wmaraci reklam
lidertakipci

Nerede bukadar internet kullanıcısı ?

19 Mesajlar 2.525 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ilkercobanoglu ilkercobanoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Ç**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 4 / 22
  • Ticaret 2, (%100)
Oku. İlk ayet. Ama toplumumuza baktığında, hazırcılık var. Yani okumadan, araştırmadan, nice safsatalara kapılıp gidiyoruz. Bol resimli siteler yapıyoruz. Neden? Okuma alışkanlığımız olmadığı için, gelen ziyaretçiyi resimlerle/videolarla oyalama taktiğini kullanıyoruz hepimiz. Birde aynı kategoride pek çok sitemiz var hepimizin. Girip baktığında, pek çoğunda ki görseller aynı. Üretimimiz de yok. Okumuyoruz. Hazırcıyız. Kendini yeniliklere açık tutmak, hayatın içinden, kendinden bir şeyler katmak yerine, alışkanlıkları devam ettirecek kadar var olan bir toplum. Gerçi okumadığımız için, kendimizden veya hayatın içerisinden bir şeyleri katmayı beklemekte, aptallık olur sadece. Bilmeyen, okumayan ne yapar? Copy/Paste. Sonra reklamlardan para kazanma derdine düşeriz. :)

Ardından bizlerin sitelerine neden ziyaretçi gelmiyor sorusu. Evet haklısınız, hepimiz haklıyız. Neden mi? Çünkü, insanlar bir şey aradığında arama motorları, insanlara kendi kurallarını koyduğu SEO adı verilen oyun ile gösterim yapıyor. Bizlerde satranç tahtasında ki piyonlar gibi, ilk harcanacak taşlar olarak ortaya çıkıyoruz.

Farkındamısınız, hepimiz az veya çok SEO dan anlıyoruz ve sürekli çalışmaları yapıyoruz. Amaç ne? Çok ziyaretçi almak diyeceksiniz. İyi de neden kendimizi parçalıyoruz ki. Burası bizim çöplüğümüz değil. Ayılamıyoruz. Okumayan/Okumak istemeyen bir topluma ne verebilirsiniz?

Dijital dünya onların çöplüğü olmuş. Ya bu deveyi güdeceğiz, ya bu diyardan gideceğiz öyle mi? Onlara inat kaliteli içerikle ayakta kalmaya devam. Siteleri ilk sıralarda görmek hoşuma gitse de, gelen ziyaretçi, okunan sayfa adedi beni tatmin etmiyor, sizler gibi.

Tabi birde mobil uygulamalar var. Adı üstünde uygulama. Pek çoğunun içeriği yok. Ama baktığında, 50 tane fener uygulaması, 70 tane araba yarışı var. Sebep? Reklamdan, Satın Al butonundan, kısa sürede köşe dönmece. O köşeyi birde ben göreydim, köşe dönmede dünya rekoru kırardım. :) Kusura kalmayın biraz uzattım. Hakkınızı helal edin inşAllah.
3525 turkojen34 bluecity

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Nedeni genel olarak kalitesizlik ve kültürsüzlük. Yani siteyi yapan kalitesiz yapıyor, kitle de kültürsüz olduğu için zaten hiç bakmıyor. %1'lik araştırmacı kesim ise birinci nedenden dolayı araştırmasını ingilizce yapıyor.
3525

kişi bu mesajı beğendi.

kohreg kohreg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 216 / 86
  • Ticaret 11, (%100)
Bence çuvaldızı buradaki insanlar kendilerine batırmalı. Neden öyle diyorum. Çünkü burada bir çok programcı tasarımcı vb benzeri kişiler var. Ama uluslararası arenada birşey çıkartabilen yok denecek kadar az. Bence işe birazda böyle bakmak lazım. Hayal edip hayal ettiğini gerçekleştirebilecek yazılımcılar olması lazım. Web sitesi kurup reklam geliri ile bişeyler elde edilebilir ama bu hem geçicidir hemde %99 başarıya ulaşamıyor.

www.gamerozzi.com eSpor ve Oyun Haberleri - www.fikkr.com Girişimcilik Ekosistemi Sitesi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Öncelikle çok haklısınız. Sosyal medya hesaplarında gün boyu saçma sapan trip atmalar, laf sokmalar veya sahte çocuksu paylaşımları görüyorlar. Aslında yüzlerinde bir gram ifade oluşturmuyor gördükleri içerikler ama sosyal medya işte... Neymiş BÜYÜK. Yemişim böyle büyüklüğü. Şahsen günde birkaç kez açıp anında kapatırım facebook hesabımı.

Nedenlere gelecek olursak benim kafamda iki neden var.

1-) Herkes her türlü alıntıyı yapıp her bilgiyi sitesinde barındırıp kalitesiz web siteleri ve içerikler ile ve insanları spam/fake bilgilerle boğan yapılar ile canından bezdiren sözde web sitesi kurucuları yüzünden insanlar herkesin kullandığı ve bildikleri siteler(sosyal medya) siteleri dışında sitelere girmiyor. Herkes bir alanda uzmanlaşmaya çalışmalı. Yani her daldan çalmak isteyen web siteleri yüzünden oluyor bu durum aslında. Google'den bir şey arıyor bakıp saniyler içinde çıkıyor.

Mesela eskiden bir siteyi sabit olarak takip etme diye bir şey vardı. Onu kaydederdik falan. Üye olurduk ya da anasayfamız bile yapardık çok beğenirsek. Şimdi girilen web sitesinde aranın içeriğe bakıp saniyeler içinde çıkış yapılıyor. Site ismine linke bile bakmıyor insanlar.

2-) İnsanlarımız çok büyük bir boşlukta yaşıyorlar. Yarım sayfa bildiğiniz yalnızca 500 kelimeden oluşan bir yazıyı bile okumamak için kapatıyorlar. Anca facebook veya diğer ağlarda video izlerler saçma sapan şeyler izlerler.(Kendilerini hiç şaşırtmadığı ve kendilerine hiçbir şey katmadığı halde)
Neymiş efendim Vine, neymiş caps, vs... Yahu boş beleş yaşayıp gidecek insanlık yazık vallahi acıyorum halimize.
3525 Ankara112 Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Konuyu açan arkadaşın sitesine link koymak amacıyla açmış olduğunu da yeni fark ettim. Kaynak yazmış, kaynağa baktım aman tanrım dedim :)

Komedi.
Ankara112

kişi bu mesajı beğendi.

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
halkımızın çoğu hem insanlarla bağlantısını koparmamak hem kendini göstermek hemde eğlenmek istiyor. Beğenilmeyi gösterişi çok seven bir toplumuz bu yüzden facebook ve instagram herşeye yetiyor bütün zamanımızıda onlarda geçiriyoruz. Geri kalan kullanıcılarda işini görmek için interneti kullanıyor işi bittimi sayfaya bağlantısı bir mail geldiyse onunla kalıyor bu bahsettiğim oran %80 geri kalan %20 birşeyler öğrenmek-üretmek istiyor o yüzden internette geziniyor Benim artık internetle ilgili geleceğe yönelik bir umudum kalmadı
3525

kişi bu mesajı beğendi.

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
Ergin bence sizin bu alaycı tavrınız daha komik herkezin basbas bağırdığı mevzu işte araştırma isteği. Belki kaynağını , yazarını , ait olduğu yeri bilmek isteyenler olabilir diye kaynak yazıp köprüledim amacım reklam olsaydı sitemin adı ile birlikte yazardım.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

caglarESEN caglarESEN www.ikiyek.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sigortacı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 62 / 61
  • Ticaret 1, (%100)

amatoryus adlı üyeden alıntı

Geçen bir arkadaşım bana gündüz neler yapıyosun dedi; websitesi kuruyorum falan dedim bana dediği laf websitesi mi kaldı yahu..
Yani artık herkes mobil uygulamalarda
kardeşim bu sektörde moda gibidir nasıl ispanyol paça tekrardan moda olma yolunda emin olun websiteleride o şekilde tekrardan zirveye çıkacaktır
3525

kişi bu mesajı beğendi.

www.ikiyek.com

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Az sabır, yakında sanal gerçeklik çıkacak o zaman insanlar gerçek yüzlerini öğrenecek ve Faceook vb. gibi sitelerden soğuyacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al