasamı temizletmek için gidiyorum. Yani bir de böyle bir kitle var tabi ki.

Şu anda Antalyada benim dikkatimi çeken şu; Buradaki internet kafelerin çoğu, günümüz bilgisayar oyunlarında kullanılan sanal paraların satışını yapmakta ve kâr elde etmekteler. İnternet kafeler için bu da bir gelir kaynağı. Yani sahibi olacağınız internet kafeyi geliştirmeniz için her kullanıcıya odaklı bir şekilde fizibilite yapmalı, civar bölgenizdeki internet kafeler arasında seçilen olmalısınız.

Ek olarak; Bilgisayarımın temizliği, bakımı ve dökümanlarımı çıkarmak için gittiğim internet kafede 40 bilgisayar var ve thermaltake marka kasalar ve bunlara bağlı 106 ekranlı televizyon plazma televizyon kullanıyor, çoğu zaman oturulabilecek yeri bile olmuyor. Bu sektörde seçilen olabilmek için en önemli faktörün bu olduğunu unutmaman dileğiyle.

Saygılarımla.

Çok önemli noktalara değinmişsiniz hocam evet bu sektörde kalıcılık yenilikçi olmaktan geçiyor.

Sosyal olan her şey.
wmaraci
reklam

EmirTAS EmirTAS Yazarım! Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazar, çizer, biçer!
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 661
  • Beğeniler 24 / 189
  • Ticaret 8, (%100)
İnternet Cafe işinde Online Oyun platformuna katılın.
Bütün Oyunlar neredeyse VİP internet cafe alımı yapıyor.

Gökten deniz yağsa, aramızdan su sızmamalı.

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Birçok int cafe sahibi akşama kadar laklak film izleme müzik dinleme oyun oynama ile zaman geçiriyor sizin için bu iş bir nimet sayılır hem cafeden kazanırsınız hemde bilgisayar başında int ortamındaki ek işleri yaparsınız şu an ben gıda işinde çalışıyorum yıllardır ama int de ek gelir çok yaptım kazandım ha birikim yok ama düzenli int işi yaparsanız sanalda buradanda aylık 1 maaş çıkartırsınız cafeden gelen gelirde size ek olarak yansır geliriniz iyi olur ayrıca cafedeki zamanınızla bilgisayar başında birçok şey ögrenebilirsiniz web tasarım grafik ve makale yazarlıgı sosyal medya alanları ürün satışı gibi bu alanlarda zaman içirisinde tecrube kazanarak daha iyi gelirler elde edersiniz ilerleyen senelerde ortalama 10 sene dediniz bu seneye kadar belli alanlarda çok bilgi sahibi olup sadece buradaki gelirlerle evde kendinize bakacak duruma gelirsiniz
53426

kişi bu mesajı beğendi.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Konuyu niye hortlattınız ki :D

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

erenarsel erenarsel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Koordinatörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 28 / 15
  • Ticaret 5, (%100)
yalnız konuyu okudum ve tarihe bakmadım hortlamış konu ama merak ettim acaba arkadaş neler yaptı :D buralardaysa yazarsa çok güzel olur :D

...

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Bence internet kafede çok rahat yapabileceğiniz bazı şeyler var. Eğer bilgisayardan anlıyorsanız alım satım ve özellikle tamirden-formattan iyi para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda gününü orada geçirenlere rahatlıkla içecek, tost vb. şeyler satabilirsiniz.

53426 53426 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 28 / 31
  • Ticaret 5, (%100)
Ne yaptı nasıl gidiyor bende merak ediyorum ℹ

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
Ben ortaokuldan sonra bu işe başladım girdiğimde bilgisayar bilgim normal bir kullanıcının ki gibiydi şuan 55-60 makinali internet cafenin bütün alt yapısını kendim kurabilir hale geldim.Ayrıca 4 yıldır da kafenin bütün teknik işlerini ben yapıyorum 20-25 makina daha eklenecek İstanbulun en büyük yerlerinden biri olacak insAllah.Ben aynı zamanda açıktan da liseyi bitirdim ve üniversiteyi kazandım şimdi 4 yıllık uni okuyorum. O kadar gordum geçirdim buna dayanarak söylüyorum bu meslek bitmez.

Sorusu olan varsa yardımcı olurum.
swarthy90

kişi bu mesajı beğendi.

swarthy90 swarthy90 www.espor24.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 20 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
tayfun29

ilk bilgisayarla tanıştığım günden bu güne hep var internet kafeler. 2005 den sonra artık bilgisayar sektörü gelişip evlere girince kafeçilik bitti denildi. battık biz vs. vs.

sene 2016 oldu halen ayakta hatta güçlenen yerleri bile gördüm.

evde oynamak gerçek den güzel ama hiç bir çocuk okuldan kaçıp oyun oynamaya eve gitmez :)

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
swarthy90 Ben üniversite okuyorum yurtta ki internetle değil oyunlara internete zor giriliyor ben şimdi internet cafeye gitmeyeyim de ne yapayım : )
swarthy90

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al