lostyazilim

Konu Kilit

12 Mesajlar 1.995 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

dost1313 dost1313 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 6 / 74
  • Ticaret 4, (%100)
Edit666666

wmaraci
reklam

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
YGS'de kaç bininci oldunuz? Yazılım mühendisliğindense bilgisayar daha iyi diye düşünüyorum.

THEX3T4R THEX3T4R @Back-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek @Back-End Developer.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam mühendislikte şöyle bir kural vardır ya en iyisisinizdir. yada sürünüyorsunuzdur ortası felan yoktur bu meslegin benim görüşüm budur kesin ve kaliteli bir iş istiyorsanız en iyisi olmak zorunludur ve kazanacagınız mevlalarda tabi dogru orantılıdır. İşinizi iyi yapar kafanızı kullanır iseniz ve istekli iseniz güzel mevlalar kazana bilirmisiniz ve işinizide severek yaparsanız :)

• Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 6 / 74
  • Ticaret 4, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

YGS'de kaç bininci oldunuz? Yazılım mühendisliğindense bilgisayar daha iyi diye düşünüyorum.

ne farkı var ki hocam bilgisayar ile yazılım mühendisliğinin

wmaraci
wmaraci

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
para kazanabilir miyim diye baslarsan ise, hic okuma dostum. sinir tanimaz bir dürtü ve istek ile baslarsin, yetenegin varsa basari sureci hizlanir. soru temelde yanlis yani. sayisal sozel bolum secerken belirlemen gereken bir konu bu oncesinde kendini test etmen, calisma kosullarini hesaplaman felan, bilmiyorum arkadaslar daha realist cevaplar verebilir sanirim. mutlu olursun umarim, basarilar.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

dost1313 adlı üyeden alıntı

ne farkı var ki hocam bilgisayar ile yazılım mühendisliğinin

Yazılım mühendisliği bildiğim kadarıyla bazı vakıf üniversitelerinde var sadece. Bilen bir abiden dinlediğim kadarıyla işletme ile benzer eğitim verdiklerini söylemişti ilginç bir şekilde. Yani teknik eleman yetiştirmek yerine işi bilen yönetici adayları yetiştirmek amacıyla açılmışlar diyebiliriz. Puanları da çok yüksek değil zaten. Eğer 7-8 bin civarında yaptıysanız İTÜ'de bilgisayar okumak çok daha mantıklı olur bence.

YORci YORci yorci.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Arkaplan Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad I** Y**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 88 / 127
  • Ticaret 21, (%100)
Yazılımın temeli matematiksel mantıktır, yapabiliyorsan ve yapmaktan hoşlanıyorsan neden olmasın, ama para için yazılım meslek edinilmez, Türkiye'de 1 milyon yazılımcıyım diyen varsa bunun sadece 10 bin'i gerçekten yazılımcı, diğerleri ezbercilikle sınırlı şeyler yapabilen insanlar, komplex mimariler tasarlayamazlar, bu 990 binden birisi olmayacağına inanıyorsan okul okumadan da olabilirsin hatta bence işini en iyi yapanlar diplomalılardan daha çok alaylı yazılımcılar.

MrElefteria MrElefteria Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam ben sana bir şey söyleyim mi bu iş yazılım mühendisliğine falan bakmıyor he mühendis olacağım diyorsan çok iyi bir mühendis olacaksın ki öyle yani buda bilgi demek eğer hevesli istekli yenilikçi ve yazılım bilgi fazla ise işe yarar veya babanın parası varsa yoksa bu sektör barındırmıyor.

Ne üzerine okumalıyım dersen c# daha yaygın fakat şuan çoğu firma web ve mobil programlama üzerine gitmeye gayret gösteriyor. bunun yanında AngularJS de yakında ön planda olacak diller.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Kendi işini kurmayı düşünüyorsan LYS vs ile vaktini harcama. Yasal yaşa gelmişsin.
Kur şirketini, birkaç mühendis işe al, para kazanırsın. Cebinde yatırım yapacak paran varsa okumaya hiç gerek yok. Birçok danışmanlık firmaları var, senin adına herşeyi yapıyor, yönlendiriyor.

Ama param yok, mühendislikte iyi para varsa giderim diyorsan boşver. Mühendislik de diğer özel sektör işleri gibi. Önce senelerce sürüneceksin, orada burada amelelik yapacaksın. Seneler sonra yavaş yavaş yükseleceksin vs.... Sonu yok tabii.

Ankara'da Siemens'de çalışan bir tanıdığım vardı. Mühendis falan değildi ama beyaz eşyaların yazılımlarını yapıyordu. O ekibin de başıydı. Mühendislere eğitim veriyordu.

Şuan ise başka bir arkadaşım var, bilgisayar mühendisliği okuyor ve dünyadan haberi yok. Derste ne gördüyse o. Biyere işe girer çalışırım diyor. Nasıl olsa mühendis olacağız diyor. Çok beklersin dedim.

• Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 6 / 74
  • Ticaret 4, (%100)
Herkese cevapları için teşekkür ederim.para kazanırmıyım sorusunu işsiz kalmaktan veya asgari ücretle çalışmak istemediğim için sordum.düşünsenize 16 sene okul okuyorsunuz 1200 tl maaş alıyorsunuz hiç okumayan biride 1200 tl maaş alıyor.
Ve anladığım kadarı ile bölümü seç kendini geliştir diyorsunuz.zaten şimdide unity üzerinde basit oyunlar yapıyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al