wmaraci reklam

Bana Kimse Türk Ekonomisi iyi Demesin !

56 Mesajlar 7.308 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

EThumb EThumb www.emretas.org Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Facebook
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 3 / 45
  • Ticaret 12, (%100)

narinhosting adlı üyeden alıntı

İşte seninde idrak edemediğin nokta bu.Ülkeler arası vergilendirmeler ve piyasa dengesi korunmaya çalışılıyor.Bulgaristanla Türkiyenin vergileri bir mi ? Bizim aldığımız arabanın yarısından fazlası vergi.Aldığımız benzinin litre fiyatı 1,5-2tl olması gerekirken şuan 4,5-5 tl.Anladın mı dostum VERGİ VERGİ.Bulgaristan da 32 TL dir doğrudur.İnsanların gelir seviyeside belli dimi ordakilerin vergi oranlarıda bellidir ve Türkiyeden sizin oraya o şekilde gelir ve satılır Türkiyede 20 tl ye üretilir.4-5 vergiyi fabrikaya dayatır fabrika KDV dahil tekellerde marketlerde 78 TL satış fiyatı verir.

Amerikadaki Yeni Rakı ücreti ise şuanda 25 $$$
ABD'de asgari ücret ise 1250 $$

Bulgaristan 170 Euro asgari ücret yani 160 $$ Filan yapıyor galiba :)

Tamamen ülkelerin uyguladığı vergilendirmeler dışında artmıyor fiyat.Ayrıca her ülkenin piyasa değeri dediğim gibi belli.

arkadaşı aydınlattığın için teşekkür ederim kardeşim :)

wmaraci
reklam

AdonisBG AdonisBG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 18 / 218
  • Ticaret 25, (%100)
su soledigin mantık dunyanın hicbir yerinde gecerli değil bunu sende biliyorsundur ama muhalif olmak icin ugras vermektende geri kalmıyorsundur. boyle bir hesaplama yok. boyle bir duzen yok.senin ülkende vergi %18 den işlerken baska ulkelerde bu oranlar degisiyor ve senin odedigin sacma vergilerde burda olmuyor. bunun bir hesaplama yontemi olmaması burdan kaynaklanıyor.

bu şekilde devam ettigimiz surece bize kacak olarak gelip calismaya ugrasan insanların ulkelerine kacmak icin zaman ve mekan kollar oluruz..

MobilHerif MobilHerif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 5 / 18
  • Ticaret 2, (%100)

AdonisBG adlı üyeden alıntı

MobilHerif işte en büyük sorunlarımızdan biride okuduğumuzu anlamamak.

siyasiye çekilecekse diye bir kelimeye baslamadan once keşke su son satırı iyice okusaydık.

"Ekonomiyi mahvederek fakirlestirmek icraatsa bunu onceki donem partileride yaptı."

Birde şu var.şimdi söylemek istemiyordum ama söyleyeceğim. 600 milyon dolara saray yapmak nedir? hangi amacı temsil eder? neyin gerekliliğidir ? Saray olmadan ülkemiz temsil edilemiyormu ? ülkemizde saray mı yok ? beylerbeyi sarayı , dolmabahçe sarayı , yıldız sarayı vb.. saraylar varken 600 Milyon dolarlık saray neden ? 600 milyon dolar ne demek biliyormusunuz ?

Hocam onu sadece size yazmamıştım üzerinize alınmayın genel olarak herkese söyledim siyasete çekiliyorsa diye.

Saray mevzusu da; birincisi, bir hükumetin "iyiliği/kötülüğü" tek bir olaydan hareketle yola çıkılarak bulunamaz. ikincisi, masraf olayını bilmem de, "sarayı kendisine yaptı" algısına katılmıyorum. fakat masraf konusunda haklı olabilirsiniz bilmiyorum. ( Saray yaptırmanın piyasasını ben bilmiyorum, muhtemelen siz de bilmiyorsunuz) her neyse. üçüncüsü, yazdığım şeyin amacı sarayın meşruluğunu savunmak ta değildi zaten.

dördüncüsü ve en önemlisi (hatta benim gözümde önemli olan tek şey), bu vatana sahip çıkmaktır. Her konuda karşıt görüşlere saygı duyarım, fakat bu konuda kesinlikle toleransım yoktur karşıt görüşlere(Sizi kastetmiyorum hocam yanlış anlamayın). Bu memleketin sınırları kolay çizilmedi. Kendi içimizde her ne kadar birbirimizi sevmiyor olsak ta oturup o şunu yapmış bu şunu yapmış demek yerine vatana millete hayırlı bireyler olmaya çalışalım bence. Çünkü birbirimize düşmek pek te hayırlı olmayacak. İktidarı ölümüne eleştirmeye bu yüzden karşıyım yoksa tabii ki herkes beğenmek zorunda değil, onlar da mükemmel değil. Hepimiz insanız, fikirlerimiz elbette farklı olacaktır.

Siyasete çekmeyelim dedim, siyasetin dibine vurmuşum kusuruma bakmayın :)

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
AdonisBG Yazdıklarım Global pazarın geçerli ekonomik sorunlarıdır.Burada asıl sen piyasamıza karşı bir muhalif konumundasın.Zaten Türkiyede yaşamıyorsun bol bol Yeni Rakı alıp içebilirsin nasıl olsa 32 TL.
Yahu hem dediğin gibi saçma bir mantık olsa tüm Dünya ülkelerindeki piyasaların eşit olması hatta 1TL = 1$ = 1£ olması lazım böyle bir saçmalık olamaz.

Saygılar...

Ek Olarak: @[EThumb](userid:46712) Doğrular.. :)
AhmetCakmak34 LittleNodo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sadrazam sadrazam Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 399
  • Beğeniler 124 / 97
  • Ticaret 8, (%100)
edit edit

bypangea bypangea Dert Etme Dua Et Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 204 / 125
  • Ticaret 6, (%100)

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)
Bir garsonun veya kominin maaşı 20-30 TL arasında değişiyorsa; ve ülkemiz de en düşük kaliteli sigara 8 TL ise, bir otobüs gidiş geliş 6 TL ise bana ne ekonomiden, nede geçimden bahsedin.
OzanP

kişi bu mesajı beğendi.

muhdelibas muhdelibas WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)
edit edit banane :)

flashoyun flashoyun Pagespeed Optimizator Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Pagespeed Optimizator
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 127 / 185
  • Ticaret 20, (%100)
demek euro ve doların çıkışına bağladınız olayı alım gucunuz heralde eve kahvaltılık almayabıle yetmıyor heralde yada cebınızde ııı pon pardon ıypone neydı bunun adı elmamıydı neydı ondan var mı elma olmasada samsun *g var mı eevınde ınternet var mı hadı geçtım burda bu wm sıtesının ukuaçılmasının sebebuı bıle ekonomının ıyılığındendır ben bu hukumet gelmeden once Ülkemdekı en kalıtletı telefonu takoz tabırıyle 3310 du pekı amacı neydı telefonal konuşmak kaç kışıde var dı pek fazla kışıde yokdu babalarımızda vardı pekı dolar ın ulkeseınde ne var dı abd de ben soylım motorola dokunmatık telefonlarda önderlığı elınde bulunduruyordu sız bvurda olaması domaın hostıng ışıne gırmenız bıle ozmanlar da hayal demıyorum bakın ımkansızdı en fazla ınternet akfede haflıfe contır oynamak ıçın ınternet kafaeye cepde para varsa gıderdık şımdı okadar nankorluk var kı yok o neden olmuş neden durum kotu evet durum kotu ancak ınsanalrın durumu kotu çunkı sureklı tuketım yapmak ıstıyoruz ıpone 1 1 yılsonra 2 sı çıkdı hayde ılk alan ben olayım yaa arkadaş bende de var ılk aldıysan nolmuş
bende samsun-g var s2 hayde seneye s3 sonrakıne s4 kullnılan ozllık kamerası ve 3-5 ozllığı ee pekı oncekındede var dı ne deyıştı dersen yıne de demede azar yer netıceısnde laf ışıtırsın

bu yıl yenı tv çıkmış led tv 1 yıl sonra hd led tv 1 tyıl sonra full hd led tv 1 yıl sonra 3 d gozlukle ızlenecek olan 3d led tv heygıdı babam hey sonu yok mu bunun evet var e son kredıye başvurursun daha sonra odeyemezsın hay ben hukumetın zaten dolarda çıkdı ya hey gıdı hey
----------
alii bu akşam maş var tek maç banko olum keısn tutar 100 basalım yarın parayı vurduk
velıı bak bu at bu çımde ıyı koşuyomuş
delıı ceıbmdekı parayı neden şansa bağlıyayım kı yakarım daha ıyı belkı tozları şansya elmesa donuşur
---------------
ya emmolu bana 6 bn borç versene mal alıp kurbanda satacam
sneın paranı verıcem kurbana kurban gelır sonrasında para ısterssn yok napım caınımımı alıcan çalışır oderım 1 yıld aha geçer fınduk daha ıyı para eder mahsulde ıyıdır beklersın ıstersın vercez kaçmıyozya bır kaç ay geçer fınduk satılmış ee benm para nolcak: şu kadarını al çalışıyorum oderım ....
--------------------
yalan kumar ve desınler Kemal sunal tarık akan ılyas salman fılmlerı sonuç bozuk toplum
AhmetCakmak34 Juzk

kişi bu mesajı beğendi.

pdflawyer.blogspot.com 1 bağlantı reklamına tıkla 28 dolar kaz.....

brkltprmk brkltprmk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Pöh
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 875
  • Beğeniler 67 / 163
  • Ticaret 11, (%100)
yol yaptık ama

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al